Zapomniany ogród

Zapomniany ogród

Autor: Kate Morton

Trzy pokolenia kobiet i łącząca je tajemnica. Powieść o poszukiwaniu korzeni i własnej tożsamości. Rok 1913. Porzucona przez nieznajomą kobietę na statku płynącym z Londynu do Australii mała dziewczynka zostaje przygarnięta przez bezdzietnych rodziców. W dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin Nell O’Connor dowiaduje się od przybranego ojca. że jest podrzutkiem. Wiele lat później powraca do Anglii. by odkryć prawdę o swoim pochodzeniu. o matce. której nie pamięta. W 2005 roku w podobną podróż – do odległej Kornwalii. krainy intryg. miłości i zdrady – wyrusza jej wnuczka Cassandra. Dzięki zapiskom babci odsłania kolejne fragmenty mrocznej układanki. poznaje losy kobiet. które połączył pakt milczenia. Klucz do przeszłości leży w wybudowanej na szczycie klifu starej chatce. otaczającym ją sekretnym ogrodzie. wiekowym dworze należącym do arystokratycznej rodziny Mountrachet i tajemniczym labiryncie. Kryją go także pełne grozy baśnie. napisane przez zaginioną pisarkę Elizę Makepeace oraz niesamowite ilustracje słynnego portrecisty Nathaniela Walkera.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 29.9


Rzeka kłamstw

Autor: Edyta Świętek

Rzeka kłamstw to najnowsza powieść Edyty Świętek otwierająca cykl Grzechy młodości. Autorka zaprasza w podróż do Bydgoszczy lat siedemdziesiątych. Ukazuje w niej codzienne radości i smutki polskiej rodziny. które splatają się z realiami życia w minionej epoce.

Elżbieta i Tymoteusz niedawno wprowadzili się do przestronnego mieszkania na osiedlu Kapuściska. Tymoteusz ma przed sobą świetlaną przyszłość i dobrze zapowiadającą się karierę.

Kazimierz. choć pasjonuje się kryminologią z którą wiąże się jego praca zawodowa. jest nieustannie namawiany do wstąpienia w szeregi Służby Bezpieczeństwa. Jego ukochana żona Ewa marzy o karierze wokalnej.

Agata nie potrafi odnaleźć się w roli statecznej mężatki. Młoda polonistka wciąż wdaje się w romanse z innymi mężczyznami.

Eugeniusz wciąż pakuje się w różne tarapaty. Krewki młodzieniec wpada nie tylko w ręce Służby Bezpieczeństwa. ale również w sidła miłości.

Czasy się zmieniają. ale ludzkie tęsknoty i namiętności pozostają takie same. Edyta Świętek z literackim kunsztem miesza w życiu swoich bohaterów. a co ważniejsze także w sercu czytelnika! Pochylcie się nad „Grzechami młodości”. To prawdziwie sentymentalna podróż!

Agata Kołakowska. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


Śmierć kolekcjonera

Autor: Agnieszka Pietrzyk

Sąsiedzi w jednym z elbląskich mieszkań odkrywają powieszone starsze małżeństwo. Kilka godzin później środowiskiem zbieraczy rzadkich obligacji wstrząsa morderstwo jednego z kolekcjonerów. Ginie mężczyzna. który poprzedniego wieczoru wylicytował na hotelowej aukcji wyjątkowo cenny papier wartościowy. Czy obie tragedie są ze sobą powiązane? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć komisarz Kamil Soroka. który łączy siły z prokurator Mileną Łempicką-Krol. Bagaż własnych doświadczeń i obsesji zaprowadzi ten duet w wiele ślepych uliczek. Czas działa na ich niekorzyść. a lista podejrzanych się wydłuża. Śmierć kolekcjonera to mroczna. pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść kryminalna. która wciąga czytelnika nie tylko wartką akcją. ale też specyficzną atmosferą rzadkiego hobby. podsycanego przez teorie spiskowe.

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 29.9


ISBN

9788366234062: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/bracia-slater-branna-l-a-casey-139269u

Cena:nieumarły las, paulina świst karuzela pdf, byliśmy głupi, jak wygrać każde negocjacje, leopold tyrmand dziennik 1954, mirosław prandota, wirus t, call of juarez gunslinger poradnik, fogry, zarys człowieka, oriana fallaci biografia, książki poradniki, fiszka z opisem książki w bibliotece krzyżówka, podstawy buddyzmu, dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry ceneo, nesbo trzeci klucz…