Honor Harrington. Nieprzejednana Honor

Honor Harrington. Nieprzejednana Honor

Autor: David Weber

Honor zwykła kończyć to. co zaczęła.

Liga Solarna jest potęgą. Przez wieki reprezentowała dziedzictwo ludzkości i była przewodnikiem dla Diaspory. Mandaryni rządzący obecnie Ligą nie przypominają jednak jej założycieli. słyną z korupcji i gwałtowności. I zdecydowali. że Gwiezdne Imperium Manticore ma zostać zniszczone.

Honor Harrington nosi mundur Royal Manticoran Navy już od pół wieku. Mało kto zna wojnę tak jak ona i mało kto stracił w walkach tylu bliskich i przyjaciół. Mimo to Honor nawołuje do umiarkowania. Nie chce wojny. w której nieuchronnie zginą cywile. Niestety władze Ligi przyjmują strategię. która pozwala nawet na jawne popełnianie zbrodni wojennych.

Honor nie ma wyboru: wyrusza przeciwko Lidze Solarnej i nie ma siły. która byłaby zdolna ją powstrzymać.

Świetnie wyważone międzygwiezdne intrygi. kontrwywiadowcze działania i epickie starcia kosmicznych flot z militarnymi i taktycznymi szczegółami – Weber jak nikt inny potrafi rozwijać bogatą fabułę z postaciami z krwi i kości. sprawiając. że każdy konflikt nabiera ładunku emocjonalnego. -Booklist.

Weber jest jak Tom Clancy literatury SF. Fani mogą się rozkoszować jego najnowszą powieścią. – „Publishers Weekly”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 39.9


Pies z terakoty

Autor: Andrea Camilleri

Kolejna powieść sensacyjna z komisarzem Montalbano w roli głównej łączy wątek kryminalny z gorzko-ironicznym obrazem sycylijskiej prowincji. W miasteczku Vigàta dzieją się rzeczy zdumiewające: jeden z mafijnych bossów koniecznie chce się oddać w ręce policji; złodzieje z niezrozumiałych powodów porzucają ciężarówkę z wielkim łupem. Sprawy zaczynają przybierać dramatyczny obrót. kiedy ginie jedyny świadek kradzieży i gdy dochodzi do zamachu na życie ‚nawróconego’ gangstera. Sensacyjny zwrot w śledztwie stanowi odkrycie tajemniczej groty z ciałami zamordowanych kochanków. Znalezione przy nich przedmioty. w tym pies z terakoty. mogą wskazywać na zbrodnię rytualną. badania zaś poświadczają. że do tragedii doszło przed pięćdziesięciu laty. Tę skomplikowaną szaradę stara się rozwiązać znany już czytelnikom z powieści Kształt wody komisarz Montalbano. który już dawno pozbył się złudzeń co do praw rządzących jego piękną wyspą.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 18


Zapomniani bogowie

Autor: Jarosław Prusiński

W pobliżu nadnarwiańskiego grodu znaleziono ciężko rannego mężczyznę. Nie wiadomo kim jest. kto próbował go zabić i z jakiego powodu. Do swojej chaty przygarnęła go pewna wdowa. matka dwóch córek na wydaniu. Czy mężczyzna stanowi zagrożenie dla spokojnych mieszkańców grodu? A może to on jest w niebezpieczeństwie? Jaką tajemnicę nosi w sercu starsza z córek gospodyni?

Jarosław Prusiński. autor wysoko ocenianych przez Czytelników powieści fantasy Szary mag oraz zbioru opowiadań SF pod tytułem: Vortex. tym razem przenosi nas na początek X wieku. gdy Polska nazywała się Lechia. a ludzie wciąż czcili starożytnych bogów. choć chrześcijaństwo zbliżało się już wielkimi krokami do naszego kraju. Zabawna. romantyczna powieść o dawnych czasach. zwyczajach. obrządkach

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32ostre stany zagrożenia życia w chorobach wewnętrznych pdf, schwartz richard, józef nizioł, dieta w chorobie nowotworowej kapała pdf, obudź w dziecku olbrzyma, wim hof książka, konsorcjum książka, pielęgniarstwo we współczesnym położnictwie i ginekologii pdf, relacje interpersonalne pdf, joanna zawadzka moment życia 2, mp3 nowości, artur hajzer droga słonia, lem książki, pilot ci tego nie powie chomikuj…