ISBN

ISBN

9788381320788: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/superlunche-karolina-i-maciej-szacillo-145215u

Cena:


ISBN

9788380756755: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/tam-gdzie-serce-twoje-krystyna-mirek-145703u

Cena:


ISBN

9788380170162: Wydawnictwo

Format

28.5: https://woblink.com/ebook/niemiecki-model-spolecznej-gospodarki-rynkowej-jako-wzor-dla-polskich-przemian-systemowych-po-1989-r-martin-dahl-146939u

Cena:


Własny pokój

Autor: Virginia Woolf

Legendarny esej Virginii Woolf ‚Własny pokój’ obchodzi w 2019 roku dziewięćdziesiątą rocznicę. Czytając go po latach w tłumaczeniu Agnieszki Graff dowiadujemy się. jak wiele postulatów zapisanych przez brytyjską pisarkę nadal jest aktualnych. O własnej drodze do niezależności opowiadają też sławne Polki: Edyta Bartosiewicz. Joanna Bator. Magda Cielecka. Katarzyna Kozyra. Martyna Wojciechowska. Ewa Woydyłło. Virginia Woolf żyła w innym świecie. ale jej esej nadal pozostaje perłą. Udowadniają ta także rozmowy o nim sławnych i przebojowych kobiet.

Wydawnictwo: eLitera

Cena: 49.9


Dusza granicy

Autor: Matteo Righetto

Nevada. To nie amerykańska pustynia. ale miejsce położone nad doliną rzeki Brenty w północnej części regionu Wenecji Euganejskiej. Tam mieszka rodzina De Boerów. To ziemia otoczona surowym lasem. gdzie nawet domy stawiane są na stromych zboczach. Są ostatnie lata dziewiętnastego wieku. a De Boerowie. utrzymujący się z uprawy Nostrano del Brenta. bardzo cenionego gatunku tytoniu. żyją ze świadomością. że jedynie milczący i pełen szacunku sojusz między ludźmi a dziką naturą pozwala im przetrwać. Głową rodziny jest Augusto. człowiek małomówny. niestrudzony pracownik. zdolny usłyszeć głos lasu i rozumieć świst wiatru.

Taką samą dziką naturę ma Jole. jego najstarsza córka. bezgranicznie kochająca konie. Dochody z uprawy tytoniu nie wystarczają. aby rodzina mogła godnie żyć. Dlatego Augusto postanawia przedostać się przez nieodległą granicę. aby przemycić nadwyżkę zbiorów do Austrii. Droga prowadzi niedostępnymi ścieżkami. przez pozornie niemożliwe do pokonania przeszkody. w nieustannym zagrożeniu atakiem dzikich zwierząt. napaścią rozbójników i aresztowaniem lub postrzeleniem przez straż graniczną.

Jole ma piętnaście lat. gdy ojciec postanawia. że ​​czas zabrać ją ze sobą: w rodzinie ktoś jeszcze musi znać tę trasę. Nie minie wiele czasu. kiedy okaże się. że dziewczyna będzie musiała wyruszyć w tę samą drogę jeszcze raz. ale samotnie. Jole wkroczy ponownie w ten surowy świat. by dostarczyć na drugą stronę granicy swój cenny ładunek i odkryć. jaki los spotkał jej ojca. który trzy lata wcześniej nie powrócił z przemytniczego szlaku.

Fragment książki

„– Widzisz? To są szczyty wznoszące się na północ od miasta Feltre.

Jole podążyła wzrokiem za ojcowskim spojrzeniem. aż jej oczy spoczęły na górskich wierzchołkach.

Po kilku chwilach znów zaczął mówić.

– Jole. ta podróż ma tylko jedną zasadę: nie wracaj taka. jaka wyszłaś. Wróć do domu inna!

– A jak to się robi?

– Zawód przemytnika przypomina wiatr. Nikt nie może nas zobaczyć. nikt nie może nas złapać i zawsze musimy być gotowi. by zmienić kierunek.”

„Matteo Righetto jest narratorem o nadzwyczajnym talencie. Pisze książki. od których nie można się oderwać. To literatura autentyczna i pełna rozmachu.” – Adam Freudenheim. Pushkin Press (Wielka Brytania)

„Dusza granicy to rewelacyjna książka: pozwala nam zanurzyć się w nieznanym świecie przemytników tytoniu na północy Włoch pod koniec XIX wieku i poczuć go tak. jakbyśmy byli mu współcześni.” – Michael Heyward. Text Publishing (Australia)

„Marzeniem każdego wydawcy jest odnalezienie drogocennych kamieni. w których wszystko. co składa się na literaturę godną tej nazwy. spotyka się w jednym tekście. To właśnie jest przypadek Duszy granicy.” – Nelleke Geel. Atlas Contact (Holandia)

Matteo Righetto (1972) mieszka i pracuje w Padwie. na granicy dzikich terenów północno-wschodnich Włoch. Wiele jego dzieł rozgrywa się w pięknych górskich krajobrazach. które doskonale zna z wędrówek z ojcem i z plecakiem. „Dusza granicy” stała się literackim sukcesem i została sprzedana w kilku krajach jeszcze przed jej publikacją we Włoszech. Drugi tytuł z trylogii zostanie wydany przez Smak Słowa w październiku 2019.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 29.9


ISBN

9788381472852: Wydawnictwo

Format

36: https://woblink.com/ebook/kolorowe-usmiechy-krystyna-hammele-malgorzata-kaczmarek-145644u

Cena: Małgorzata Kaczmarek


Czy mnie się wydaje. czy tu jest bardzo gorąco?

Autor: Charo Izquierdo

„Nie trzeba się bać menopauzy. Powinno się raczej – znając i kontrolując jej efekty – powitać ją i ugościć. Ty również możesz się tego nauczyć”.

Choć żyjemy w nowoczesnych czasach. temat menopauzy pozostaje jednym z największych tabu. Pokutują też stereotypy. że kobiety w tym czasie są:

w złym humorze

kapryśne

smutne

rozhisteryzowane

bezużyteczne

stare

stare

stareeeeee

Dość!

Charo i Laura – dwie świetne dziennikarki. obdarzone lekkim stylem – wyjaśniają wszystko. co powinnaś wiedzieć o menopauzie: od huśtawek hormonalnych i leczenia. przez dietę i wysiłek fizyczny. aż po sposoby na poprawienie sobie humoru i udany seks.

Pora. by każdy zrozumiał. że nic złego się z

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.9


Zrobione! Naucz się kończyć to. co zacząłeś

Autor: Jon Acuff

Cierpisz na „słomiany zapał”?Prześladują cię nieukończone zadania i nieosiągnięte cele? Podobają ci się wszystkie nowe pomysły? Z zaczynaniem nie masz problemu. ale nie potrafisz niczego doprowadzić do końca?

Badania dowodzą. że niepowodzeniem kończy się aż 92 procent wszelkich postanowień noworocznych. Wielu ludzi prowadzi życie na krawędzi… Na krawędzi realizacji. Dlaczego? Ponieważ najtrudniejszą przeszkodą na drodze do osiągania celów nie jest lenistwo czy fakt. że się za mało staramy – jest nią perfekcjonizm. Jesteśmy swoimi najostrzejszymi krytykami. Kiedy wydaje nam się. że nie zrobimy czegoś porządnie. wolimy w ogóle tego nie robić. Właśnie dlatego najczęściej rezygnujemy z jakiegoś wyzwania już w pierwszym a

44.9: https://woblink.com/ebook/jeden-na-jeden-odwazne-rozmowy-z-pracownikami-inga-bielinska-zofia-jakubczynska-145846u

Cena: Zofia Jakubczyńskamagdalena gawrońska, david begg mikroekonomia, turbulencja, streszczenie zaczarowana zagroda, ferdydurka pdf, matematyka finansowa, nie moge cie zapomniec, adam mickiewicz konrad wallenrod, zbuntowana 2, dawkins samolubny gen, elle kennedy pościg chomikuj, robert galbraith, portret młodej wenecjanki pilch, toni morrison umiłowana, paulo coelho pdf, dwa psy przeżyły, pilipiuk zły las, maria kruger karolcia pdf, olga tokarczuk opowiadania bizarne, ksiazki mobi…