Bieganie po torach

Bieganie po torach

Autor: Krukowski Łukasz

Bieganie po torach nie jest zajęciem bezpiecznym. bieganie po torach to obietnica ryzyka. które musi wymknąć się spod kontroli. Obietnica tego. że doświadczymy czegoś. czego bardzo byśmy nie chcieli doświadczyć albo dowiemy czegoś. czego wiedzieć byśmy nie chcieli. Łukasz Krukowski w swoim debiucie spełnia tę obietnicę z nawiązką. przedstawiając świetną formalnie. przeszywającą do szpiku kości powieść filozoficzno-inicjacyjną: o inicjacji w klęskę. o dojrzewaniu. będącym odzieraniem się ze złudzeń. O oswajaniu się z jedyną koniecznością ludzkiego istnienia: koniecznością katastrofy. Jeśli tak młody pisarz jak Łukasz Krukowski jest przyszłością polskiego weird fiction. to ta przyszłość rysuje się we wspaniale ciemnych kolorach.

Wojciech Gunia Powrót. Nie ma wędrow

35.9: https://woblink.com/ebook/tyrmand-pisarz-o-bialych-oczach-marcel-wozniak-204157u

Cena:


Po drugiej stronie jeziora. Część II

Autor: Agnieszka Karecka

Mia podjęła decyzję – nie chce wracać do prawdziwego świata. z którego pochodzi. Zamiast tego zamierza wziąć udział w ryzykownej misji wyzwolenia Krainy Pięciu Miast. Tymczasem czeka ją bolesne rozczarowanie – Zayn. przywódca. z którym nawiązała głębszą relację. jest zaręczony. Mia czuje się oszukana. ale nie waha się narazić własnego życia. aby pomóc chłopakowi odzyskać pewien bardzo ważny list.

To jednak nie jest najlepszy czas na sercowe rozterki. Drużyna musi ruszać do Memris. aby ratować miasto przed podstępną i okrutną Elajzą. Droga będzie długa i niebezpieczna. ale to nic w porównaniu z tym. z jaką prawdą o sobie przyjdzie się niebawem zmierzyć Mii…

Seon oparty plecami o zimną ścianę. mlaskał i sapał na zmianę. a j

34.99: https://woblink.com/ebook/herosi-20-historii-o-polskich-olimpijczykach-adam-szczepanski-204182u

Cena:


Bośnia. Muzyka. kuchnia i dobrzy ludzie

Autor: Agrymir Iwicki

Proponujemy czytelnikom zbiór reportaży o niezwykłym kraju – Bośni i Hercegowinie. kraju złożonym z Federacji Bośni i Hercegowiny ze stolicą w Sarajewie oraz Republiki Serbskiej. której głównym miastem jest Banja Luka. Mieszają się tam trzy języki. kilka grup etnicznych i dwie religie. Autor z ogromnym szacunkiem przygląda się przede wszystkim napotkanym ludziom. śledzi ich losy i doświadczenia. obserwuje zwyczaje. a także próbuje uchwycić to. co było ich udziałem w okrutnej wojnie z lat 90. XX wieku. zastanawia się. dlaczego do niej doszło. Opisuje te ludzkie historie bez uprzedzeń. dodaje smaki. kolory. zapachy. Potrafi rozmawiać. słuchać. Mieszkańcy Bośni jawią się jako gościnni. serdeczni. uczynni ludzie. autor zdobył ich zaufanie. więc dzielą się z nim swoimi poglądami i życiowymi historiami. Dzięki temu czytelnik otrzyma książkę nietuzinkową. w której odnajdzie mnóstwo interesujących reportaży. często też podejmujących niełatwe tematy. wzbogaconych refleksjami muzycznymi. kulinarnymi i pięknymi fotografiami. w dodatku niezmiernie wciągającą i napisaną lekkim piórem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 35.9


Camino

Autor: Lundgren Miriam

Książka Miriam Lundgren to opowieść o podróży. a właściwie o dwóch podróżach. które odbyła autorka. Pierwszy z nich to pielgrzymka do Santiago de Compostela. Druga. to duchowa podróż do samej siebie. Obie drogi są równie piękne i pełne emocji. Autorka wspaniale opisuje trudy i radości podróży. Obolałe stopy. wyczrpujące momenty wspinaczki przeplatają się z historiami pełnymi radości życia i zachwytu pięknem świata. Tej podróży towarzyszą spotkani po drodze pielgrzymi. Drugą podróż Miriam Lundgren musiała odbyć zupełnie sama. Jej towarzyszami były wyłącznie wspomnienia – te piękne. ale i te traumatyczne. z którymi autorka. często w bólu i łzach. dokonuje rozliczenia. by pozwolić im odejść. Rozlicza się z ludźmi. z religią. z samą sobą.

Książka to pełna optymizmu. pięknej i prawdziwej wiary op

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Spór o średniowiecze

Autor: Anna M.

Książka jest propozycją odczytania dorobku czołowych europejskich mediewistów XX wieku w kulturowym kontekście mediewalizmu. rozumianego tu jako przekonanie o fundamentalnej roli średniowiecza dla wykształcenia swoiście europejskiego systemu wartości. Nowatorskim pomysłem było zastosowanie perspektywy porównawczej dla trzech tradycji historiograficznych: polskiej. francuskiej i rosyjskiej. Wpisując się w „jasną legendę” średniowiecza. poprzez dostrzeżenie w nim takich wartości. jak poszanowanie różnic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji lokalnej. pomocniczość czy solidarność wobec społeczności. trzej historycy wskazują podstawowe cechy jedności europejskiej. aktywnie kształtując debatę nad tożsamością współczesnej Europy.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 22.45nie będzie żadnej rewolucji, wołanie do yeti, poufne grynberg, gramatyka historyczna, nicola cornick, odrzucenie rówieśnicze, audiobook wiedźmin, wyprawa po śmierć, szloch, dom rozkoszy, pytania o wiarę, michael jordan. życie, utrzymanie ruchu pdf, szachinszach pdf, spiechowicz protetyka, poprawiona, jak rozszyfrować każdego pdf, robin dunbar, magda żakowska, platonow, piękny drań, inny swiat lektura, słuchaj swojego serca pdf, ustawa o rachunkowości z komentarzem, rozwój zawodowy definicja…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin