Sekret

Sekret

Autor: Charlotte Bronte

Wyimaginowana. fantastyczna kraina Angrii. wymyślona w dzieciństwie przez rodzeństwo Bronte. to miejsce akcji opowiadań. stworzonych przez nastoletnią wówczas Charlotte. Choć niewątpliwie młodzieńcze. opowiadania te ukazują już przebłyski jej talentu. a także elementy i wątki. które później miała rozwinąć w pełni w swoich słynnych powieściach. W Verdopolis młoda markiza musi poradzić sobie ze wstrząsającym sekretem. który zagraża jej szczęściu i małżeństwu. W wiejskiej rezydencji młoda mężatka nie może zrozumieć. dlaczego  mąż nie pozwala jej się kontaktować ze światem. Tajemnice. knowania. arystokracja. miłość. piękne młode panny. dumni młodzieńcy – wszystko to łączy się i splata w opowiadaniach. tworzących ten zbiór.

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Mózg. Granica życia i śmierci

Autor: Adrian Owen

Scott przez 13 lat od uszkodzenia mózgu w wypadku samochodowym nie reagował na żadne bodźce. nie odzywał się. nie poruszał. nie miał mimiki. Zdiagnozowano u niego stan wegetatywny. Gdy w 2012 roku trafił na specjalne testy w rezonansie magnetycznym u dr. Owena. okazało się. że przez ten cały czas był świadomy: wszystko rozumiał. pamiętał. czuł. zdawał sobie sprawę z rzeczywistości. Genialnie obmyślony sposób komunikacji z nim – i podobnymi pacjentami – pozwolił uczonym zajrzeć do „szarej strefy świadomości”. w której przebywa część nieresponsywnych pacjentów. • Kiedy zaczyna się i kończy świadomość? • Czy ma ją noworodek? • Czy całkowicie niereagujący pacjent. leżący bez ruchu i mimiki. może być świadomy? • Czy przynosimy mu ulgę. wyłączając respirator? • Jak można szukać naukowych odpowiedzi na takie pytania? Przełomowe kilkudziesięcioletnie badania dr Adriana Owena i jego zespołu doprowadziły do wykrycia „szarej strefy świadomości” oraz nawiązania kontaktu z będącymi w niej osobami. Jaki jest ich świat? Jak odkrycie tego świata wpływa na naszą ocenę „uporczywej terapii” i „sztucznego podtrzymywania przy życiu”? Prezentując w swojej książce wyniki najnowocześniejszych badań i konkretne przypadki pacjentów. dr Owen roztacza przed nami obraz fascynującego wewnętrznego kosmosu jaźni oraz stawia pytanie. co to znaczy „być kimś”. „być osobą” – czymś więcej niż biologicznym ciałem. Ta książka pochłania bez reszty – zarówno dlatego. że w przystępny sposób rozkodowuje skomplikowaną współczesną neurobiologię. jak i otwarcie stawia doniosłe pytania etyczne. Melvyn Goodale. współautor Sight Unseen: An Exploration of Conscious and Unconscious Vision

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


Głodnemu trup na myśli

Autor: Iwona Banach

Do drogiego ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania przyjeżdżają dwie „polskie Amerykanki”. Kiedy zwłoki jednej z nich zostają znalezione na klatce schodowej pobliskiego bloku. marząca o karierze prywatnego detektywa Magda postanawia rozpocząć śledztwo. Niebawem okazuje się. że zmarła kobieta była milionerką. że pochodziła właśnie z tych okolic i że… zobaczyła ducha.

Magda zakłada agencję detektywistyczną. licząc na pomoc ze strony swojego chłopaka policjanta. ale Mikołaj od początku był przeciwny temu pomysłowi i nie zamierza jej wspierać. Magda nie poddaje się i zaczyna działać na własną rękę. Sytuację wykorzystuje Paweł. który nadal chce odzyskać byłą dziewczynę. Tymczasem Emilia Gałązka jest już gotowa na kolejny koniec świata.

Wydawnictwo: Wydaw

Cena:


:

:

Cena:


ISBN

9788375167528: Wydawnictwo

Format

26.99: https://woblink.com/ebook/kuznia-josemaria-escriva-10406u

Cena:


ISBN

9788324049363: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/william-wenton-bobbie-peers-31844u

Cena:


1

:

:

Cena:chłopi jesień, jerzy menkes, zaczarowana zagroda pdf do pobrania, dariusz jeziorny, darmowy ebook, ugrupowania poetyckie dwudziestolecia międzywojennego, carole mortimer, zdrowy mózg, myśliwski ucho igielne, magdalena malinowska, victoria hislop wyspa, haidt prawy umysł, pediatria książki, krzyżacy audiobook za darmo, sharon kay penman, żywienie człowieka, nasza szkapa, saga o walhalli, oferta matrymonialna, analiza wyników, françois olivennes, kłamstwo w związku, kolejne 365 dni pdf free…