Dachołazy

Dachołazy

Autor: Katherine Rundell

Wszyscy myślą. że Sophie jest sierotą. Rzeczywiście. nie potwierdzono. aby jakakolwiek kobieta ocalała z wraku. który opuściła Sophie. dryfując w futerale po wiolonczeli przez kanał La Manche. Sophie jednak pamięta widok matki wzywającej pomocy. Jej opiekun mówi. że to niemal niemożliwe. aby jej matka wciąż żyła. jednak „niemal’ oznaczało. że taka możliwość istniała. Dlatego kiedy nadszedł list z opieki społecznej. z którego wynikało. że grozi jej sierociniec. Sophie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Uciekła do Paryża. aby odnaleźć matkę. wyposażona w jedną jedyną wskazówkę – adres lutnika. który wykonał wiolonczelę. Kim są tytułowe dachołazy i czy pomogą jej odnaleźć mamę?

 

Książka – zwycięzca nagrody „Blue Peter Book Award”. „Waterstones Children’s Book Priz

:

Cena:


Rozmowy z katem [2018]

Autor: Kazimierz Moczarski

„Do widzenia. Herr Moczarski. do zobaczenia niedługo u św. Piotra!” – mówi Stroop na pożegnanie. idąc na egzekucję. Czy można sobie wyobrazić podobną sytuację? Taki sam wyrok. wyrok śmierci. wydany na bezlitosnego nazistę i bohatera Armii Krajowej przez Polskę Ludową?

Chociaż oprawcy w więzieniu mokotowskim mają wyjątkową wyobraźnię – poddają Moczarskiego 49 rodzajom tortur – on sam również wpada na oryginalny pomysł. Zachęca nazistę do szczerych zwierzeń. Zapamiętuje wszystko.

Dziś możemy czytać jedną z najważniejszych rozmów. jakie kiedykolwiek się odbyły. To rozmowa śmiertelnych wrogów w celi śmierci. Różnica między nimi jest taka. że tylko jeden z nich dostał sprawiedliwy wyrok.

Wydawnictwo: Znak

Cena:


Ritterowie. Rzecz o mazurskiej duszy

Autor: Patrycja Pelica

W pruskim Allenstein czas się zapętla i kluczy. W luterańskim zborze pachnie kawa. ceni się ciężką pracę. a dobry duch domostwa. pastor Martin Ritter. pisze kazania. Jednak tajemnicza przeszłość nadchodzi niczym burza i zabiera ze sobą ludzkie marzenia. Wielka miłość i rodzinne szczęście niszczy wojna. która rozdziela ludzi. każąc zapomnieć o swojej wierze. przeszłości i historii. Nikt nie wie. po czyjej stronie trzeba się opowiedzieć. cały świat miesza się i kotłuje. niczym w gigantycznym kalejdoskopie. Cztery pokolenia kobiet Ritterów. pięknych i pełnych temperamentu odważnych przedstawicielek swojego rodu. walczą z przeciwnościami losu. Łączy je nie tylko wspólna krew. ale i to samo imię. Jak czary. proroctwo. a może przekleństwo. niosą swoje przeznaczenie przez dziesiątki lat po to. aby na końcu wrócić do korzeni. Realizm magiczny Patrycji Pelicy przenosi czytelnika w utracony świat dawnych Prus. To zachwycająca w swej prostocie i kunsztowności zarazem historia. jaka na zawsze pozostaje w pamięci. Tu koło historii toczy się i zamyka. wraz z nieustającym powrotem wiecznej miłości mężczyzny i kobiety.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 31.9


William Wenton

Autor: Bobbie Peers

William Wenton – czy raczej: Olsen! – od czasu tajemniczego wypadku musi wraz z rodzicami żyć w ukryciu. pod przybranym nazwiskiem. Fascynują go szyfry. kody i łamigłówki. które widzi wszędzie wokół. Kiedy w ręce wpada mu najbardziej skomplikowany mechanizm szyfrujący na świecie. chłopak nie spodziewa się. że to dopiero początek przygody. Wkrótce będzie musiał wykorzystać swój talent. by pokonać chciwego wynalazcę i odkryć prawdę o swoim dawno zaginionym dziadku.

Bobbie Peers pochodzi z Norwegii. jest pisarzem i twórcą filmowym. Jego animowany „Wąchacz” zdobył Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. „William Wenton. Instytut szyfrów”. jego pierwsza powieść. rozpoczyna cykl przygód nastoletniego adepta kryptologii.

„William Wenton. Instytut s

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Cena: 39.99jak się dogadać czyli retoryka codzienna, jan nowak jeziorański książki, kolor magii pdf, o doktorze hiszpanie streszczenie, bracia z bronksu, stanisław lem głos pana, lab girl, kolorowanie według cyfr, sp. z o.o. pisownia, urodzony zwycięzca 1, krystyna kłosińska, umorzenie mroz, metro 2035 książka, jasne miejsca, tomasz pasierski, ibuk.libra, audiobook mp3 free, odrobina brokatu pdf, na skraju imperium, sieć ostatni bastion ss, fantomowe ciało króla pdf, cezary zalewski, miłość z widokiem na śnieżkę…