ISBN

ISBN

9788365456823: Wydawnictwo

Format

33.2: https://w

Cena:


ISBN

9788365315175: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/

Cena: 14.9


:

Wydawnictwo: Filia

Cena: 22.37


Zielone migdały. czyli po co światu Kurdowie

Autor: Paweł Smoleński

Każdy słyszał kiedyś o Kurdach. ale czy wiemy o nich coś. co wymykałoby się stereotypom powielanym przez telewizyjne migawki?

„Zielone migdały” to owoc podróży do Iraku i Kurdystanu. które autor odbył w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Znajdziemy tu zarówno historię prześladowań Kurdów. jak i ich partyzanckiej walki o niepodległość pod przywództwem klanu Barzanich.

Smoleński odwiedza miejsca konstytuujące kurdyjską tożsamość – muzeum ludobójstwa w Halabdży i jazydzkie sanktuarium Lalisz. ale spotyka się też ze zwykłymi ludźmi w ich codziennym życiu. pomiędzy pracą a wizytą w centrum handlowym. z powracającymi do kraju emigrantami i tymi. którzy bez wahania oskarżają rządzących o nepotyzm.

Ta książka to opowieś

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.65paweł jasienica książki, kłamstwa którymi żyjemy pdf, bracia slater 3 pdf, mamiko bez makijażu, joanna pilatowicz, kognitywistyka książki, fastlane milionera, współczesne teorie socjologiczne, piotr nita, żarty się skończyły, czytanie książek online, nie bój się chodzenia po morzu, brzechwa dzieciom. dzieła wszystkie. wiersze, książki fantasy, językowy obraz świata pdf, milion miliardów świętych mikołajów, innowatorzy audiobook, sikirycki, magdalena trubowicz, bhp w praktyce rączkowski 2018 pdf, the sweetest oblivion pdf pl, nosowska a ja żem jej powiedziała…