Cyfrodziewczyny

Cyfrodziewczyny

Autor: Karolina Wasielewska

Akuszerkami informatyki w Polsce były kobiety. Jeśli więc ktokolwiek podważa dziś ich kompetencje w tej dziedzinie. musi przyjąć do wiadomości. że historia nie potwierdza jego uprzedzeń.

Wasielewskiej udało się dotrzeć do Polek. które w czasach PRLu konstruowały komputery i tworzyły języki programowania czy pierwsze aplikacje użytkowe. a później komputeryzowały między innymi publiczne instytucje i ministerstwa. Z ich opowieści wyłania się obraz czasów. w których za skok technologiczny odpowiedzialne były kobiety. a w karierze wspierali je partnerzy. którzy brali na siebie część obowiązków domowych. Cyfrodziewczyny to nie tylko fascynująca herstoria. ale i rekonstrukcja niedawnej przeszłości. która dotychczas pozostawała nieznana. 

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena:


Szukając diagnozy

Autor: Lisa Sanders

Lisa Sanders doświadczyła już chyba wszystkiego. co nieoczywiste w jej profesji.

Wciąż bywa jednak zdezorientowana. analizując osobliwe przypadki schorzeń i dolegliwości. które opisuje w swojej niezwykle poczytnej autorskiej rubryce „Diagnosis”. To z niej pochodzą opublikowane w niniejszej książce zaskakujące i tajemnicze koincydencje symptomów. które zostały rozszyfrowane przez nią lub przez jej kolegów po fachu.

Młody mężczyzna. spędzający swoje urodziny na Bahamach. podczas kolacji próbuje barakudy. Kilka godzin później. tańcząc. upada na parkiet z obezwładniającym bólem brzucha. Kobieta w średnim wieku wraca do lekarza dwa dni po wizycie. na którą przyszła z lekką wysypką na grzbiecie dłoni. Teraz wysypka zrobiła się fioletowa i pokrywa całe jej ciało. Treser słoni w wędrownym

Wydawnictwo: Harde Wydawnictwo

Cena: 29.99


Przyczepne historie

Autor: Chip Heath

Dlaczego zapamiętujemy niektóre historie. podczas gdy inne ulegają zapomnieniu? Jak to się dzieje. że niektóre treści docierają do naszej świadomości i zostają z nami na długo. a inne nawet nie zostają przez nas zauważone? Czy istnieje przepis na to. by nasz przekaz stał się viralem?

Bez względu na to. czy jesteś menedżerem. marketerem czy nauczycielem. musisz przekazywać pewne treści. To. co komunikujesz – aby zostało właściwie odebrane i aby dzięki temu nastąpiło przejście od słów do czynów – według braci Dana i Chipa Heathów można właściwie „zaprogramować”. żeby metaforycznie „przyczepiło się” do mózgu odbiorcy. Jak to zrobić?

Ich książka pozwoli ci poznać sześć podstawowych elementów chwytliwych opowieści i koncepcji. dzięki którym każdy twój przekaz

34.9: https://woblink.com/ebook/banda-z-burej-tajemnica-falszywego-mikolaja-magdalena-witkiewicz-195505u

Cena:


ISBN

9788382152593: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/zima-swiata-ken-follett-zbigniew-a-krolicki-grzegorz-kolodziejczyk-197728u

Cena:


ISBN

9788324072743: Wydawnictwo

Format

35.99: https://woblink.com/ebook/jak-wysadzic-ksiezyc-i-i

Cena: 12.99


ISBN

9788366826465: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/uwiklani-w-przeszlosci-paulina-ampulska-206895u

Cena:znak ateny, iluzjonista mroz, łowca posagów, nieplanowane książka pdf, miłosc w czasach zarazy, podstawy pielęgniarstwa tom 1, zemsta tekst pdf, skandaliści w koronach, parafraza zdań angielski, psychologia kluczowe koncepcje pdf, w wysokiej trawie opinie, kobiety, ktore kochaja za bardzo, aleksander fredro komedie, sex love, stefan żeromski ludzie bezdomni streszczenie…