Pamiętnik egotysty

Pamiętnik egotysty

Autor: Stendhal

“Pamiętnik egotysty” to powieść Stendhala. słynnego francuskiego pisarza epoki romantyzmu oraz prekursora realizmu w literaturze.

“Pamiętnik egotysty” to druga z powieści Stendhala o charakterze autobiograficznym — po “Życiu Henryka Brulard”. Została opublikowana w 1892 roku. Dotyczy życia Stendhala w Paryżu w latach 1821–1830. Opisuje różne relacje z ludźmi — zarówno towarzyskie. jak i z kobietami. Opowiada także o swojej podróży do Anglii. w celu zobaczenia sztuk Szekspira. którego uznaje za jedną z najważniejszych osób w życiu. Powieść nie została ukończona i opublikowano ją wiele lat po śmierci autora.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


W kurortach przedwojennej Polski

Autor: Maja Łozińska

Narty. dancing i brydż – to niewątpliwie najważniejsze rozrywki bywalców kurortów w okresie międzywojennym. Książka „W kurortach przedwojennej Polski” zabiera na w fascynującą podróż do modnych miejscowości wypoczynkowych Drugiej Rzeczpospolitej.

Pierwszym pociągiem narciarskim udamy się do Zakopanego. gdzie przekonamy się między innymi. gdzie bywali namiętni brydżyści. Następnie odwiedzimy Krynicę i słynną „Patrię”. Zawitamy do Gdyni na jeden z modnych w tamtym czasie dancingów. Nie ominiemy również Druskiennik. w których stałym bywalcem był Marszałek Józef Piłsudski.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 59


ISBN

9788366518391: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/bieganie-po-torach-krukowski-lukasz-204160u

Cena:książka tokarczuk, skrytobójca, żywienie człowieka zdrowego i chorego, zamień leczenie na jedzenie, tango mrozek, zdjęcia które zmieniły świat, wskaźniki ekologiczne, złoto drapieżcy, cukierku ty łobuzie audiobook, gdzie ci mężczyźni, kolorowanki dla dorosłych zwierzęta, janusz zawiła niedźwiecki, tarantula klops i herkules, encyklopedia pwn książka pdf, książka na rzucenie palenia, bracia karamazow mobi, bloki w słońcu, królewsko obdarowany pdf, potęga pozytywnego myślenia, jo nesbo policja pdf, audibooki, terapia zajęciowa literatura, snowboard gra…