ISBN

ISBN

9788324073382: Wydawnictwo

Format

20.99: https://woblink.com/ebook/kobiety-z-vard-jedrzej-polak-kiran-millwood-hargrave-193311u

Cena:


Gareth Jones

Autor: Mirosław Wlekły

Życiorys Garetha Jonesa zostanie opowiedziany przez Agnieszkę Holland w jej najnowszym filmie.

W 1933 roku młody dziennikarz Gareth Jones samotnie podróżuje na wschód. by zrobić wywiad z dyktatorem Józefem Stalinem. Podczas tej podróży dowiaduje się o „ukraińskim kryzysie”. Jako jeden z nielicznych zachodnich korespondentów dostaje się na ogarniętą terrorem Ukrainę. gdzie jest świadkiem największego głodu w historii ludzkości. Na własne oczy widzi sowieckie zbrodnie. słucha o ludziach umierających z głodu i aktach kanibalizmu. Po powrocie na Zachód mówi światu o Wielkim Głodzie.

Zaszczuty przez skorumpowanych dziennikarzy. którzy podważają jego wiarygodność. zostaje odrzucony przez środowisko. Sposób. w jaki miał zostać pogrążony. zainspirował nawet Georg

:

Cena:


Stulecie trucicieli

Autor: Linda Stratmann

Ogarnięci lękiem przed terroryzmem. nie zdajemy sobie sprawy. że dziewiętnastowieczną opinię publiczną równie silnie przerażali truciciele. którzy. jak wierzono. czaili się wśród zwykłych ludzi. Lęk i potępienie budziły służące dosypujące arszeniku do posiłków swoim gospodarzom czy rodzice trujący swoje dzieci. by wyłudzić pieniądze od firmy ubezpieczeniowej. Wśród ‚narzędzi zbrodni’ prym wiodły arszenik. strychnina i opium. To. że uwolniono świat od wszechobecnego strachu przed trucicielami. było – jak się można dowiedzieć z tej pasjonującej książki – zasługą zarówno wytrwałości prokuratorów i policjantów. jak i dociekliwości naukowców.

W tej pełnej mrocznych opowieści książce Linda Stratmann przedstawia zarówno głośne. jak i prawie nieznane przypadki ot

https://woblink.com/product-publication/download/143697/epub: 1

Cena:


Wendyjska Winnica. Cierpkie grona

Autor: Zofia Mąkosa

Epicka opowieść z czasów wojny – rodzinne więzy. siła miłości. determinacja kobiet.

Rok 1938. W Chwalimiu. wsi położonej na niemiecko-polskim pograniczu. żyją ostatni potomkowie Wendów — Słowian. którzy osiedli tu przed dwoma wiekami. W tym urokliwym i spokojnym miejscu mieszkają Marta Neumann. gorliwa luteranka. która desperacko próbuje utrzymać gospodarstwo odziedziczone po przodkach. jej córka Matylda i kuzynka Janka Kaczmarek. Życie na prowincji wydaje się toczyć niezmiennym rytmem wyznaczanym przez pory roku. jednak wielka polityka wkracza w dylematy dnia powszedniego. Ideologia faszystowska i zbliżająca się wojna nie pozostają bez wpływu na relacje międzyludzkie i budzą poczucie zagrożenia. Mieszkająca w Berlinie szwagierka Marty usiłuje przeżyć i uchronić swoje dzieci przed prześladowaniami nazistów. a Janka Kaczmarek zostaje aresztowana i oskarżona o szpiegostwo. Wreszcie pewnego dnia wojna puka do drzwi samych Neumannów i nie oszczędza im niczego.

Autorka plastycznie i wiarygodnie odtwarza rzeczywistość prowincji i stolicy III Rzeszy w przededniu i w trakcie drugiej wojny światowej. ukazując przy tym ludzki los w uniwersalnym ujęciu.

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 32.9


Rynek i ratusz

Autor: Niall Ferguson

Kto pociąga za sznurki. z kim spiskuje i jak zyskuje władzę?

Niall Ferguson. jeden z najsławniejszych historyków świata. profesor Uniwersytetów Harvarda. Oxfordu i Stanforda. demaskuje hierarchie i sieci. które wpływają na losy świata

Dzięki wszechstronnemu i mistrzowsko napisanemu dziełu autora bestsellerowej Potęgi pieniądza dowiecie się. co łączy hiszpańskich konkwistadorów. bankierów z rodu Rothschildów. dawne żydowskie elity finansowe. inteligencję z czasów zimnej wojny. fundusze George’a Sorosa i współczesnych islamskich terrorystów.

To książka. która jako pierwsza oddaje należne miejsce sieciom powiązań – powszechnej od stuleci i zyskującej na popularności dzięki nowym technologiom formie organizowania się. niedocenianej dotąd przez historyczne źródła.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 44.9


Obietnica komisarza Montalbano

Autor: Andrea Camilleri

Podczas morskiej kąpieli komisarz Montalbano znajduje kołysanego przez fale trupa. którego identyfikacja okaże się nadzwyczaj trudna. lecz doprowadzi do sensacyjnych i przerażających odkryć. Wspomagany przez oryginalnego dziennikarza oraz urodziwą znajomą komisarz musi stawić czoło potężnej organizacji przestępczej. wyspecjalizowanej w handlu dziećmi na szlakach łączących Afrykę Północną z Sycylią. W dramatycznym zakończeniu dzielny Montalbano omal nie przypłaci życiem zwycięstwa.

Książka nawiązuje do nadal bardzo aktualnego we Włoszech. wyjątkowo skomplikowanego tematu nielegalnej imigracji zarobkowej na wielką skalę.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 18


ISBN

9788378182146: Wydawnictwo

Format

33.9: https://woblink.com/ebook/fundacja-isaac-asimov-8521u

Cena:podróż cilki, regionalna odmiana języka polskiego to, językowe podstawy obrazu świata chomikuj, sierotka marysia i siedmiu krasnoludków, audiobooki za darmo online, mój spitfire, krajobrazy japonii, marzena rogalska nogi, sodoma książka martel, erystyka czyli sztuka prowadzenia sporów pdf, hawking ksiazki, katarzyna błeszyńska, biała noc, jetstream sam, bader online pl, indianin z usa, powrót z bambuko audiobook, koniec pokoleń podległości, wszystkie twoje marzenia pdf, mateusz błaszczyk…