Hamak ze stanika

Hamak ze stanika

Autor: Barbara Stenka

Przyznam się – oddałam głos moim Czytelnikom.

Każda taka młoda osoba to skarbnica spostrzeżeń. refleksji. przygód. wyobrażeń i wskazówek.

Żebyśmy tylko my. dorośli. zechcieli zatrzymać się: posłuchać. pomyśleć. uśmiać się czy otrzeć łzę… Żebyśmy lepiej rozumieli. Pocieszyli. Potrafili poprowadzić. nie ograniczając wielkiej potrzeby wolności i tworzenia. Żebyśmy chcieli pomóc i podać rękę mniejszemu. słabszemu. zależnemu od nas. Te wypowiedzi – to nasze lustro; bez trudu odnajdziemy w nim odbicie naszych dorosłych czynów. słów. myśli i zamiarów.

Kim są współczesne dzieci?

Na to pytanie odpowiada książka Barbary Stenki Hamak ze stanika. Publikacja jest rodzajem dialogu z dziećmi. które dzielą się refleksjami i spostrzeżeniami dotyczącymi ważnych spraw. Mówią o relacjach z rodzicami i rówieśnikami. szkole. pasjach i marzeniach. lęku i radości. Zdradzają sekrety. jakie towarzyszą ich dorastaniu. Ich refleksja nad światem bywa dojrzała i zaskakująca.

Autorka zestawia dwa światy. Świat swojego dzieciństwa Anno Domini 1981 (każdy rozdział otwiera wspomnienie dzieciństwa autorki) ze współczesnością dzieci 2017 roku. Można z radością zanurzyć się w tych wspomnieniach i przywołać własne.

Rozmowy z dziećmi w gabinecie terapeutycznym i grupach. które prowadzę utwierdzają mnie w przekonaniu. że dzieci bardzo potrzebują naszego zainteresowania. Tak jak wielu dorosłych pragną być wysłuchane. nie oceniane. Chciałyby nie czuć się tak samotne i bezradne wobec trudności. jakie niesie los.

Jedno dziecko marzy o morskiej desce klozetowej. inne chciałoby opłynąć na jachcie świat i zabrać w ten rejs przyjaciół. Różnimy się marzeniami ale nie potrzebą miłości. bezpieczeństwa i samorealizacji.

Polecam tę lekturę wszystkim. którzy chcą lepiej zrozumieć dzieci i odnaleźć dziecko w sobie. Jak również młodym czytelnikom. aby zobaczyli. że czasem myślą i czują podobnie.

Książkę czyta się z zainteresowaniem. Jej lektura nastraja optymistycznie. bo każda wypowiedź to zalążek życia młodego człowieka. pełnego wiary. że wszystko może się zdarzyć.

Justyna Święcicka

Psycholog

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 18.9


Koszt wytworzenia według nowego Krajowego Standardu Rachunkowości nr 13

Autor: Paweł Muż

Publikacja omawia główne założenia i postanowienia Krajowego Standardu Rachunkowości Nr. 13 „Koszt wytworzenia jako podstawa wyceny produktów”. którego celem jest pomoc firmom w prawidłowym stosowaniu zasad ustalania i prezentacji w sprawozdaniach finansowych kosztu wytworzenia produktów.

Kogo dotyczy KSR 13

Standard dotyczy jednostek prowadzących działalność. w ramach której powstają zapasy produktów: wyrobów gotowych zdatnych do obrotu (sprzedaży). półproduktów lub będących w toku produkcji.

Jak i kiedy stosować KSR 13

Standard ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań finansowych sporządzonych za rok obrotowy rozpoczynający się od 1 stycznia 2019 r.. z możliwością jego wcześniejszego za

31.9: https://woblink.com/ebook/bogowie-pokazuja-klaty-krzysztof-majer-kaja-gucio-gaston-bill-161107u

Cena:


Nowy Świat

Autor: Ałbena Grabowska

Sky. Estra i Maroon to przyjaciele. którzy osieroceni po buncie maszyn. dorastają razem w Kolebce. osobliwym domu dziecka rządzonym przez tak zwanych Rodziców. Przy pierwszej sposobności uciekają i ukrywają się wśród im podobnych mieszkańców nizin społecznych.Estra. specjalistka od sieci informatycznych zajmuje się ochroną przyjaciół. Sky przenosi w umyśle dane. co pozwala przetrwać w Nowym Świecie. Maroon. pół hybryda. pół człowiek. pracuje w kopalni. aby zapewnić wszystkim byt.Po apokalipsie świat dzieli się na dwie części; niższe warstwy zamieszkują szeregowi pracownicy pozbawieni praktycznie praw. Codziennie obserwują Wyżynę. krainę do której nie mają dostępu. a którą zamieszkują niczego nieświadomi wybrańcy. Któregoś dnia zostaje porwana córka prezydenta Wyżyny. a sp

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788366338937: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/dzikie-pragnienie-bracia-warner-tom-1-jay-crownover-154143u

Cena:


Wydawnictwo

Studio Astropsychologii: Format

154190

https://woblink.com/product-publication/download/154190/pdf: 1

Cena:gdzie ci mężczyźni zimbardo pdf, labirynt białego królika, ćma sennik, wiek 21, polsko-czeski, katarzyna januszkiewicz, mózg rządzi chomikuj, kristin hannah nocna droga, miłosne zapiski cda, skazani na shawshank stephen king, czarny manuskrypt, wege. dieta roślinna w praktyce, instytut bibliotekoznawstwa uś, powstanie 44 norman davies, czujesz tak jak myślisz pdf, artur lalak książka, chłopi (powieść)…