Pamiętajcie. że byłem przeciw

Pamiętajcie. że byłem przeciw

Autor: Barbara Seidler

Ze wstępem Cezarego Łazarewicza.

Chociaż pamiętała. że reporter powinien być obiektywny. to szczerze przyznawała. że nie potrafi. Tam. gdzie prokuratorzy. adwokaci i sędziowie widzieli paragrafy. Barbara Seidler widziała ludzi. I chociaż twórcy kryminałów mogą tu szukać inspiracji. bo opisane sprawy mrożą krew w żyłach. to autorce udało się – dzięki opisywaniu także procesów o miedzę. zabójstw na wiejskiej zabawie. gehenny w kwaterunkowym mieszkaniu. czynu zawiedzionego amanta czy pijackich awantur – oddać atmosferę i klimat PRL-u. Powstało fascynujące świadectwo epoki. ale także kawałek literatury napisany tak. jak dziś już nikt nie napisze.

„Chciałabym. ach. jak bardzo chciałabym umieć to zrobić… – żeby czas i ludzie. i tło. i to. co najważniejsze. odbiło się w słowie pisanym. żeby było coś z mechanizmu władzy. czasu przyspieszonego. ludzkich zakamarków…”.

Barbara Seidler

„Bardzo Państwu zazdroszczę. że po raz pierwszy będziecie mogli przeczytać jej najlepsze reportaże kryminalne. To dziś prawdziwy rarytas. Nie ma już takich tekstów w polskiej prasie. odkąd największe redakcje pozwalniały reporterów sądowych. No i nikt tak nie pisze jak ona. Proszę tylko pamiętać. że teksty te pochodzą z czasów. gdy ostatnim redaktorem był cenzor. a czytelnicy szukali prawdy między wierszami.” Cezary Łazarewicz

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45


Prawda zapisana w popiołach. Tom 1: Milczenie aniołów

Autor: Joanna Jax

Opowieść o zwykłych ludziach. którzy po wojnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Różne przeżycia i inne spojrzenie na sytuację w Polsce sprawiają. że nawet przy rodzinnych stołach dochodzi do konfliktów i zadrażnień. Bohaterowie znani z ‚Zemsty i przebaczenia’ oraz ‚Zanim nadejdzie jutro’ tym razem zmagają się z szarą egzystencją lat pięćdziesiątych i demonami przeszłości. które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Szymek Wielopolski. Mateusz Rosiński. a także Nela Domosławska. Nadia Niechowska i Kuba Staśko to tylko niektóre postaci. znane z poprzednich sag. które spotkacie na kartach tej powieści.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 15.35


Kobiety z odzysku

Autor: Izabella Frączyk

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak często życiem rządzi przypadek?

Trzy kobiety: młoda wdowa. była żona bigamisty oraz doświadczona przez życie rozwódka nawet nie przypuszczają jak wiele w ich życie mogą wnieść wspólne egipskie wakacje. Leniwy urlop na leżaku? Nic bardziej błędnego. Niesamowite zbiegi okoliczności sprawią. że ich świat stanie na głowie i po powrocie do kraju już nic nie będzie takie jak przedtem…

Usiądź wygodnie. zapnij pasy i mocno przyciśnij kapcie do podłogi. Jest szansa. że nie spadną Ci z nóg w obliczu kalejdoskopu niecodziennych wydarzeń. w których przyjdzie Ci uczestniczyć. Wciągnięty bez reszty. nie raz uśmiejesz się do łez. przeżyjesz chwile wzruszeń. a nawet grozy. by po przeczytaniu ostatniej strony opaść na oparcie fotela. westchnąwszy: Ale jazda!

Edyta Nadolska. malarka

Izabella Frączyk (ur. 1970) – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisaniem zajęła się w 2009 roku. Do tej pory wydała książki: ‚Pokręcone losy Klary’ (2010). ‚Kobiety z odzysku’ (2011). ‚Koniec świata’ (2014). ‚Jak u siebie’ (2014). ‚Siostra mojej siostry’ (2015) i ‚Do trzech razy sztuka’ (2016). ‚Wszystko nie tak’ (2018) wszystkie ciepło przyjęte przez Czytelniczki. W 2017 roku na rynek trafił trzytomowy cykl ‚Stajnia w Pieńkach’. W 2018 roku ukazał się jej nowy cykl ‚Śnieżna Grań’: ‚Za stare grzechy’ i ‚Pół na pół’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9łucyan, przelot bocianów, ervegan. kuchnia roślinna dla każdego, bogusław wolniewicz książki, paradoks wyboru, oddech śmierci, na moment przed świtem, yuval noah harari – od zwierząt do bogów, blanka lipinska hel, wytrzymałość materiałów pdf, paw królowej pdf, jezioro kobiet, humanizacja stosunków społecznych to, kolko sie panu urwało, to o nas pdf…