Gertruda

Gertruda

Autor: Hermann Hesse

Powieść pochodzi z wczesnego okresu twórczości pisarza (1910). lecz zawiera znamiona stylu jego najlepszych powieści. Jest książką o miłości i o sztuce. Bohaterem jest młody kompozytor zakochany w żonie przyjaciela. Podczas pisania tej książki Hesse przeżywał głęboki kryzys związany z egzystencją artysty. a zarazem męża i ojca rodziny. który musi sobie odpowiedzieć na pytanie. jaką rolę w jego życiu odgrywa sztuka.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 26


ISBN

9788381781497: Wydawnictwo

Format

30.75: https://woblink.com/ebook/wszystko-za-zycie-gerda-weissmann-klein-175982u

Cena:


Star Carrier. Tom 8. Światłość

Autor: Ian Douglas

Nie ma już czasu…

 

Zawsze jest czas…

 

Trevor Gray stracił dowodzenie nad lotniskowcem kosmicznym „Ameryka” i nie wie. co ze sobą począć. Wiedział. że zastosowanie się do rad super-AI zwanej Konstantinem może mieć poważne konsekwencje. Nie myślał jednak. że zostanie przez to wyłączony z walki.

 

Ziemię czeka bowiem starcie ze złowieszczą obcą istotą. tak zaawansowaną technologicznie. że ludzkość ma niewielkie szanse na przetrwanie. Gray sprzeciwił się rozkazom właśnie po to. by ją zatrzymać. A teraz jest uziemiony.

 

Właśnie o to chodziło Konstantinowi.

 

Super-AI ma bowiem plan: skontaktować Graya z Paneuropejczykami i wysłać go do dalekiej gwiazdy Deneb. Tam zadaniem Trevora będzie nawiązanie kontaktu z taj

:

Cena:


Husarskie skrzydła

Autor: Paweł Wakuła

Husarskie skrzydła – 10 opowiadań z czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej to trzecia książka z serii „Zdarzyło się w Polsce”. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży. pasjonaci historii. ukazali węzłowe punkty polskich dziejów. widziane oczami zwyczajnych ludzi: szlachciców. mieszczan i pańszczyźnianych chłopów – naszych przodków. Za ich sprawą czytelnik Husarskich Skrzydeł przeniesie się w czasy Stefana Batorego. Zygmunta III Wazy. Jana III Sobieskiego. będzie świadkiem pierwszej wolnej elekcji. bitwy pod Chocimiem i obrony Częstochowy. Dowie się o tragicznych losach Maryny Mniszchówny i Samuela Zborowskiego oraz… skąd w Europie wzięła się kawa!

Książki z tej serii dedykujemy tym. którzy cenią i lubią historię oraz tym. którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się. że historia Polski jest barwna i ciekawa. pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu. dramatycznych wydarzeń.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 22.9


Miesięcznik ZNAK nr 776

Autor: autor zbiorowy

W obliczu postępującej katastrofy klimatycznej oraz rosnącej liczby ludności temat jedzenia wydaje się jednym z najważniejszych wyzwań współczesności. Z jednej strony marnujemy 1/3 światowej produkcji żywności. a z drugiej – co trzeci człowiek na Ziemi cierpi z powodu głodu bądź niedożywienia. W związku z tym kwestia tego. co pojawia się na naszych talerzach. nie może pozostawać sprawą indywidualnego wyboru. lecz. siłą rzeczy. stanowi część ogromnej sieci produkcji i dystrybucji żywności. która wymaga znacznych korekt.

Jak będzie wyglądało jedzenie przyszłości? Które gatunki znikną z powierzchni Ziemi? Jak zmienią się nasze nawyki i praktyki żywieniowe? W jaki sposób możemy uzdrowić obecny system? Czy nowe technologie pomogą nam ochronić planetę?

Wydawnictwo: https://woblink.com/ebook/droga-przez-gorzkie-lzy-weronika-ceynowa-177307u

Cena:


:

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/176702/epub

1:

:

Cena:jakub potulski, michael crichton książki, chyłka 5, psychologia sportu pdf, cialo nie klamie, jak u barei, dorota gąsiorowska książki, undergroundowy, upiorny legat, sprzedaż tylko sprawdzone techniki, bram stocker, spacerownik wrocławski, gaździk ortopedia, makroekonomia książka, emil pływaczewski, maja wojciechowska, jaga książka…