:

:

Cena:


Składki ZUS – jak na nich zaoszczędzić

Autor: Praca Zbiorowa

Wykonywanie pracy zarobkowej jest związane z ubezpieczeniami społecznymi. które są co do zasady obowiązkowe dla większości grup świadczących pracę. Obciążenia z tytułu składek na poszczególne ubezpieczenia są bardzo wysokie. Przedsiębiorcy mogą jednak wykorzystywać możliwości zmniejszenia tych zobowiązań. stosując obowiązujące przepisy. Istnieje wiele okoliczności. które mogą powodować zmniejszenie kosztów z tytułu oskładkowania. np. korzystanie z innych form zatrudnienia niż umowa o pracę. zwolnienie ze składek ZUS niektórych świadczeń pracowniczych czy korzystanie z różnego rodzaju ulg i refundacji dla poszczególnych grup ubezpieczonych. W czasie epidemii koronawirusa pracodawcy mogą również korzystać z dodatkowych zwolnień składkowyc

:

Cena:


Weselna noc

Autor: Chantelle Shaw

Ciekawość. kogo zamierza poślubić jej były mąż. popycha Siennę do wtopienia się w tłum gości. Podczas ceremonii orientuje się. że to nie Domenico. lecz jego brat się żeni. ale jest już za późno. by wyjść niepostrzeżenie. Domenico zauważył Siennę. Prosi ją. by została z nim na weselu. a ona. choć wciąż czuje ból złamanego serca. nie potrafi mu odmówić. Po weselu spędza z nim noc. Tylko tę jedną. bo przecież za nic w świecie nie chce. by ich historia się powtórzyła…

 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Götiska rummen

Autor: August Strindberg

Götiska rummen lanserades som en fortsättning på Strindbergs genombrottsroman „Röda rummet”. Götiska rummen lanserades som en fortsättning på Strindbergs genombrottsroman „Röda rummet”. Götiska rummen lanserades som en fortsättning på Strindbergs genombrottsroman „Röda rummet”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788366576452: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/antygona-sofokles-195653u

Cena:


Montecore. Milczenie tygrysa

Autor: Jonas Hassen Khemiri

Młody pisarz o imieniu Jonas Hassen Khemiri jest o krok od opublikowania swojej debiutanckiej powieści. gdy otrzymuje list od Kadira. mężczyzny podającego się za bliskiego przyjaciela jego ojca. Kadir. posługujący się dziwaczną. pretensjonalną mieszaniną arabskiego i francuskiego. składa propozycję: opowie mu o życiu jego ojca. a w zamian Jonas uczyni tę fascynującą biografię tematem następnej książki. Tak zaczyna się olśniewająca. często przezabawna. wymiana zdań.

Kadir opisuje skromne początki ojca Jonasa. Abbasa. jako sieroty w Tunezji. ich wspólne przygody jako młodych kobieciarzy. a także późniejszą walkę Abbasa o osiedlenie się w Szwecji po zakochaniu się w matce Jonasa. Jonas z kolei wspomina dorastanie w rodzinie z trudem wiążącej koniec z końcem oraz zgorzkniałego. załamanego ojca. który walczy o przetrwanie w swoim – często wrogo nastawionym – kraju. Z korespondencji wyłania się postać człowieka będącego jednocześnie nieodpowiedzialnym artystą przepełnionym radością życia i zdeptaną ofiarą bezlitosnych uprzedzeń okoliczności. Ale co tak naprawdę się stało?

W tej żartobliwej. błyskotliwej powieści postawiono pytanie o siłę narracji: kto ma prawo opowiadać czyjąś historię? Czy Kadir manipuluje Jonasem. czy Jonas oszukuje swojego ojca. czy może też pisarz powieści. prawdziwy Jonas Hassen Khemiri. zwodzi czytelnika? I kim naprawdę jest Kadir?

Montecore to powieść zachwycająca zarówno pod względem błyskotliwości językowej. jak umiejętności w odmalowaniu przejmujących portretów wyobcowanego ojca i syna.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99sprawdzian klasa 4, książki w internecie, lew starowicz o kobiecie, książki kryminalne, hinduski traktat o sztuce erotycznej, lovecraft audiobook, kierunki geograficzne dla dzieci, piotr imiennik, geozagrożenia, wołyń historia, wykłady z anestezjologii machała, głupi goldberg, skałbania, jacek wójcik wiek, anioły o brudnych twarzach, podróż do miłości pdf, angielski ebook, mirosław górecki, audiobook bestseller, książki w pdf za darmo, audiobook mistrz i małgorzata…