Populizm w cieniu Habsburgów. Węgierskie pytania (a także polskie. austriackie i włoskie)

Populizm w cieniu Habsburgów. Węgierskie pytania (a także polskie. austriackie i włoskie)

Autor: Guetta Bernard

„Co z tą Europą”. w której na powrót do głosu dochodzą nacjonalistyczno-populistyczne ruchy i partie polityczne? Odpowiedzi na to pytanie Bernard Guetta poszukuje na Węgrzech. w Polsce. w Austrii i we Włoszech. w czterech krajach Unii Europejskiej. które odwracają się plecami do wartości europejskich. Autor wyrusza w reporterską podróż z intuicyjnym przeczuciem. że granice politycznej mapy. jaką uformowały nowe europejskie partie i ruchy prawicowe. zbiegają się z granicami Cesarstwa Austrii z połowy XIX wieku. Owe przeczucia potwierdzają się już podczas pierwszego etapu reporterskiej wyprawy. na Węgrzech. gdzie Viktor Orbán podsyca nacjonalistyczne nastroje. wykorzystując nostalgię za czasami węgierskiej świetności oraz p

23: https://woblink.com/ebook/planetoidy-w-swietle-wspolczesnych-koncepcji-filozoficznych-studia-z-epistemologii-historycznej-zenon-e-roskal-204785u

Cena:


ISBN

9788366494596: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/piesn-odkupienia-austin-lynn-187978u

Cena:


Pisma wybrane. tom 1–3 (Stanisław Stomma)

Autor: Stomma Stanisław

„Stanisław Stomma to nie tylko polityk. jeden z najwybitniejszych przedstawicieli środowiska polskich intelektualistów katolickich. ale także bardzo aktywny publicysta. który zadebiutował już w 1931 r. na łamach wileńskiego „Słowa” i tworzył do początku XXI w. Jego publicystyka ma charakter ponadczasowy; bazując na historii Polski i uniwersalnych wartościach. jest użyteczna zarówno dla teoretyków polityki. jak i dla jej praktyków. również dla wszystkich zainteresowanych wyborami ideowymi katolików świeckich nie tylko ubiegłego stulecia. To też własne drogi myśli politycznej. oryginalne poglądy i idee. a przede wszystkim realizm polityczny. Kierując się swoją wiedzą i wyznawanymi wartościami. poszukiwał zawsze „mądrości etapu”.

Z dzisiejszej perspekty

37: https://woblink.com/ebook/skradzione-zycie-sabiny-spielrein-gelly-violaine-anna-parzymies-205650u

Cena:


Złodziej czasu

Autor: Terry Pratchett

Czas jest zasobem – wszyscy wiedzą. że trzeba nim gospodarować. Na Dysku zadanie to przypada Mnichom Historii. którzy magazynują go i przepompowują z miejsc. gdzie się marnuje (na przykład spod wody – ile czasu potrzebuje dorsz?). do miast. gdzie nigdy nie ma dość czasu. Ale konstrukcja pierwszego na świecie naprawdę dokładnego zegara staje się dla Lu-Tze i jego ucznia Lobsanga Ludda początkiem wyścigu… no. z czasem. Ponieważ ten zegar zatrzyma czas. A to będzie dopiero początkiem kłopotów. ‚Złodziej czasu’ prezentuje także pełen komplet postaci drugoplanowych – bohaterów i złoczyńców. yetich. mistrzów sztuk walki oraz Ronniego. piątego Jeźdźca Apokalipsy (który odszedł. zanim stali się sławni).

Książka uznana przez Rzeczpospolitą za bestseller roku 2007.

W lepszym świecie byłby uznany za pisarza wybitnego. a nie tylko popularnego… To najlepszy Pratchett. jakiego czytałem… Powinien być mocnym kandydatem do Nagrody Bookera.

Charles Spencer. ‚Sunday Telegraph’

Czyta się z bezbłędną płynnością i pewnym tempem. które stały się przez lata znakami firmowymi Pratchetta.

Peter Ingham. ‚Times on Saturday’

Terry Pratchett jest jednym z wielkich konstruktorów światów dodatkowych – czy też wyimaginowanych albo alternatywnych. Nie jest wtórny. Jest zbyt mocny… ma rzeczywistą energię prawdziwego bajarza.

A. S. Byatt. ‚The Times’

Jednych ucieszą tropy pop-kulturowe i liczne aluzje do filmów akcji. od szpiegowskich klasyków po tak popularne ostatnio kopane kino klasy B. Inni zapewne zacierać będą ręce z radości zawsze tam. gdzie autor w sposób pozbawiony jakiejkolwiek złośliwości wyśmiewa wszelkie stereotypy oraz etykiety. Miłośnicy biblijnej symboliki. a w szczególności Apokalipsy według św. Jana. także nie zostaną odprawieni z kwitkiem. Powinni szykować się na chwilę. kiedy to czas dobiegnie końca. Pratchett w sposób uroczy przemycił świetny traktat filozoficzny. w którym przytacza najciekawsze pytania o naturę czasu. istnienie i nieistnienie oraz kwestię poznania i doświadczenia.

Dominika Węcławek. ‚Życie Warszawy’

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield. zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste. że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść ‚The Carpet People’. a potem kolejne ‚The Dark Side of the Sun’ (1976) i ‚Strata’ (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – ‚Kolor magii’. Po ukazaniu się w 1986 roku książek ‚Blask fantastyczny’ i ‚Mort’ Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek. jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28usługi teleinformatyczne, poufne grynberg, grzegorz szymanik, dorosłe dzieci alkoholików pdf, najdawniejsze dzieje ziem polskich pdf, joanna tekieli – rok w pensjonacie leśna ostoja, lidia maciag, wszystkie.jasne miejsca, rozprawa o metodzie kartezjusz, rozmowy z bogiem tom 2 pdf, pilot ci tego nie powie pdf, chemia żywności pdf, kwantyfikacja ryzyka…