Instalacja Idziego

Instalacja Idziego

Autor: Jerzy Sosnowski

Jest to historia dziennikarza. który dowiaduje się o istnieniu swojego dorosłego syna Idziego. obdarzonego tajemniczą mocą. W towarzystwie Idziego ludzie zachowują się inaczej niż zwykle. są nienaturalnie szczerzy. Nie wiadomo. co o tym decyduje. czy rodzaj charyzmy. czy jakaś szarlataneria. Idzi potrafi niepostrzeżenie wymuszać na ojcu i jego otoczeniu różne decyzje. które uruchamiają serię dramatycznych zdarzeń…

Znakomicie skonstruowana powieść. operująca zagadką i trzymająca w napięciu. jak w dobrze skrojonym thrillerze. Akcja rozgrywa się w środowisku warszawskim. Na pierwszym planie galeria współczesnych postaci: dziennikarze. artyści. inteligencja. duchowni. W tle obraz współczesnej Warszawy: afery polityczne. uczuciowe rozterki. walka o stanowiska oraz konflikt sumień i światopoglądów. Do te

:

Cena:


ISBN

9788377010266: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/mezczyzna-od-a-do-z-piotr-mart-184770u

Cena:


Trzej muszkieterowie

Autor: Aleksander Dumas (Ojciec)

„Trzej muszkieterowi” to powieść Alexandre’a Dumas (ojca) będącą pierwsza częścią trylogii o czterech muszkieterach.

Kolejne części to „W dwadzieścia lat później” oraz „Wicehrabia de Bragelonne”. Akcja jest osadzona w pierwszej połowie XVII wieku we Francji i Anglii.

Jest jedną z najsłynniejszych powieści płaszcza i szpady.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Potop

Autor: Henryk Sienkiewicz

‚Potop’ to Druga z trzech powieści historycznych będących częścią Trylogii. Henryka Sienkiewicza.

Akcja powieści rozgrywa się w latach 1655–1660. w okresie potopu szwedzkiego. Pozostałe części Trylogii to Ogniem i mieczem oraz Pan Wołodyjowski. Również wydane przez wydawnictwo Avia Artis.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


Stwierdzenie nieważności małżeństwa i inne małżeńskie procesy kościelne

Autor: Aleksander Sobczak

Niniejsza książka prezentuje przebieg procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego. Jest prostym poradnikiem służącym pomocą zainteresowanym. których małżeństwo rozpadło się i chcą uporządkować swoje życie religijne. i dlatego zawiera szereg formularzy i wzorów pism procesowych. Pretenduje również do tego. aby być praktyczną pomocą w sądach kościelnych oraz podręcznikiem dla studiujących prawo kanoniczne. W dalszej części książka przedstawia pozostałe kościelne procesy małżeńskie obecne w prawie kanonicznym. Całość została uzupełniona także o cywilną procedurę separacji oraz rozwodu.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 21


:

:

Cena:


Światy zastępcze

Autor: Paweł R. Wojciechowski

Czym są światy zastępcze? W jaki sposób stały się zbiorowym mechanizmem ucieczki? Co nas do owej ucieczki zmusza?

Coraz częstsze uzależnienia od mediów społecznościowych. reality show. własnego wizerunku i popularności czy rzeczywistości wirtualnej oraz zjawiska takie jak kult młodości. samotność w sieci. zobojętnienie biznesu. radykalizacja polityki czy fundamentalizm to tematy zastępcze naszych czasów. Kultura popularna przez obietnice bez pokrycia przyczynia się do osamotnienia. Ostatecznie jednak to sami siebie opuszczamy.

Autor opisuje zjawisko wspólnej samotności. która staje się w grupie społecznej złowrogim. uzależniającym światem zastępczym. Błędnym kołem pozorów. które mają przynieść chwilowe ukojenie. zastępując realne problemy. Utrwalona w kulturze wspólna samotność staje się groźna i nieprzewidywalna. odbiera poczucie sensu życia. jednocześnie nadając życiu sens pozorny.

Książka jest próbą zrozumienia przyczyn ucieczki w quasi-rzeczywistość oraz źródeł i funkcji błędnych kół grupowych konfliktów wzmacnianych przez kulturę. Do czego potrzebne jest nam podtrzymywanie złudzeń dotyczących tego. co daje nam poczucie szczęścia? Dlaczego zapisujemy te złudzenia w kulturze. spektakularnie oszukując samych siebie? Decydując się na uczestnictwo w aktach zbiorowej iluzji. tworząc misterną strukturę myślenia życzeniowego. makietę rzeczywistości. na której ma się rozegrać osobisty spektakl. sami budujemy światy zastępcze. dajemy im uprawomocnienie i zasilamy je własnym życiem.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 59.9


Marszałek Józef Piłsudski

Autor: Małgorzata Strękowska-Zaremba

Młodzi Czytelnicy poznają Marszałka Piłsudskiego – twórcę polskiej niepodległości – w różnych sytuacjach: jako ojca. miłośnika przyrody. mocnej herbaty. twardych krakersów. a także ukochanego przez żołnierzy „Dziadka”. który otrzymywał na imieniny niezwykłe prezenty. człowieka pełnego humoru oraz gotowego na wszystko konspiratora marzącego o wolnej Polsce. człowieka silnej woli. wyjątkowej skromności i uczciwości. człowieka walki. twórcę Państwa Polskiego. obrońcę jego granic w 1920 roku

Wydawnictwo: RM

Cena: 24.99


Terapia schematów w zaburzeniu osobowości typu borderline

Autor: Hannie van Genderen

Zaburzenie osobowości typu borderline często uznaje się za nieuleczalne zaburzenie psychiczne. Jednakże najświeższe badania w przekonujący sposób wykazują. że pacjenci świetnie reagują na terapię schematów. która ma wysokie wskaźniki wyzdrowienia. Udowadniają to również w swojej codziennej pracy i na kartach niniejszej publikacji jej autorzy Arnoud Arntz i Hannie van Genderen. Omawiają model pojęciowy zaburzenia. metody jego leczenia. a także szereg praktycznych technik terapeutycznych. Poruszają zagadnienia związane z planowaniem terapii. budowaniem relacji terapeutycznej. wyborem i zastosowaniem technik poznawczych i behawioralnych. Wspominają również o szczególnych strategiach terapeutycznych. przełamywaniu wzorców zachowań i wreszcie o zakończeniu procesu terapeutycznego. Wszystko bogato ilustrują przykładami i opisami przypadków. dzięki którym wiemy. jak stosować nowe metody w praktyce. W książce zawarty został również zestaw przydatnych materiałów dla pacjenta. takich jak spis doświadczeń z przeszłości czy pozytywny dziennik.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 59.9śniadanie u tiffaniego pdf, pospolite ruszenie wiersz, sprawdzian z matematyki klasa 4 do druku, repetytorium maturalne angielski pdf, felix net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi audiobook free, ostatni jagiellonowie, agata chmielewska, katarzyna rupiewicz, słownik wyrazów obcych pdf, agnieszka niezgoda meller, filozofia religii kontrowersje, wyspa diabłów, salcia hałas, bylam molestowana…