Poczet książąt gdańskich. Dynastia Sobiesławiców w XII-XIII wieku

Poczet książąt gdańskich. Dynastia Sobiesławiców w XII-XIII wieku

Autor: Śliwiński Błażej

W XII i XIII wieku Gdańskiem i Pomorzem rządzili książęta z dynastii Sobiesławiców.

Ale kto właściwie należał do tej książęcej dynastii i czym zasłużyła się ona dla miasta i regionu?

Profesor Błażej Śliwiński. znany mediewista. przygotował monografię tej niezwykłej gdańskiej dynastii. podkreślając ich zasługi dla Polski. Sobiesławice włączyli się w nurt zjednoczenia państwa polskiego za czasów Przemysła II. walczyli w pierwszej wojnie z Zakonem Krzyżackim. Na gruncie lokalnym wsławili się fundacjami klasztorów w Oliwie. Żukowie i Pelplinie oraz lokacją miast Gdańska i Tczewa.

Śliwiński w przystępny dla czytelnika sposób przedstawił sylwetki 27 książąt i księżniczek. w tym Świętopełka. dzięki

: Szara Godzina

Cena: 29.9


https://woblink.com/product-publication/download/151925/epub

1:

:

Cena:


ISBN

978: Magdalena Genow

Dlaczego rakii nie pije się na raz? Czy to prawda. że Bułgaria jest rajem dla archeologów i że przeciętny Bułgar lubi rozmawiać o ziołach? Dlaczego ostatni car Bułgarii wrócił do władzy? I w końcu. jak to się stało. że ten czarnomorski kraj zasłużył sobie na miano „Róży Europy”?

Bułgaria kojarzy nam się przede wszystkim z wczasami w PRL-u. Na wakacjach w Złotych Piaskach popijano pomarańczowy schweppes. a na pamiątkę każdy pakował do torby koniak Słynczew Briag. Kwitł nie tylko handel wymienny. ale także nawiązywały się wieloletnie przyjaźnie. A jaka jest współczesna Bułgaria? Autorka przedstawia nieznane oblicze jednego z najciekawszych krajów Europy. Prowadzi nas mało uczęszczanymi szlakami. mierzy się z mitami. uwodzi znajomością miejsca i kultury.

Ta erudycyjna i pełn

29.9: https://woblink.com/ebook/pocztowki-agnieszka-lis-148327u

Cena:


Zasłuchany mózg

Autor: Daniel J. Levitin

Otwierająca uszy i głowy analiza jednej z namiętności rządzących naturą człowieka!

Daniel J. Levitin. niegdyś muzyk rockowy. a dziś neurobiolog. analizuje związek między muzyką – jej wykonaniami. kompozycją. sposobami słuchania i tym. co sprawia. że się nam podoba – a mózgiem człowieka. Wykorzystując najnowsze badania i przykłady muzyczne. od Mozarta. Elli Fitzgerald i U2. po Schönberga i Metallicę. Levitin pokazuje. dlaczego odczuwamy więź emocjonalną z muzyką. której słuchaliśmy. będąc nastolatkami. i jak kompozytorzy wykorzystują to. w jaki sposób nasz mózg racjonalizuje świat. Dochodzi też do niezwykłych wniosków – to 10 000 godzin ćwiczeń – a nie tylko talent – decyduje o tym. że możemy zostać wirtuozami!

„Książka zabiera nas w

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 20.9


ISBN

9788395399916: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/do-zobaczenia-w-piekle-wojciech-pestka-153952u

Cena:


Urlopy wypoczynkowe – ustalanie wymiaru. udzielanie i obliczanie wynagrodzenia

Autor: Mariusz Pigulski

Publikacja przedstawia zasady naliczania oraz udzielania urlopów wypoczynkowych. a także obliczania wynagrodzenia za urlop. Można się z niej m.in. dowiedzieć. jak naliczać urlop wypoczynkowy pracownikom podejmującym pierwszą pracę. kiedy można odmówić udzielania urlopu na żądanie oraz jak udzielać urlop wypoczynkowy pracownikom zatrudnionym w systemie równoważnym. Zaprezentowano również prawidłowy sposób obliczania wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy w przypadku zmiennych składników wynagrodzenia i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Najtrudniejsze zagadnienia zostały omówione na praktycznych przykładach

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 14.9autor kajko i kokosz, miłosz brzeziński książki, jezus mówi do ciebie sarah young, 365 dni książka chomikuj, dobre książki sensacyjne, dermatoza sromu, godzinki o męce pańskiej tekst, książki na telefon, ateizm urojony, żyj pozytywnie ze skalską, sprawdzian szóstoklasisty matematyka zadania pdf, clive cussler nowości, łukasz guzek, dziki ojciec, ebbok, pokolenie 89, linia ugięcia belki zadania z rozwiązaniami, bez pożegnania mia sheridan, marek koprowski, rozmowa o prace po angielsku dialog, paweł skuczyński, była arabską stewardesą, auster, zakochane zakopane, mr breakfast, wydawnictwo uniwersytetu ekonomicznego w katowicach, rany julek bohaterowie, anna helena gąsiorowska…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin