Ich matki. nasi ojcowie

Ich matki. nasi ojcowie

Autor: Piotr Pytlakowski

1945. Koniec wojny. początek tragedii.

Reportaż o „polskich” Niemcach. ludziach. których rok 1945 zastał na terenach należących wcześniej do Rzeszy. teraz do Polski. Nie zamierzali uciekać. bo nie popełnili zbrodni wojennych. nie mieli na sumieniu zła wyrządzonego Polakom.

Jest tu historia zbrodni na niemieckich mieszkańcach Aleksandrowa Kujawskiego i Nieszawy. dokonanej przez samozwańczych milicjantów.

Są losy Siegfrieda Kapeli i jego rodziny z okolic dzisiejszego Świebodzina.

Są też relacje Niemców z okolic Opola. Zielonej Góry i Szczecina. którzy wraz z matkami (bo ojcowie z wojny nie wrócili) pozostali w Polsce. Mieli wtedy po 5–8 lat. Co zachowali w pamięci? Czy noszą w sobie poczucie krzywdy doznanej od nowej ojczyzny? Czy wybaczyli?

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Misja Greyhound

Autor: Forester C.S.

Na północnym Atlantyku toczy się zażarta bitwa. podczas której życie trzech tysięcy marynarzy zależy od decyzji jednego człowieka.

Komandor porucznik marynarki wojennej USA George Krause dowodzi czterookrętową eskortą. która ma zabezpieczyć przed nieprzyjacielskimi atakami konwój. złożony z trzydziestu siedmiu statków. płynący z Ameryki do Anglii przez mroźny Atlantyk. Na konwój polują wilcze stada niemieckich okrętów podwodnych i. aby uchronić ważny ładunek. Krause musi rozegrać z U-Bootami grę na śmierć i życie. zmagając się przy tym ze zmęczeniem. głodem. pragnieniem i osobistymi demonami.

Misja Greyhound to klasyka literatury marynistycznej i jedna z najlepszych powieści o II wojnie światowej i toczonej wówczas wojnie morskiej.

:

Cena:


ISBN

9788324061518: Wydawnictwo

Format

47.99: https://wobl

Cena:


Córka

Autor: Anne B. Ragde

Margido nie żyje. Torunn przejęła Biuro Pogrzebowe Neshov i jednocześnie próbuje uczynić stare. zaniedbane gospodarstwo swoim domem. Dla dziadka najważniejsze jest. aby nad Neshov w różnych wyjątkowych okolicznościach powiewała flaga. zawsze w zgodzie z przepisami. postanowił więc zafundować Torunn nowy maszt. chorągiewkę i flagę. Po postawieniu masztu podwórko nabiera innego charakteru i po raz pierwszy w życiu Torunn zaczyna odczuwać prawdziwe zobowiązanie. Ale kiedy postanawia dopełnić dzieła i przyjmuje nazwisko Neshov. dla jej matki jest to cios w samo serce i budowany mozolnie przez lata dobry kontakt między nimi zostaje w jednej chwili zerwany.

Na ferie jesienne do gospodarstwa ma przyjechać Erlend i cała jego duńska rodzina. Torunn trochę obawia się tej wizyty. Sytuacji nie poprawia fakt. że Kaj Rog

27.99: https://woblink.com/ebook/milczaca-zona-karin-slaughter-196526u

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 786 Kościół bez Jezusa?

Autor: autor zbiorowy

Kościół bez Jezusa?

 

System kościelny jest niereformowalny. Niezmienna jest sakralna aura władzy. która sprawia. że dostojnicy kościelni czują się bezkarni. To teza nowej książki Tomasza Polaka. przez wiele lat jednego z najwybitniejszych polskich teologów. a dziś człowieka sceptycznego wobec Kościoła. Gdy polscy biskupi nie przestają lekceważyć doniesień o nadużyciach w swoim gronie. jakby przyznają Polakowi rację. Alternatywą wobec nich są zwykli chrześcijanie. którzy nie poddają się kulturze klerykalnej. coraz wyraźniej formułują krytyczny głos. a przede wszystkim próbują wieść życie inspirowane Jezusem i Jego Dobrą Nowiną. Wierzą. że przyszły kształt pogrążonej dziś w kryzysie kościelnej wspólnoty może być inny. lepszy.

 

Kto dziś

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Zatruty bluszcz

Autor: Barbara Nawrocka Dońska

Powieść jednej z najpopularniejszych autorek PRL-u!

Kapitan Korda prowadzi śledztwo w sprawie samobójczej śmierci mężczyzny w średnim wieku. Według otrzymanych informacji Andrzej Gander wyskoczył z malowniczo oplecionego bluszczem balkonu. Mężczyzna był wybitnym tenorem. śpiewał w La Scali. Jego spektakularną karierę przerwała utrata głosu.

Przesłuchiwana młoda kobieta. świadek zdarzenia. informuje. że widziała kobietę wchodzącą do klatki schodowej bloku. gdzie mieszkał Gander. Tajemnicza osoba przyjechała pomarańczowym fiatem.

Powieść idealna dla fanów kryminałów milicyjnych!

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99mroczna namiętność, bezpieczeństwo polski, gabriela po angielsku, bogaty biedny różni mentalnie, polskie czołgi z 2 wojny światowej, buddyjska sztuka znikania, vademecum survivalowe, o pisaniu na chłodno, prawo rzymskie u podstaw prawa prywatnego, potentat katy evans pdf, szadź brejdygant, ola woźniak mama lama, without merit chomikuj, więzień labiryntu rozkaz zagłady, al pacino biografia, łukasz wierzbicki afryka kazika, strategie marketingowe pdf…