Na Wodach Północy

Na Wodach Północy

Autor: Ian McGuire

Finalista Booker Prize 2016.

Okręt z mordercą na pokładzie wyrusza w rejs.

Rok 1859. Do załogi statku wielorybniczego wypływającego na Morze Arktyczne dołącza Patrick Sumner. który ze zszarganą reputacją odszedł z armii. a teraz obejmuje stanowisko lekarza okrętowego.

Gdy statek jest już daleko od portu. znalezione zostają zwłoki zamordowanego chłopca. Sumner. choć niechętnie. wchodzi w rolę detektywa. Wkrótce stanie twarzą w twarz z potwornościami większymi nawet od tych. z jakimi zetknął się podczas powstania sipajów. Uosobieniem zła okazuje się Drax. Harpunnik. Morderca. Bestia.

Kiedy stanie się jasne. jaki jest prawdziwy cel wyprawy. a załoga straci wszelką nadzieję. między Sumnerem a Draxem w przerażających ciemnościach arktycznej zimy dojdzie do nieuchronnej konfrontacji.

Zapierające dech w piersiach osiągnięcie – naprzemiennie jest kapitalną rozrywką. szokuje. przeraża i prowokuje. Nie przegapcie. to jedna z najważniejszych książek roku.

James Kidd. „Independent”

McGuire oferuje jeden popis narracyjny za drugim. W „Na Wodach Północy” wyczuwa się miejscami Conrada i Melville’a. ale generalnie najbardziej zauważalny jest wpływ Dickensa. Oszałamiająca powieść. Należy do tych. które usidlają od samego początku i od których nie można się oderwać aż do gorzkiego finału. 

„Financial Times”

Bezlitośnie wciąga. Można odnieść wrażenie. że tak finezyjne pisarstwo zostało żywcem wyjęte z kart „Moby Dicka” Hermana Melville’a. 

„Independent”

Niesamowita. przepojona smoliście czarnym humorem. napisana z rozmachem. który przybiera na sile aż do zakończenia. czyli nieoczekiwanej. ale niezmiernie satysfakcjonującej sceny. Dzieło natchnione. 

Stephenie Cross. „Daily Mail”

Jako narrator McGuire prowadzi nas pewnie i niewzruszenie. a powieść stworzył pierwszorzędną. zajmującą i pełną napięcia. Pod względem stylistycznym również ani razu nie zawodzi. Pisarz o wyjątkowym kunszcie i wyjątkowej odwadze. 

Paraic O’Connell. „Irish Times”

Bezlitosna. nie sposób jej odłożyć. Wyobraźcie sobie film „Zjawa” – z tą różnicą. że jego akcja rozgrywa się na kole podbiegunowym. 

„The Millions”

Niewiele innych powieści działa tak silnie jak „Na Wodach Północy”. 

Nick Rennison. „Sunday Times”

Żywa lektura. bogata w zwroty akcji. szczegóły historyczne i wyraziste postacie. Miły kontrast w porównaniu z większością fikcji literackiej.

Robbie Millen. „The Times”

Błyskotliwa. wartka. porywająca. Majstersztyk budowania napięcia. mistrzowska rekonstrukcja minionego świata. 

„Hilary Mantel”

Fascynująca i na swój mroczny sposób olśniewająca. „Na Wodach Północy” jest jak spotkanie Josepha Conrada z Cormakiem McCarthym w jakimś zapuszczonym porcie. gdzie chłodno kiwają sobie głowami na znak uznania. McGuire to wyjątkowy talent. 

Colm Toibin. „New York Times”

Siła „Na Wodach Północy” kryje się w doskonale przestudiowanych szczegółach i sugestywnych opisach mrozu. brutalności. okrucieństwa oraz bezlitosnego. krwawego rzemiosła. jakim jest zabijanie wielorybów. 

„Guardian”

Ian McGuire dorastał w Anglii. w okolicach Hull. Studiował na University of Manchester. a także na University of Virginia w Stanach Zjednoczonych. Jest współzałożycielem i współkierownikiem University of Manchester’s Centre for New Writing. Pisze teksty krytyczne i beletrystykę. a opowiadania publikował między innymi w „Chicago Review” i „Paris Review”. „Na Wodach Północy” to jego druga powieść.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Tygodnik Powszechny Wszystko co wiemy

Autor: Opracowanie zbiorowe

WSPÓŁCZESNA NAUKA SZYBKO SIĘ ZMIENIA: wczorajsze odkrycia pojutrze zostaną podważone lub tak szczegółowo uzupełnione. że o wcześniejszych doniesieniach niewielu będzie już pamiętać. Te same zjawiska wyjaśnia się za pomocą wielu konkurencyjnych hipotez lub teorii. konstruowanych w ramach rywalizujących paradygmatów. z których raz te. a raz inne zyskują największe poparcie. A nowe. coraz doskonalsze metody badawcze co rusz zmuszają do rewizji poglądów przyjmowanych dotąd niemal za oczywiste.

By za tym pędzącym korowodem odkryć nadążyć. paradoksalnie. warto czasem zwolnić lub się zatrzymać. Dlatego w szóstym specjalnym wydaniu „Tygodnika Powszechnego”. które oddajemy w Państwa ręce. zebraliśmy artykuły. które nie dotyczą konkretnych. pojedynczych odkryć. ale proponuj

Wydawnictwo: Znak

Cena: 25.99


Wielkość codzienna

Autor: Stephen R. Covey

Codziennie dokonujemy wyborów – naucz się robić to tak. aby w oczach innych i własnych być prawdziwie wielkim człowiekiem.

Od czasu do czasu bywamy świadkami heroicznych czynów czy przełomowych odkryć – przejawów wielkości ludzkiego ducha. Istnieje też jednak inna wielkość. mniej spektakularna. lecz dostępna każdemu i bardzo ważna – wielkość codzienna. To właśnie ona. wypływając z ponadczasowych zasad. umożliwia życie pełne głębszego sensu i poczucia spełnienia.

W tym wyjątkowym tomie D.K. Hatch połączył inspirujące opowieści publikowane w „Reader’s Digest” z mądrością i wskazówkami Stephena R. Coveya. autora bestsellerowych 7 nawyków skutecznego działania. Poruszające osobiste historie ludzi znanych i takich jak my. opatrzone refleksjami i celnymi cytatami. zmotywują nas do tego. abyśmy starali się być wielcy na co dzień.

Czasopismo „Reader’s Digest” ukazuje się w 50 krajach. w 21 językach. i co miesiąc sięga po nie 80 milionów czytelników na całym świecie. Jest cenione za wartości humanistyczne. ciekawe reportaże. a także humor i przedstawianie osobistych historii zwykłych ludzi.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 38.9


30569

19.9: https://woblink.com/ebook/pies-baskerville-ow-arthur-conan-doyle-30569u

1

:

Cena:


Zamień chemię na energię

Autor: Julita Bator

Żyjesz w pośpiechu i chcesz solidnej porcji składników odżywczych? Szukasz zdrowej przekąski dla dziecka? Wybierasz się w góry lub na spacer i chcesz zapakować do plecaka lekki. zdrowy posiłek? Jesteś po treningu. a twoje mięśnie potrzebują regeneracji?

Julita Bator. która zrewolucjonizowała nawyki żywieniowe Polaków i pokazała. jak jeść bez chemii i nie zbankrutować. teraz powraca z pierwszą książką o potrawach proteinowych.

To ponad 50 przepisów na przekąski o wysokiej zawartości białka. błonnika oraz węglowodanów złożonych.

Są szybkie w przygotowaniu. bardzo sycące. dodają energii. wspomagają odporność oraz mają niski indeks glikemiczny. W przeciwieństwie do gotowych sklepowych produktów są tanie. smaczne. zdrowe i nie zawierają emulgatorów

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5szulakiewicz, marek wrzosek, potaczała, metody wielokryterialne, starofrancuski, teoria ryzyka, dmso książka pdf, anna onichimowska najwyższa góra świata, bracia slater ryder pdf, darmowe książki pdf do ściągnięcia, fizykoterapia medycyna uzdrowiskowa i spa, eugeniusz moczuk, ksiazka sodoma, coetzee hańba, zbigniew bielecki, transcendencja, jakub dymek…