Zamach na Muzeum Hansa Klossa

Zamach na Muzeum Hansa Klossa

Autor: Dariusz Rekosz

Bezwzględny morderca. skorumpowany polityk i bezduszny przedsiębiorca. Który z nich przyczynił się do zamachu?

Podwójne zabójstwo i kradzież tajemniczej substancji z argentyńskiego laboratorium to dopiero początek akcji zorganizowanej grupy przestępczej. Gdy supertajny agent rosyjskiej FSB Dymitr Kuzniecow przybywa do Polski. akcja nabiera tempa. Śledztwo wiedzie do Muzeum Hansa Klossa w Katowicach. a potem na ulice Krakowa i Warszawy. Kuzniecow i prowadzący sprawę kolejnych zagadkowych morderstw inspektor Daniel Bernat będą musieli stoczyć decydującą walkę o życie milionów ludzi.

Prawda jest bliżej. niż myślisz…

Dariusz Rekosz jest autorem książek dla dzieci. młodzieży i dorosłych. Publikuje od 2005 roku. pisze także scenariusze i felietony. Jest animatorem kultury i twórcą słuchowisk radiowych. Pasjonuje się piłką nożną. fascynują go podróże. uwielbia dobrą kuchnię.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 27.9


SLI i inne zaburzenia językowe

Autor: Grażyna Krasowicz-Kupis

Książka przedstawia wyczerpująco. a przy tym jasno i ciekawie. aktualny stan badań nad specyficznym zaburzeniem rozwoju językowego (specific language impairment. SLI) – schorzeniem. które dotyka około 5% populacji. Autor. wybitny specjalista w dziedzinie SLI. przedstawia definicję i kryteria tego schorzenia. językową charakterystykę dzieci z tym zaburzeniem oraz ich funkcjonowanie poznawcze.

Poszukuje czynników odpowiedzialnych za powstawianie SLI oraz dyskutuje propozycje terapeutyczne. Podręcznik skierowany jest do logopedów. psycholingwistów. psychologów i językoznawców.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 29.9


Niesiołowski

Autor: Lekszycki Piotr

Stefana Niesiołowskiego ludzie kochają lub nienawidzą. Bez wątpienia to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny politycznej. Nie można mu odmówić erudycji. inteligencji. wszechstronnej wiedzy i odwagi. Bywa też bezwzględnie złośliwy. gdy (jak sam twierdz) piętnuje ignorancję i hipokryzję.

Traumatyczne wspomnienia z więzienia. pikantne kulisy polskiej polityki i miażdżące przenikliwe analizy. Prawdziwa twarz jednego z najbarwniejszych polskich polityków ostatnich 30 lat. Niesiołowski bez cenzury opowiada m.in. o Lechu Wałęsie. Bronisławie Geremku. Jarosławie Kaczyńskim. a nawet Janie Pawle II.

Książka bogato ilustrowana zdjęciami z archiwum rodzinnego.

Wydawnictwo: Harde Wydawnictwo

Cena: 38.99


Nienasycenie

Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz

„Nienasycenie” to powieść Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) składająca się z dwóch części. „Przebudzenie” oraz „Obłęd”.

Głównym bohaterem jest Genezyp którego losy układają się w historię fascynującej inicjacji. Bohater doświadcza nowych przeżyć takich jak. stosunki homoseksualne. romans z demoniczną kobietą i eksperymenty z różnego rodzaju narkotykami. Splot wielu ekstremalnych wydarzeń doprowadza Genezypa na granicę obłędu.

Powieść ta jest jednym z najwspanialszych dokonań artystycznych Witkacego. łączy ona fascynującą historię wraz z brawurową formą. której był on niekwestionowanym mistrzem.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 5.49


Ogniem i mieczem

Autor: Henryk Sienkiewicz

‚Ogniem i mieczem’ to pierwsza z trzech powieści historycznych będących częścią Trylogii. Henryka Sienkiewicza.

Akcja powieści rozgrywa się w latach 1648–1651. w okresie powstania Chmielnickiego na Ukrainie. Pozostałe części Trylogii to Potop oraz Pan Wołodyjowski. Również wydane przez wydawnictwo Avia Artis.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49kalendarz szóstoklasisty matematyka pdf, sprawiedliwi zdrajcy, poradnik szczęśliwej singielki pdf, after 2 czesc, inf 02, bolesław 2, harry potter i książę półkrwi pdf, infj znane osoby, filip springer 13 pięter, wołoszański sensacje 20 wieku, mówca umarłych, nieczyste więzy, homo deus ebook, pokaz mi marcel moss, kochanki hitlera…