Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior

Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior

Autor: James Rebanks

Najbardziej zaskakujące wydarzenie literackie ostatnich lat. 

Bestseller „New York Timesa”. Międzynarodowy fenomen.

„To jest moje życie. Nie chcę innego”.

James Rebanks powrócił z wielkiego miasta na wieś. aby pracować na farmie. którą jego rodzina prowadzi od sześciuset lat. Z dala od zgiełku wiedzie proste życie w Krainie Jezior. gdzie ludzie od wieków hodują owce. Jego wybór stał się inspiracją dla milionów zabieganych. uzależnionych od smartfonów i poszukujących spokoju ludzi. Rebanks opowiedział im o świecie. w którym najważniejsze wartości wciąż mają sens. a relacje między jego mieszkańcami pozostały autentyczne. choć nie zawsze są łatwe.

 Książka Rebanksa to poruszająca historia człowieka. który wbrew trendom odnalazł spełnien

31.9: https://woblink.com/ebook/farerskie-kadry-brencz-maciej-143997u

Cena:


Lalka

Autor: Bolesław Prus

‚Lalka’ to słynna powieść Bolesława Prusa. opowiadająca fascynującą historię Stanisława Wokulskiego oraz Izabeli Łęckiej.

Tłem tej historii miłosnej jest zmieniający się świat wkraczający w okres pozytywizmu i porzucający ideały epoki romantyzmu.

Ta wspaniała powieśc jest jednym z najwybitniejszych dział polskiej literatury epoki Pozytywizmu.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


Strupki

Autor: Paulina Jóźwik

Hanna Maj żyła po cichu. a jej życie skończyło się na długo przed śmiercią. Choroba sprawiła. że przestała rozpoznawać żyjących. za to coraz częściej odwiedzali ją zmarli.

Pola wraca do rodzinnego domu dzień przed pogrzebem babki. Chce odzyskać wspomnienia. które straciła Hanna. Wchodzi w pamięć jak w pokutę. Co stało się z bratem babki. który pewnego dnia zniknął? Skąd w siostrze Hanny tyle złości i goryczy? 

Czy Pola zdoła odkryć to. o czym wszyscy w rodzinie milczą? 

Paulina Jóźwik pisze z czułością i wrażliwością na drugiego człowieka. Strupki to opowiedziana ciepłym szeptem powieść o godzeniu się z życiem. pamięci i rodzinnym domu. którego głos pozostaje w nas na zawsze.

***

Krystaliczny debiut literacki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna

Autor: Neil deGrasse Tyson

Trzej czołowi współcześni astrofizycy proponują fascynującą wyprawę w kosmos – od planet. gwiazd i galaktyk. po czarne dziury. tunele czasoprzestrzenne i podróże w czasie.

Opisując najnowsze odkrycia astrofizyki. książka przenosi czytelnika z naszego własnego układu słonecznego do najdalszych granic przestrzeni.

Jak żyją gwiazdy i jak giną? Dlaczego Pluton stracił status planety? Jakie są widoki na inteligentne życie gdzie indziej we Wszechświecie? Jak zaczął się Wszechświat? Dlaczego Wszechświat się rozszerza i dlaczego robi to coraz szybciej? Czy nasz Wszechświat jest jedyny. czy jest tylko elementem nieskończonego multiświata?

Odpowiadając na te i wiele innych pytań. autorzy pomagają nam otworzyć oczy na pełen cudów kosmos. dzieląc się wiedzą o tym. jak funkcjonuje Wszechświat.

Imponująca pod względem zakresu materiału. pełna wspaniałych ilustracji. napisana przez światowej klasy astrofizyków książka Witamy we Wszechświecie daje czytelnikowi pełen wgląd w obraz naszego ewoluującego Wszechświata.

Jedna z 10 najlepszych popularnonaukowych książek według magazynu „Forbes”

„Jako obywatele kosmosu. mamy obowiązek go badać. Tak uważają astrofizycy Neil deGrasse Tyson. Michael Strauss i Richard Gott. przewodnicy w tej orzeźwiającej i pouczającej wyprawie przez pełne pyłu galaktyki oraz przez rozległe konsekwencje teorii odkrytych przez Alberta Einsteina”.

„Nature”

„Wszyscy trzej autorzy piszą w lekkim. nieformalnym. konwersacyjnym stylu. a w tekst są wplecione autentycznie zabawne anegdoty. takie jak krótka dygresja o krasnoludkach oraz komentarz na temat anglojęzycznych kosmitów w Star Treku. . . . Książka doskonale prezentuje nie tylko to. co wiemy o Wszechświecie. ale także jak go poznajemy”.

„Science”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48patrycja marcinkowska, sarah j maas królestwo popiołów pdf, bitwa na wrzosowiskach, zadania mikroekonomia, the kissing booth 2 książka, joseph delaney książki, czy będziemy razem, kieżun patologia transformacji, księgi narodu i pielgrzymstwa polskiego, henryk sienkiewicz najważniejsze informacje, braci coen, kłamstewka gdynia, dziewczęta z auschwitz pdf, wielki następca, język polski dla cudzoziemców ćwiczenia dla początkujących pdf, kapitanowa serial, wielcy zdrajcy od piastów do prl, surviving mars poradnik, gąsiorowski wacław, umbert eco…