Odzyskać czas

Odzyskać czas

Autor: Bożena Kowalkowska

To Ty masz kontrolować swój czas. a nie on ciebie.

Dobre rady są naprawdę dobre. gdy są sprawdzone na własnej skórze. Bożena Kowalkowska od lat uczy freelancerów. etatowców i pracujących rodziców. jak dobrze planować. żeby mieć więcej czasu dla siebie. swoich bliskich i na swoje pasje. Temat zna od podszewki. bo jako koordynatorka różnych projektów i mama dwójki dzieci nieraz mierzyła się z kryzysem czasowym i musiała opanować temat organizacji życia zawodowego i domowego.

Książka. którą trzymasz w ręku nie jest klasycznym poradnikiem. To bardzo osobista. ale też praktyczna opowieść o głębokiej zmianie. która pozwoliła młodej kobiecie odzyskać nie tylko czas. ale też sprawczość i kontrolę nad własnym życiem.

Dzięki tej książce nauczysz się jak ustalać 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 29.9


Decyduj!

Autor: Chip Heath

Jak przerwać krąg ciągłego namyślania się nad trudną decyzją i w końcu ją podjąć? Jak podejmować decyzje zespołowe. unikając przy tym wewnętrznych tarć i gierek politycznych? Czy można nauczyć się dokonywać właściwych wyborów?

Lubimy sądzić. że podejmujemy decyzje w sposób racjonalny i logiczny. Nic bardziej błędnego! Badania naukowe z zakresu psychologii z ostatnich 40 lat dowodzą. że proces podejmowania decyzji jest ofiarą naszych emocji. nieuświadomionych przekonań i uprzedzeń. Dotyczy to zarówno decyzji podejmowanych w życiu codziennym. jak i decyzji podejmowanych w pracy.

Niestety. sama świadomość tego nie wystarczy. by rozwiązać problem. podobnie jak wiedza. że jesteśmy krótkowidzami. wcale nie pomaga nam lepiej widzieć. Pytanie brzmi więc: jak to usprawnić?

Standardowy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Opowieść dla przyjaciela

Autor: Poświatowska Halina

Jedna z najpopularniejszych polskich poetek i jej wyznanie

Od Opowieści dla przyjaciela powinni zacząć lekturę ci. którzy Poświatowskiej dotąd nie czytali albo nie zdążyli polubić jej poezji.

Opowieść została napisana w formie wyznania do konkretnej osoby. ale jest właściwie listem do czytelników. w którym Poświatowska opowiada o kolejach swojego losu. Choroba. cierpienie. pobyty w sanatoriach. nadzieja i miłość…

To delikatna i intymna spowiedź. utwór autobiograficzny. absolutnie wyjątkowy w dorobku poetki.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 32


Strzelby. zarazki i stal Krótka historia ludzkości

Autor: Jared Diamond

Najlepsza popularnonaukowa książka roku.

Nagroda Pulitzera.

„Książka wielkich pytań i równie wielkich odpowiedzi’.

Yuval Noah Harari. autor bestsellera Sapiens: od zwierząt do bogów

W tej przełomowej książce Jared Diamond odkrywa. co tak naprawdę nadało bieg historii i przyczyniło się do największych przemian. które ukształtowały świat. jaki znamy. Autor. błyskotliwie wykorzystując wiele dyscyplin naukowych. udowadnia. że to właśnie trzy tytułowe czynniki – strzelby. zarazki i stal – ukształtowały ludzkość. Społeczeństwa. które najwcześniej zajęły się produkcją żywności i udoskonaliły metody jej wytwarzania. najszybciej też porzuciły etap łowiecko-zbieracki. a następnie rozwinęły kulturę pisaną i technologię. równocześnie wyłaniając struktury organizacji państwowej i religijnej. Ale także pośrednio wytworzyły wyniszczające zarazki i udoskonaliły broń. z której pomocą podążyły w świat drogą morską i lądową. aby podbić kultury mniej rozwinięte.

By zilustrować i potwierdzić swoją teorię. autor wyruszył w ekscytującą podroż po naszym globie. Dzięki temu powstała książka wyjątkowa. łącząca wydawałoby się odległe od siebie dziedziny nauki. takie jak geografia. botanika. mikrobiologia czy językoznawstwo i historia. a przy tym napisana językiem niezwykle przystępnym. zrozumiałym dla każdego czytelnika. który chce lepiej zrozumieć otaczającą go rzeczywistość.

Strzelby. zarazki i stal zaliczane są do najdonioślejszych publikacji popularnonaukowych ostatnich lat oraz stanowią jedną z najważniejszych prób zrozumienia funkcjonowania współczesnego świata. obalając jednocześnie wiele rasowych uprzedzeń.

„Książka Jareda Diamonda to nie spacer. a porywający bieg z przeszkodami po historii gatunku ludzkiego. odległych kontynentach i wydarzeniach z różnych epok. Autor stawia tysiące najbardziej fascynujących pytań o losy człowieka i tworzonych przez niego cywilizacji. Śledzimy je od początku ewolucji po współczesność. od najdalszych regionów Oceanii po krańce wszystkich znanych nam kontynentów.

Opowieść łączy jedna fundamentalna kwestia: dlaczego jest jak jest? Dlaczego cywilizacja techniczna. która zdominowała współczesny świat. narodziła się właśnie w zachodniej Eurazji i stąd dokonała podboju planety? Dlaczego nie dokonali tego australijscy aborygeni albo potomkowie ludów prekolumbijskich? Co spowodowało ten wykrzywiający nasze pojmowanie świata fenomen? Odpowiedzi pewnych nie dostaniemy prawdopodobnie nigdy. dlatego tym ważniejsze są błyskotliwe spekulacje Diamonda. zawsze oparte na głębokiej wiedzy i szacunku dla faktów. Polecam Strzelby. zarazki i stal zwłaszcza dziś. w maju 2020 roku. kiedy piszę te słowa. Może właśnie dzięki tej książce lepiej zrozumiemy. że światowa pandemia to nie kara boża. a tylko kolejny etap w ewolucji gatunku”.

Bogusław Chrabota

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48taliby, książka o auschwitz, piotr modzelewski psycholog, sebastien de castell, dziewczyna na miesiąc lipiec sierpień wrzesień chomikuj, nosowska a ja żem, streszczenie silaczka, rezygnuj, książki sensacyjne bestsellery, czarny mag tom 4, remigiusz mróz ksiazki, samotne wdowy, mario puzo omerta, machała waldemar, lech wałęsa książka, kompozytorzy polscy 21 wieku, zapach śmierci simon beckett, sztuka świata pdf…