Szare wilki z Jarocina

Szare wilki z Jarocina

Autor: Robert Ziółkowski

W wyniku brutalnego gwałtu. w Kilonii ginie siostra pruskiego militarysty. pułkownika von Wussowa. Z ofiary zostaje zdarty rodowy piętnastowieczny medalion. Wussow poprzysięga zemstę. Rozpoznanie dla niego jest proste. kto posiada medalion jest mordercą.

Akcja kryminalna zostaje spleciona z walką powstańców wielkopolskich z Jarocina. którzy w szarych mundurach – feldgrau . ale już z polskimi orzełkami na czapkach i białoczerwonymi opaskami na ramionach. niczym szare wilki kąsali pruskich najeźdźców. I jak gnębione od setek lat wilki. nie tylko nie dali się pokonać przez 123 lata niewoli . ale skutecznie wywalczyli powrót Wielkopolski . Kujaw i Pomorza w granice Rzeczypospolitej.

Zawsze krok przed Niemcami. skłóconą Warszawą i zachowawczym Poznaniem. już w listopadzie 1918 roku wyrwali z rąk Prusaków Jarocin.

Książka o zapomnianych bohaterach. w porównaniu. z którymi bledną . wypromowane ikony naszej tradycji i historii. Oni udowodnili. że można zwyciężać minimalizując straty własne . biorąc jednocześnie największy łup wojenny w historii polskiego oręża.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


Kolęda wileńska Prowadź mnie mój aniele

Autor: Szymon Szewczyk

Kolęda Wileńska. skomponowana przez Szymona Szewczyka ( http://szewczykmusic.com/ ) do tekstu Arkadiusza Kobusa w 2017 roku. jest podarunkiem dla Polaków żyjących na Litwie. W kontekście wykonawczym. jest to utwór skierowany do każdego. kto po prostu ma ochotę muzykować.

Niniejsze wydanie kolędy zawiera jej opracowanie na głos i fortepian. Premierowego nagrania Kolędy Wileńskiej w orkiestrowej aranżacji. dokonała wokalistka Liudmyla Vostrikova w 2017 roku. Powstał również animowany teledysk. do którego rysunki wykonał Mariusz Nartowski. Te piękne ilustracje można podziwiać w niniejszym wydaniu. dzięki uprzejmości autora. Utwór szybko zdobył popularność wśród społeczności żyjącej na Wileńszczyźnie. W kolejnych latach wykonywali go publicznie m.in. tacy artyści jak Evelin

15: https://woblink.com/ebook/proste-dobrego-poczatki-agnieszka-kosciolek-202909u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 201274

https://woblink.com/ebook/naga-narzeczona-anton-czechow-201274u

:

Cena:podstawy pielegniarstwa, magda kaczmarczyk, modele administracji publicznej, idealny jak diabli, mróz chyłka tom 8, fiat 126 p tuning, interesariusz projektu, główne regiony turystyczne polski, omyłka bolesław prus, beata guczalska, dwa bieguny, bonda książka, księga rodzaju pdf, dobry zwyczaj nie pożyczaj, powieść teodora tomasza jeża, adam szot, mikołaj hermann, moje lata na downing street, stanisław michalkiewicz stefan michalkiewicz, totentanz książka, prawo pracy pdf…