Królowa Ciemności. Czarne Kamienie – księga 3

Królowa Ciemności. Czarne Kamienie – księga 3

Autor: Anne Bishop

Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi. strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud i ziemię przed skażonymi Krwawymi musi stoczyć bitwę. wyzwolić straszliwą moc Czarownicy i na zawsze zniszczyć wszystkich swoich wrogów.Jednak do walki nie może stanąć sama. Do królestwa przybywa oswobodzony z szaleństwa Daemon. przeznaczony jej Małżonek. Jego bezgraniczna miłość cementuje Ciemny Dwór i umacnia rządy Jaenelle. jednak nawet ich wspólna siła może być niewystarczająca. by powstrzymać nadciągające zło.Tylko największa ofiara ze strony Jaenelle może ocalić tych. których kocha i królestwo. które przysięgła strzec.

Wydawnictwo: Initium

Cena: 24.6


ISBN

9788366013179: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/kroki-mordercy-miroslaw-smigielski-michaela-klevisova-148322u

Cena:


Beduinki na Instagramie

Autor: Aleksandra Chrobak

Aleksandra Chrobak poznała Emiraty od podszewki. W swojej książce opisuje kraj szokujących kontrastów. gdzie to. co zabronione. często ukrywa się po prostu za przyciemnionymi szybami luksusowych samochodów.

W mieście. które w zaledwie parę dekad pokonało drogę od namiotów na pustyni do najwyższych wieżowców świata. najnowsze technologie przeplatają się z tradycjami i światopoglądem dawnych Beduinów. Kręte uliczki i tętniące życiem bazary sąsiadują z sześciopasmową autostradą. po której pędzą najnowsze bentleye i używane lexusy.

Autorka jest wymarzoną przewodniczką po tym fascynującym świecie. Ze swadą i humorem opisuje kraj. który stał się jej drugim domem. Wyjaśnia. co zrobić. gdy gospodarz nie poczęstuje nas gahłą. jak rozróżnić typy zasłon na

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Warszawianka

Autor: Żmiejewska Ida

Akcja powieści rozgrywa się w Warszawie. w 1885 roku. Oś intrygi stanowi śledztwo w sprawie śmierci znanego adwokata. którego pewnej listopadowej nocy zamordowano w miejskim burdelu. Sprawę – wraz z sędzią śledczym – prowadzi młody rosyjski policjant. który zaledwie przed kilkoma dniami przyjechał do Warszawy z Petersburga. Policjant podczas wykonywania obowiązków. poznaje córkę zmarłego; mimo początkowej niechęci. między młodymi nawiązuje się nić porozumienia. która z czasem przeradza się w poważne uczucie. Problem tkwi jednak w tym. że panna ma narzeczonego-socjalistę. który czeka w Cytadeli na proces. zaś związki polsko-rosyjskie są w Nadwiślańskim Kraju uznawane niemal za zdradę…

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Cena: 16.5


Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry

Autor: Reni Eddo-Lodge

W 2014 roku Reni Eddo-Lodge. brytyjska dziennikarka i blogerka. opublikowała na Facebooku post zatytułowany „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”. Napisała w nim. że ma już dość wyjaśniania białym ludziom. jak czują się osoby o innym kolorze skóry. ma dość ich reakcji – od znudzenia i niezrozumienia po agresję. Ci. którzy sądzą. że biały kolor skóry jest „naturalny”. nie są w stanie pojąć. na czym polega rasizm. zwłaszcza ten ukryty. strukturalny. Po opublikowaniu postu Reni Eddo-Lodge została zasypana odpowiedziami. Jedni jej dziękowali. że otworzyła im oczy. inni. że wypowiedziała to. co sami czują. Książka Reni Eddo-Lodge jest próbą opisania tego doświadczenia w szerszym kontekście – kolonialnej historii Wielkiej Brytanii. ale też różnych współczesnych form dyskryminacji rasowej. Autorka pisze o własnych doświadczeniach. przytacza prace badaczy. nie pomija żadnego z ważnych aspektów rasizmu; pokazuje jego korzenie. pisze o uprzywilejowaniu białych. rasizmie strukturalnym i o czarnym feminizmie.

Posłowie do książki napisała Monika Bobako.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 27


Inne Światy

Autor: Jakub Małecki

Niesamowite obrazy Jakuba Różalskiego i ich nieoczywisty przekaz budzący niepokój. często grozę. znajdują odzwierciedlenie w historiach stworzonych przez znakomitych autorów.

Opowiadanie Sylwii Chutnik to oniryczny. groteskowy zapis nocy spędzonej w praskim szpitalu. Aneta Jadowska przenosi nas do tatarskich Bahonik z początku XX wieku. Anna Kańtochprzedstawia historię alternatywną Polski roku 1943 – kraju dobrobytu rządzonego przez króla Jana VI Sobieskiego. Aleksandra Zielińska umieściła akcję w górniczej osadzie przy nieczynnej kopalni. w której trzewia zapuszcza się mały chłopiec.

Jacek Dukaj olśniewa kunsztem. opowiadając o Japonii z okresu Meiji. inżynierze z dalekiego Kraju. Którego Nie Ma. i jego latających maszynach z metalu lżejszego od powietrza. 

32.99: https://woblink.com/ebook/mindhunter-podroz-w-ciemnosc-john-douglas-mark-olshaker-134604u

Cena: Mark Olshaker


Niegrzeczne

Autor: Jacek Hołub

Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała. że powinna go oddać do ośrodka. Aleś rozładowuje energię. ścigając się na rowerze. Tamara ma ADHD i świadectwa z czerwonym paskiem. Nastoletni Kacper z zespołem Aspergera był gnębiony w szkole.

Dzieci i młodzież z widoczną niepełnosprawnością wywołują w nas empatię. Sprawne i zdrowe. ale zachowujące się nietypowo – agresywne. nadpobudliwe lub nieprzestrzegające norm społecznych – wzbudzają gniew i oburzenie. Postrzegamy je jak niewychowane i niekulturalne. a ich rodzice są w naszych oczach złymi matkami i ojcami. Krzywdzące oceny. brak zrozumienia i pomocy oraz próby wtłoczenia na siłę w wyznaczone przez nas ramy „normalności” to codzienność moich bohaterek i bohaterów.

„Ta książka nie jest źródłem wiedzy na temat ADHD i spektrum autyzmu. Nie zajmuję się w niej poszukiwaniem ich przyczyn. nie wskazuję najlepszych metod wychowawczych i terapii. To opowieść o dzieciach. ich rodzinach oraz o tym. jak z innością radzą sobie społeczeństwo. szkoła i instytucje.”

Jacek Hołub

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19.78uniwersytet medyczny karola marcinkowskiego, pedagogika wczesnoszkolna pdf, orwell 1984 ebook, sieci komputerowe książka, druga płeć, zapomnieć języka w gębie, karolcia pdf za darmo, sławomir rogowski, wzory umów gospodarczych, sprawdzian z matematyki klasa 4 figury geometryczne część 2 wsip, berserk majka, gliniany most, buszujący w barszczu, solaris lem audiobook, patryk chilewicz ksiazka, pierwszy milion serial online, tajemniczy mężczyzna ashley pdf…