ISBN

ISBN

9788395680267: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/ukrainskie-stulecie-1914-2014-tadeusz-a-olszanski-197759u

Cena:


Bartek zwycięzca

Autor: Henryk Sienkiewicz

“Bartek zwycięzca’ to nowela Henryka Sienkiewicza. laureata literackiej Nagrody Nobla. jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX w.

Akcja toczy się w II połowie XIX wieku. Główny bohater. Bartek Słowik jest prostym chłopem mieszkającym we wsi Pognębin w Wielkopolsce (ówczesny zabór pruski). Ma żonę i dziecko. Jego spokój zostaje zburzony. kiedy w 1870 wybucha roku wojna prusko-francuska.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 9.49


Stracone złudzenia

Autor: Honoré de Balzac

„Łatwo się pisze. a trudno sprzedaje’.

Dwójka mężczyzn. Dwójka przyjaciół. Lucjan Chardon de Rubempre – młody poeta oraz Dawid Sechard – właściciel drukarni.

Paryż w XIX wieku. środowisko literatów. recenzentów. dziennikarzy. wielkiej sztuki. Szacunek? Uznanie? Z tą rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Tutaj przychylność publiczności zależy od pieniędzy. Kariera pisarza zależy od humoru prasy. która jednego dnia może ogłosić go wielkim. by drugiego zwyczajnie zniszczyć. Reguły tej gry są proste – decyduje rynek i układ sił.

Brutalnie zderza się z tą rzeczywistością Lucjan. który za wszelką cenę pragnie w niej zaistnieć. Podobnie Dawid. którego uczciwość nie przetrwa bezwzględności innych przedsiębiorców.

Jedno z najciekawszych dzieł Balzaca

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


Otwórz się na miłość

Autor: Natalia Sońska

Gdybyś mogła mieć jedno życzenie. które na pewno się spełni – czego byś sobie życzyła?

Pozornie Anna jest zwyczajną trzydziestolatką. Ma dobrą pracę. którą lubi. i własne mieszkanko. które – choć niewielkie – jest przytulne i całkowicie jej odpowiada. Dlaczego więc większość wieczorów spędza samotnie. a jedyną osobą. z którą może porozmawiać. jest jej przyjaciółka i sąsiadka. Ula?

Ania nigdy by się nie spodziewała. że wyprawa do galerii handlowej w poszukiwaniu prezentu może odmienić jej życie… Nie tylko osobiste. ale i zawodowe. Przed nią wielkie zmiany. którym będzie musiała stawić czoło. 

Czy młoda kobieta da się namówić na wspólny wyjazd ze znajomymi w góry. by nabrać dystansu do tego. co dzieje się wokół niej? W końcu w święt

31: https://woblink.com/ebook/hotel-z-piekla-rodem-robert-o–197103u

Cena:


Jak to ze lnem było

Autor: Maria Konopnicka

Jak to ze lnem było należy – obok Smoka wawelskiego. Szewczyka Dratewki. Pana Twardowskiego czy Bazyliszka – do ścisłego kanonu polskich bajek. Utwór powstał na motywach wątków baśniowych. sięgających początków uprawy lnu na ziemiach polskich w okresie rozkwitu Biskupina. Maria Konopnicka nadała tradycyjnej opowieści koloryt pasjonującej literackiej bajki. a równocześnie pogłębiła zawarte w niej przesłanie pozytywistyczne i moralne. Od pierwszego wydania w 1902 roku bajka stała się ulubioną lekturą polskich dzieci i wpisała się do klasyki literatury dziecięcej. Urocze ilustracje Jarosława Żukowskiego nadają bajce magnetyzującego ciepła i czynią ją niezwykle bliską dzisiejszym czytelnikom.

 

Lektura dla klasy II

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 25


Ocean

Autor: Wacław Sieroszewski

Drugi tom historii Maurycego Beniowskiego. opartej na prawdziwych wydarzeniach. Bohatera dylogii Sieroszewskiego poznajemy w powieści „Beniowski’. Jest nim żołnierz uczestniczący w Konferedacji Barskiej. który jako rosyjski jeniec trafił na Kamczatkę. Tam stanął na czele grupy zesłańców. którzy przejęli statek wroga i wyruszyli w podróż do Chin. To właśnie rejs przez ocean jest głównym tematem drugiej części opowieści. Pełna niebezpieczeństw podróż wyzwala w jej uczestnikach pierwotne instynkty.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Intryguj

Autor: Horn Sam

Jak tworzyć intrygujące treści? Jak przyciągać uwagę konsumentów do produktu czy współpracowników do pomysłu? Co można zro­bić. by budować prawdziwe więzi z ludźmi w kulturze braku cierpliwości i wyobcowania?

Twitter pozwala na wpisy o maksymalnej długości 140 znaków. Snapchat daje maksymalnie osiem sekund. Prezentacje TED to osiemnaście minut. Wpisy na blogu Setha Godina. guru marketingu. niemal nigdy nie są dłuższe niż 200 słów.

Według magazynu „Fast Company” jedna osoba na cztery rezygnuje z przeglądania strony internetowej. jeśli jej treść ładuje się dłużej niż cztery sekundy. Mamy do czynienia z prawdziwą epidemią braku cierpliwości. a jednocześnie cierpimy na alienację i niedobór uwagi. Na szczęście są sposoby pozwalające pokonać chroniczne rozp

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 19.49manfred byron, romuald dębski udar, death stranding solucja, złoty kielich z rubinami, o czym myślą koty, oczy ciemności, prince of persia: piaski czasu, zapach smierci, barbara angel, układ nerwowy test pdf, pokusa gangstera, dermatologia pdf, odmiennosc, pochwała cienia, h.p. lovecraft książki, czytelnia online, lego przygoda poradnik, nowosci ksiazki, ebooki na kindle, lot 370…