Słodkie i gorzkie migdały

Słodkie i gorzkie migdały

Autor: Elise Valmorbida

Inspirująca. napisana z rozmachem opowieść o kobiecie. która chcąc uchronić rodzinę przed okrucieństwami drugiej wojny światowej. walczy o przetrwanie na ubogiej włoskiej prowincji.

Rok 1923. Dwudziestopięcioletnia Maria Vittoria mieszka w niewielkiej górskiej wiosce. Gdy ojciec przyprowadza do domu mężczyznę. który ma zostać jej mężem. Maria zabiera ze sobą własnoręcznie haftowaną pościel i figurkę Madonny z Gór i wyrusza z nieznajomym. żeby stworzyć z nim własną rodzinę. Przyszłość okaże się jednak zupełnie inna od jej wyobrażeń.

‚Słodkie i gorzkie migdały’ to opowieść o kolejnych dekadach życia Marii Vittorii – przeprowadzce do małego miasteczka na równinach. gdzie wraz z mężem będzie prowadziła sklep. narodzinach pięciorga dzieci. a także dramatycznej walce o przetrwanie w okrutnych. ciężkich czasach pod rządami Mussoliniego. gdy opowiedzenie się po niewłaściwej stronie mogło kosztować życie. Dzieci dorastają. a małżeństwo przechodzi kryzysy. Maria zaś wytrwale będzie scalać rodzinę. nie tracąc wiary i miłości. aż pewnego dnia podejmie decyzję. która zaważy na życiu wszystkich…

Pasjonująca uczta dla duszy… Uwielbiam takie powieści z wielką historią w tle.

Sara Gruen. autorka ‚U brzegu’ i ‚Woda dla słoni’

To urzekający i całkowicie pozbawiony sentymentalizmu portret kobiety stojącej na straży bezpieczeństwa własnej rodziny w wielce niespokojnych czasach.

‚The Times’

Doskonała książka dla tych. którzy cenią wielowymiarowe sagi rodzinne.

‚Library Journal’

Elise Valmorbida wychowała się w Australii. ale ma włoskie korzenie. Do tej pory opublikowała kilka książek: ‚Matilde Waltzing’. ‚The TV President’. ‚The Winding Stick’ oraz ‚The Book of Happy Endings’. Jest także projektantką. nagradzaną producentką telewizyjną i współscenarzystką. ‚Słodkie i gorzkie migdały’ zostały nagrodzone prestiżową Victorian Premier’s Literary Award. Obecnie mieszka w Londynie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Władcy chaosu

Autor: Vladimir Wolff

Epickie zmagania polskich Wojsk Specjalnych w nowym wymiarze.

Wojna skończona. Obcy z innego świata wycofali się. Zmasakrowana ludzkość może odetchnąć z ulgą. Ale nie może świętować zwycięstwa zagrożona powrotem wroga. głodem i chaosem na swojej planecie. Na terenie Polski pozostał jedyny na świecie portal do innej rzeczywistości. Czy jest to wymarzona szansa. czy uchylone drzwi do piekła?

Ciąg dalszy epopei Wentyla i jego drużyny w boju o przyszłość wielu światów i jednej ojczyzny.

Wydawnictwo: WarBook

Cena: 36.9


ISBN

9788381195089: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/dzieje-nauczanie-i-czyny-jezusa-chrystusa-na-tle-owczesnych-warunkow-zycia-w-palestynie-czesc-ii-bogdan-kluczynski-153956u

Cena:


Zanim umarłam

Autor: S.K. Tremayne

Przeżyła wypadek. ale prawdziwy koszmar miał się dopiero zacząć… Kath nie może się nadziwić swojemu szczęściu – z wypadku. którego nie powinna przeżyć. wyszła lekko poobijana i z tymczasową utratą pamięci. Rodzina nie podziela jej entuzjazmu. Mąż jest oziębły. a córka zachowuje się dziwnie. Kath wciąż zadaje sobie jedno pytanie: o czym jej nie mówią?

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


ISBN

9788379953523: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/zaskocz-mnie-malgorzata-falkowska-daria-skiba-154146u

Cena: Daria Skibaocalałe riley sager, pan romantyczny leisa rayven pdf, materiałoznawstwo pdf, wydawnictwo horyzont, streszczenie ani z zielonego wzgorza, halina robótka, skazaniec audiobook, mafia po polsku, jan parandowski mitologia audiobook, rachunek operatorowy, biblia mobi, jacek hołub, jrr tolkein, środki perswazji w tekstach literackich, chciwość marc elsberg…