Wróbel w getcie

Wróbel w getcie

Autor: Kristy Cambron

Poruszająca opowieść o miłości i rodzinie w najmroczniejszych czasach

Gdy Kaja Makovsky dowiaduje się. że niemiecki terror dociera do Pragi. opuszcza Wielką Brytanię. żeby ratować swoją żydowską rodzinę. Kiedy jest już u celu. ucieczka okazuje się niemożliwa. a piekło wojny staje się jej bolesną codziennością. Kobieta trafia do getta w Terezinie. gdzie poznaje dziewczynkę. która niespodziewanie odmieni jej życie.

Kilkadziesiąt lat później Sera James i William Hanoverowie. bohaterowie „Motyla i skrzypiec”. w trakcie bajkowego ślubu zostają brutalnie rozdzieleni – mężczyzna zostaje oskarżony o przestępstwo. którego nie popełnił. a teraz grozi mu dziesięć lat więzienia. Sera postanawia zrobić wszystko. aby uratować swojego męża i ich wspólną przyszłość.

Losy dwóch kobi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 21.76


Bądź przy mnie zawsze

Autor: Agata Przybyłek

Pełna wzruszeń historia o miłości. wyborach i o tym. że czasem. żeby mówić o sobie „my” nie wystarczy tylko się kochać.

Laura. świeżo upieczona absolwentka psychologii. poznaje chłopaka ze wsi. Alek prowadzi odziedziczone po rodzicach gospodarstwo rolne. Choć pochodzą z dwóch różnych światów. wzajemna sympatia bardzo szybko przeradza się w głębsze uczucie. Ona. zdolna i ambitna. ma przed sobą wyjazd na zagraniczny doktorat. On. prostolinijny i wielkoduszny. nie zamierza zostawić spuścizny po nieżyjących rodzicach. Czy łączące ich uczucie będzie w stanie przetrwać rozłąkę?

Róża. urocza starsza pani. po latach emigracji powraca do ojczyzny. Z braku innej możliwości zatrzymuje się w domu u nieznajomej rodziny. Chociaż Róża nie znajduje porozumienia z

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 34.9


Sekrety Biblii – Królestwo Saula Dawida i Salomona

Autor: Alfred J. Palla

  • Długo oczekiwane kolejna książka z serii Sekrety Biblii. wydanej w latach dziewięćdziesiątych książki która doczekała się kilku wznowień. Książka opisuje lata panowania trzech pierwszych królów Izraela. Zawarty w niej materiał pochodzi z pracy doktorskiej z dziedziny historii obronionej przez autora w grudniu 2017 roku.

 

  • „Książkę Alfreda Palli zawiera przejrzysty i systematyczny wkład na temat powstania dziejów monarchii izraelskiej. oparty na wnikliwej analizie zarówno tekstów biblijnych. jak i pozabiblijnych z uwzględnieniem danych archeologicznych. dlatego stanowi bezcenne kompendium wiedzy dla wszystkich pragnących zglebić tę tematykę.”

— Prof. Roman Marcinkowski z

32.99: https://woblink.com/ebook/poetka-i-ksiaze-manuela-gretkowska-136787u

Cena:


Smak kwiatów pomarańczy

Autor: Agnieszka Drotkiewicz

Z ilustracjami Mroux

„„Smak kwiatów pomarańczy” to książka. w której patrzymy na świat przez pryzmat kuchni – jej związków ze sztuką. historią. muzyką i architekturą. To kolekcja pięknych kulinarnych wspomnień (chrupiące karczochy we Florencji. tuńczykowe ragù z Palermo. cukierki o smaku kwiatów pomarańczy w Rzymie) oraz ich powiązań ze sztuką (La Brioche Chardina. wiersz Pasoliniego przywołujący wspomnienie zapachu jaśminu i gorącej zupy). Co można zjeść. przemierzając rzymskie uliczki w blasku wschodzącego słońca? Jakie danie przypomina „Wariacje Goldbergowskie”? Jak przez lata zmieniała się rola kobiety w kuchni? W jaki sposób jedzenie wpłynęło na zjednoczenie Włoch? A jak przeobrażenia ostatnich dwudziestu pięciu lat w Polsce wpłynęły na polską k

35.9: https://woblink.com/ebook/czarno-na-bialym-jedrzejczyk-joanna-205016u

Cena:andreas moritz oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego, edward kasperski, sapiens, atlas anatomiczny człowieka on line, kordian test, harry potter i czara ognia ebook, alibaba i 40 rozbójników, tylko jedna noc pdf, damien bracia slater pdf, valentin musso, julian bartoszewicz, ebooki dla dzieci za darmo, woblik, marek dietrich – podstawy konstrukcji maszyn…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin