Adept

Adept

Autor: John Grisham

MŁODY. ZDOLNY. CHOĆ TROCHĘ ZBYT PEWNY SIEBIE PRAWNIK PRZEKONUJE SIĘ. JAK NAPRAWDĘ DZIAŁA TEN ŚWIAT. 

Kyle McAvoy przypomina Mitcha McDeere’a z najgłośniejszego thrillera prawniczego Grishama. Firmy

 

Kyle McAvoy może się pochwalić niezwykłym talentem prawniczym. Przystojny i uprzejmy ma przed sobą świetlaną przyszłość. Skrywa jednak mroczne tajemnice. które mogą nie tylko zniszczyć jego marzenia. pozycję w palestrze. lecz także jego życie. Pewni ludzie nie pozwolą mu zapomnieć o przeszłości – mają bowiem kompromitujący film. który stawia mężczyznę w – delikatnie mówiąc – nie najlepszym świetle. Kyle będzie miał szansę go odzyskać. ale pod warunkiem bezwzględnego posłuszeństwa szantażystom. Nagrodą za wykonywanie ich poleceń jest bardzo kusząca propozy

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 27.9


Laponia. Wszystkie imiona śniegu

Autor: Marta Biernat

Czy ludność Laponii ma więcej nazw na określenie śniegu czy reniferów? W jaki sposób Saamowie dochodzili do porozumienia z duchami ziemi i drzew? Dlaczego namiętnie drążyli labirynty? I jakie są ich narciarskie upodobania?

Jođi lea buoret go oru – popularne przysłowie Saamów mówi. że „lepiej przemieszczać się z miejsca na miejsce. aniżeli tkwić w jednym miejscu”. Wyrusz tropem ludzi śniegu i rozsmakuj się w ich fascynującym świecie. który od wieków rozpalał wyobraźnię podróżników.

Autorzy popularnego bloga Bite of Iceland oraz bestsellerowej książki Rekin i baran pokażą Ci tę urzekającą i dziką krainę. jej dziewiczą naturę i wyżynno-górski krajobraz; opowiedzą o wierzeniach Saamów. ich zadziwiających zwyczajach. barwnych legendach i życiu codziennym. Między innymi

12.5: https://woblink.com/ebook/siostra-louise-jensen-28820u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 34578

https://woblink.com/ebook/peknieta-ziemia-tom-3-kamienne-niebo-n-k-jemisin-34578u

:

Cena:


LIST W BUTELCE

Autor: Nicholas Sparks

Wyrzucona za burtę butelka. zdana na łaskę losu. mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego. po niecałym miesiącu podróży. wypłynęła na plażę nad zatoką Cape Cod. gdzie znalazła ją Theresa Osborne. W środku był list miłosny zaczynający się od słów: Moja najdroższa Catherine. tęsknię za Tobą. ukochana. tak jak zawsze. ale dzisiaj było mi bardzo ciężko. bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu.

Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków. Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka. który potrafił tak mocno i wiernie kochać.

Kim jest mężczyzna? Czy uda jej się go odnaleźć?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 30


Rzeźnicy i lekarze

Autor: Fitzharris Lindsey

Wizyta w szpitalu była kiedyś najprostszym sposobem. by skończyć w grobie. XIX-wieczni chirurdzy. często niewykształceni. nawet niepiśmienni. kroili swoich pacjentów. nie myśląc o odkażaniu narzędzi. Amputacja była ich ulubioną metodą kuracji. a gangrena nie była niczym niepokojącym. Pacjentów często trzeba było gonić po sali i wiązać. by poddali się „leczeniu”.

Chirurg James Y. Simpson jeszcze w 1869 roku uważał. że „żołnierz na polu bitwy pod Waterloo ma większe szanse na przeżycie niż człowiek. który idzie do szpitala”.

Dopiero Joseph Lister odkrył. że infekcje powodują zarazki. które można pokonać środkami antyseptycznymi. Był za swoje teorie wyśmiewany. ale ostatecznie to jemu nauka przyznała rację. Poznajcie niewiarygodne realia. w jakich leczeni byli pacjenci. i dramaty

34.99: https://woblink.com/ebook/faworyty-manuela-gretkowska-187066u

Cena:


1

:

:

Cena:


Świat dla ciebie zrobiłem

Autor: Zośka Papużanka

Na pewno nie zasnę. pomyślał. łóżko jest oczywiście za duże. jak można zasnąć mając tyle wolnego miejsca z każdej strony. Powinnaś była ze mną przyjechać. raz zrezygnować ze swoich projektów i funduszy i przyjechać. Albo ja powinienem zostać z tobą w domu. Nie powinniśmy w każdym razie się rozdzielać. bo to nam nie służy. stanowczo nie służy takie rozdzielanie. kiedy już ludzie nauczyli się ze sobą być.

To książka o tym. że nie ma nas bez innych. Że nie umiemy być ze sobą. chociaż tego właśnie potrzebujemy najbardziej. I że bycie razem nie jest ani trudne. ani łatwe. I że z tej łatwości i trudności robią się historie. które trzeba opowiedzieć.

Zośka Papużanka – jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych współczesnych pisare

31.9: https://woblink.com/ebook/juz-nikogo-nie-slychac-ryszard-cwirlej-33574u

Cena:czuły narrator, pan tadeusz epub, szkoły alternatywne rodzaje, 1453 rok, poruszona mapa, nigel slater jedz, ogniem i mieczem ebook, złocisty błazen, jeff bezos książka, książki kryminały pdf za darmo, resocjalizacji, detektyw pozytywka online, co słonko widziało maria konopnicka, oskar i pani roza ebook…