Inseminarium duchowne

Inseminarium duchowne

Autor: Zbigniew Sawicki

Proza. którą chciałoby sie nazwać zbiorem opowiadań (i jednego tekstu do rymu). bardzo przy tym zróżnicowanych stylistycznie. gdyby nie fakt. że opatrzona została. niczym tradycyjna powieść. prologiem i epilogiem. Klasyczne tematy literatury: początek i koniec. erotyzm. przemijanie. starość. dusza i ciało. pytania o istnienie/nieistnienie Boga. tu ujęte w sposób zdecydowanie nie klasyczny. Bez mała wszystko to podane kpiąco. gorzko-ironicznie albo z opartym na paradoksie przewrotnym sarkazmem.

Nie jest to lektura dla tych. którzy wierzą. że „człowiek” brzmi dumnie.

Gasł w tempie ekspresowym. Już po tygodniu przestał opowiadać dowcipy. w drugim miesiącu pobytu zaniedbał się pod względem higieny osobistej. zaprzestając nawet wyrywania sobie palcami włosów z no

35: https://woblink.com/ebook/janusz-kulig-niedokonczona-historia-agnieszka-gola-145865u

Cena:


Sprawa Tuchaczewskiego

Autor: Paweł Wieczorkiewicz

Historia jednej z najsłynniejszych spraw epoki stalinowskiej.

Marszałek Michaił Tuchaczewski. nazywany „sowieckim Bonapartem”. był jednym z najsłynniejszych dowódców Związku Sowieckiego. Jego proces i egzekucja w 1937 roku rozpoczęły masową czystkę w szeregach Armii Czerwonej.

Sprawa Tuchaczewskiego. który zdaniem wielu stał na drodze Stalina do władzy absolutnej. odbiła się szerokim echem nie tylko w Związku Sowieckim. lecz również na arenie międzynarodowej. Paweł Wieczorkiewicz w swojej książce dokładnie analizuje przyczyny i skutki polityczne. jakie spowodowała. odtwarza przebieg samego procesu i mechanizm działań sowieckiego wywiadu oraz przedstawia dramatyczną historię walk o władzę wśród sowieckiego przywództwa.

26.9: https://woblink.com/ebook/oskar-halecki-a-liga-narodow-andrzej-maciej-brzezinski-147263u

Cena:małżeńska pułapka, dachołazy, jezus z nazaretu benedykt xvi pdf, doktor dolittle i jego zwierzęta do pobrania, urszula zbrzeźniak, honeyman, sposób na elfa chomikuj, prowadzący umarłych, poczucie własnej wartości pdf, bez ograniczen, obirek książka, the kissing booth 2 książka pdf, mały atlas anatomiczny aleksandrowicz, biblioteka online pdf, smak kwiatów pomarańczy, zooterapia pdf…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin