Orland szalony

Orland szalony

Autor: Ludovico Ariosto

Ten renesansowy włoski epos rycerski napisany przez Ludovico Ariosto wywarł niebagatelny wpływ na późniejszą kulturę. Akcja „Orlanda Szalonego” opowiada o przygodach Orlanda. paladyna króla Franków Karola. rozgrywających się podczas najazdu muzułmańskiego na chrześcijańską Europę. Wojna między cesarzem Karolem Wielkim a saraceńskim królem Agramante stanowi burzliwe tło dla historii o nieodwzajemnionej miłości Orlanda do Angeliki. królewny z Orientu.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788382190038: Wydawnictwo

Format

38: https://woblink.com/ebook/wojna-i-milosc-david-starman-193518u

Cena:


Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami

Autor: Ewa Zgrabczyńska

Wspomnienia Ewy Zgrabczyńskiej. słynnej wybawicielki tygrysów. których dramatyczną historią żyła cała Polska. Zabawne i poruszające historie o życiu pełnym zwierząt i niezwykłej więzi. jaka może połączyć je z człowiekiem.

Notka:

Najpopularniejsza dyrektorka zoo otwiera drzwi do swojego zwierzyńca!

O sobie mówi. że zwierzęta ma w genach. W wieku czternastu lat jako wolontariuszka zaczyna pracę w poznańskim zoo. Trzyma do zastrzyków węże boa i karakale. a jej miłość do zwierząt z czasem przeradza się w wielką pasję.

Polska usłyszała o niej. gdy wraz z pracownikami poznańskiego zoo uratowała życie słynnym Nieumarłym – dziewięciu tygrysom przewożonym w koszmarnych warunkach przez polsko-białoruską granicę. Świat śl

38: https://woblink.com/ebook/wojna-i-milosc-david-starman-193518u

Cena:


Prawdziwe oblicze Boga

Autor: Jan S. Jaworski

Całun Turyński. Tajemnicze płótno: dla jednych największa relikwia chrześcijaństwa dla innych – średniowieczny falsyfikat. Mimo upartych prób racjonalistów. nie udało się odtworzyć sposobu. w jaki utrwalił się na płótnie wizerunek tajemniczego Mężczyzny z Całunu. Badacze słynnej grupy STURP nie odkryli w badanych fragmentach tkaniny żadnych farb ani pigmentów. Zmiany zaobserwowane we włóknach sugerowały. że płótno poddawano licznym procesom fizycznym i chemicznym. które mogły być wywołane laboratoryjnie. ale nie tłumaczyły powstania obrazu na Całunie.

W naszej książce przedstawione zostały wyniki badań naukowych. które miały miejsce już po 2010 roku. Obejmują one analizę struktury mikroskopowej próbek. ich budowę krystalograficzną i molekularną oraz skład atomowy. Zadziwiające. że zastosowanie najnowocześniejszych i subtelnych technik fizykochemicznych ujawnia wciąż nowe a zaskakujące ślady na płótnie Całunu. A one. wbrew oponentom. doskonale pasują do twierdzenia. że owinięto tym płótnem ciało Jezusa zdjętego po męce z Krzyża. zgodnie z opisem Ewangelii.

Sensacje wzbudziły prace profesora Giulio Fantiego z Uniwersytetu w Padwie. opublikowane w 2017 roku. Fanti wykazał. że jest absolutnie niemożliwe. by ktoś dysponujący zasobami wiedzy i techniki średniowiecznej. był w stanie dokonać tak genialnego fałszerstwa.

Wielka relikwia. świadek Męki i Zmartwychwstania ujawnia wciąż coraz więcej tajemnic. To nauka pozwala nam z bliska spojrzeć w Twarz Boga.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 24.99testy osobowości pdf, dariusz góral, rezonans morficzny, syrena mp3, dziewczyna ktora igrala z ogniem, lawenda w chodakach, miłość made in china, medaliony tytuł, odprysk fitzek, maciej szlinder, fabjański, dywizjon 303 historia prawdziwa torrent, homodeus, wypalona mama, wos po prostu, przykłady obliczeń z podstaw konstrukcji maszyn, w kręgach władzy tom 2, zapadnij w serce pdf, kozubski neurologia pdf, tam gdzie nie sięga już cień…