1

1

Autor: Jean-Jacques Sempé

:

Cena:


Nie wiesz wszystkiego

Autor: Marcel Moss

TEGO DNIA NIE IDĘ DO SZKOŁY. WRACAM DO DOMU I ZAMYKAM SIĘ W SYPIALNI. ODEBRANO MI WSZYSTKO. CO BYŁO DLA MNIE WAŻNE. NIE MAM JUŻ NIC.

Uczniami prestiżowego warszawskiego liceum wstrząsa wiadomość o śmierci dwojga uczniów. Otylia – szkolny wyrzutek i niedoszła samobójczyni. Alan – najpopularniejszy uczeń w liceum i kapitan drużyny siatkówki. Nie znali się. pochodzili z innych środowisk. ale z jakiegoś powodu oboje spotkali się w nocy na dachu opuszczonej hali i skoczyli. umierając na miejscu.

Opinia publiczna szybko wydaje wyrok i oskarża Otylię o nakłonienie Alana do samobójstwa. Jej najlepsza przyjaciółka Marta nie wierzy. że dziewczyna byłaby do tego zdolna.

Pewnego dnia ktoś wysyła wiadomość. która staje się początkiem zabawy w kotka i mysz

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 24.41


Mussolini. Butny faszysta

Autor: Göran Hägg

Wnikliwe studium opętania władzą. rzucające nowe światło na postać włoskiego dyktatora.

Wizerunek Mussoliniego i Hitlera. a także stworzonych przez nich reżimów zlał się ze sobą do tego stopnia. że twórca faszyzmu zniknął w cieniu Führera. uznany za jego nieudane wcielenie albo wręcz komiczną kopię. Tymczasem to właśnie władza Mussoliniego miała o wiele bardziej totalny charakter. a stworzony przez niego system był całkowicie zależny od jednego. owładniętego manią wielkości dyktatora. 

Można sobie wyobrazić ideologię nazistowską. jej zbrodnie i rytuały bez Hitlera. Komunistyczny terror istniał zarówno przed. jak i po Stalinie. Trudno jednak wyobrazić sobie faszyzm bez Mussoliniego – twórcy mitologii. stanowiącego jednocześnie jej ucieleśnienie.

Zbrodniarze.

29: https://woblink.com/ebook/uratowana-magda-mila-170856u

Cena:


Długi taniec za kurtyną

Autor: Grzegorz Szymanik

„Pragniesz przeżyć przygodę swojego życia? Z nami zwiedzisz bunkry i poczujesz się jak Janek z Czterech pancernych!” – krzyczy tandetna ulotka. Manewry wojskowe. military shows. paintball dla znudzonych pracowników korporacji. Życie po życiu radzieckich poligonów. państwa w państwie. które rozporządzało nie tylko czołgami. śmigłowcami i głowicami atomowymi. ale prowadziło także szpitale. szkoły. kina i piekarnie. Po jednej stronie muru tęskniący za domem żołnierze. często niezdyscyplinowani. niedożywieni i prowadzący nielegalne biznesy. po drugiej – Polacy zbuntowani wobec agresji radzieckich sąsiadów. ale też skłonni do romansów i przyjaźni ponad podziałami.

Julia Wizowska – urodzona w Kazachstanie i wychowana w duchu szacunku dla sowieckich wojskowych. oraz Grzegorz Szymanik – Polak. wyrosły w pogardzie do armii radzieckiej. przybliżają historie bohaterów zza obu stron muru. Opisują życie w radzieckich bazach wojskowych i pokazują. w jaki sposób koszary „nieproszonej armii” przez dekady były codziennym elementem otaczającego nas krajobrazu. W ten sposób powstała reporterska opowieść o tym. co wrasta w człowieka niezauważone i potrafi być trwalsze niż beton i wieczne imperia.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 17


ISBN

9788365743084: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/czy-to-pierdzi-nick-caruso-dani-rabaiotti-ethan-kocak-124325u

Cena: Dani Rabaiottiplaneta lema, paweł matusik, tomasz kammel zona, karolcia lekturą, ząb zupa zębowa, encyklopedia gender pdf, finansowanie oświaty w polsce, sąsiedzi z piekła rodem wielkie pranie, obywatel t, kudlata nauka, szadź torrent, jezus z nazaretu benedykt xvi pdf, myśl jak sherlock holmes pdf, powierzchniowiec godzien podziwu, king’s bounty mroczna siła poradnik chomikuj, królowa śniegu po drugiej stronie lustra chomikuj, mężczyzna który gonił swój cień pdf, e pub, depesze herr, kat miłości. opowieści psychoterapeutyczne, gejerel…