Czarna kawa

Czarna kawa

Autor: Agata Christie

Tym razem przeciwnikiem Herkulesa Poirota jest złodziej formuły broni atomowej. Jej wynalazca. sir Claud Amory. zostaje otruty w swojej rezydencji. a ujawnienie rodzinnych sekretów grozi skandalem.

Czy rzeczywiście kobiety częściej używają trucizny. a mordercy są zbyt pewni siebie? I co wspólnego ma praca pokojówki z pracą detektywa?

Uwaga rozdrażnionego kapitana Hastingsa nieoczekiwanie pomoże uporządkować wszystkie elementy zagadki.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 16.99


Skrzynia władcy piorunów

Autor: Marcin Kozioł

Pierwsza część cyklu „Detektywi na kółkach”. Książka wpisana na listę lektur uzupełniającychdo klasy IV-VI szkoły podstawowej.

Kryminał z wieloma zwrotami akcji. książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek.  zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla młodszych nastolatków.

Julia. śliczna czternastolatka. pomaga swemu o rok starszemu przyjacielowi Tomowi odszukać porwanego ojca. Od czasu wypadku dziewczyna jeździ na wózku (stąd tytuł cyklu: „Detektywi na kółkach”). nie przeszkadza jej to jednak uczestniczyć w tropieniu przestępców. wręcz przeciwnie – często to ona wpada na trop. świetnie kojarząc fakty i… odczytując szyfry. W poszukiwaniach bierze udział jeszcze jeden niezwykły bohater: pies Julii. przesympatyczny labrador Spajk-Biszkopt. który… pamięta swoje poprzednie wcielenia. 

Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej. w dniu narodzin Nikoli Tesli. Wszystko. czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy. zwanego Władcą Piorunów. jest prawdą – nawet najbardziej nieprawdopodobne. wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce oparte są na faktach.

Fantastyczne przygody i przesympatyczni bohaterowie sprawiają. że książkę czyta się jednym tchem.

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Mając 16 lat. otrzymał stypendium United World Colleges / Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i Gordonstoun School. dzięki czemu liceum kończył w Szkocji (1994–1996) – w szkole Gordonstoun. znanej z surowych zasad i wychowywania od okresu międzywojennego wszystkich męskich kandydatów do brytyjskiego tronu. Na tej szkole wzorowała się autorka ‚Harry`ego Pottera’ – według informacji podanych w filmie dokumentalnym Discovery Channel odwiedzała szkołę. czerpiąc inspirację. W całej swojej historii w szkole uczyło się tylko dwóch Polaków. Pierwszym był Autor. 

Marcin Kozioł spotkał na swojej drodze wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić. tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości. wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 40 krajów. Na co dzień ekspert mediów elektronicznych i marketingu. Pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował w 1993 roku. w wieku 16 lat (pracę nad nią zakończył rok wcześniej). Wkrótce potem ukazało się jeszcze kilka jego publikacji dotyczących programowania komputerów (Amiga).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.9


ISBN

9788365843838: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/ku-odleglym-brzegom-elizabeth-camden-136107u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/135622/epub

1:

:

Cena:


:

:

Cena:


:

:

Cena:


Leczenie odżywianiem. Zdrowe jelita

Autor: Kimberly Tessmer

Przełomowa książka. która pomoże ci pozbyć się dolegliwości trawiennych i poczuć ulgę

Oto druga publikacja z serii Leczenie odżywianiem dietetyczki oraz specjalistki od spraw żywienia Kimberly Tessmer. Zawiera ona wachlarz bezcennych informacji niezbędnych. by zachować równowagę mikrobiologiczną w jelitach i ustrzec się przed niebezpiecznymi chorobami. między innymi: otyłością. alergią. astmą. zapaleniem stawów. chorobami autoimmunologicznymi. nowotworem jelita grubego czy cukrzycą.

Jeśli szukasz publikacji. która pomoże ci się uporać ze wzdęciami. z gazami. biegunką. nudnościami. zatwardzeniem. bólem brzucha i skurczami żołądka. koniecznie zajrzyj do „Zdrowych jelit”. Masz przed sobą kopalnię fenomenalnych wskazówek. jak pozbyć się dol

Wydawnictwo: Rafael

Cena: 19.9


Myśli nowoczesnego Polaka

Autor: Roman Dmowski

‚Od dawna już mam poczucie tego. że nasz systemat politycznego myślenia — o ile o takim może być mowa — w przeważającej mierze zbudowany jest na fałszach. W najważniejszych sprawach. w kwestiach dotyczących samej istoty naszego narodowego bytu. naszego stosunku do innych narodów i naszych widoków na samoistną przyszłość. polityczną i cywilizacyjną — zadowalają nas zupełnie a nawet najlepiej nam smakują sądy. którym rzeczywistość zadaje kłam na każdym kroku. (…) Przez porównanie swego narodu z obcymi przekonałem się. że wiele z tych kłamstw naszą tylko myśl zatruwa. że niedorzeczności. które gdzie indziej powtarzane są tylko przez stare panny i w ogóle przez jednostki. żyjące po za społeczeństwem. odgrodzone od realnego życia. u nas stanowią podstawę myślenia

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49dieta mądrych jelit chomikuj, echo w ciemności, mieczysław sprengel, maciej raniszewski, tadeusz ross monika ross, rozgrywka z sąsiadem pdf, bezpłatne audiobooki, obudźcie tygrysa, zbiór opisów głośnych procesów karnych, przygody młodego przyrodnika, luca vitiello cora reilly pdf, polowanie na zło chris carter, krzysztof rejmer, wspinaczka free solo, immunologia książka, pokuta max czornyj, zarządzanie strategiczne w przedsiębiorstwie pierścionek pdf…