Piąte przykazanie

Piąte przykazanie

Autor: Hanna Greń

Po uzyskaniu licencji detektywa Dioniza Remańska kupuje dom w Strzygomiu. przyjmuje kilka prostych zleceń i powoli rozkręca firmę. Pewnego dnia w agencji pojawia się Maria Pisarek – kobieta twierdzi. że jej syn. Paweł. który zdaniem policji zaginął. został tak naprawdę zamordowany. Kobieta podejrzewa prawie wszystkich mieszkańców miejscowości Osiny. którzy rzekomo szykanowali jej dziecko. a w końcu doprowadzili do śmierci chłopaka. 

Z czasem wychodzi na jaw. że Paweł Pisarek. młody i zdolny informatyk. szantażował wiele osób. jednak z powodu braku dowodów śledztwo zostaje zawieszone. Równolegle prowadzona jest sprawa bestialsko skatowanego proboszcza. 

Czy zniknięcie Pawła może mieć coś wspólnego z morderstwem proboszcza. w którego komputerze chłopak znalazł dowody na to. że ksiądz w

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1. King. Tom 5

Autor: T. M. Frazier

Kontynuacja bestsellerowej serii King – historia Preppy’ego

Samuel Clearwater najbardziej w swoim życiu docenia oddanych przyjaciół. pyszne naleśniki. dobre awantury i ostry seks. Kiedy jeden z jego najlepszych kumpli trafia do więzienia. postanawia zrobić wszystko. aby jego córki nie zabrała opieka społeczna.

Andrea to zagubiona dziewczyna. gotowa sprzedać wszystko co ma za kolejną dawkę heroiny. Gdy jest już u kresu wytrzymałości. spotyka mężczyznę w muszce. który tak jak ona zdążył poznać ciemne strony życia.

To spotkanie nada nowy tor ich życiu i… śmierci. Dla większości śmierć oznacza koniec. Dla Dre i Preppy’ego okaże się dopiero początkiem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 29.9


Sosnowe dziedzictwo

Autor: Maria Ulatowska

Ciepła opowieść o kobiecie. której przeszłość zgotowała najwspanialszą niespodziankę – pomogła odnaleźć własne miejsce na ziemi. To historia. o której pomyślisz: chciałabym. żeby była moja…

Kwilące niemowlę. ukryte pod biurkiem pewnego tragicznego dnia podczas powstania warszawskiego. zamknięty na cztery spusty sejf. przez czterdzieści lat strzegący powierzonej mu tajemnicy. otoczony sosnami stary dwór nad jeziorem. czekający cierpliwie na swoją właścicielkę… Przeszłość i teraźniejszość splatają się tu w chwilami dramatyczną. a chwilami pełną humoru opowieść pokazującą. że los potrafi się do nas uśmiechnąć nawet wówczas. gdy zupełnie tego nie oczekujemy.

Anna Towiańska niespodziewanie zostaje właścicielką Sosnówki. pięknego. starego dworku na Kujawach. Od

49: https://woblink.com/ebook/krotka-historia-prawie-wszystkiego-nowe-wydanie-bill-bryson-23488u

Cena:


Całkowita przemiana finansowa

Autor: Dave Ramsey

Jeśli chcesz zmienić swoje wydatki w jędrny budżet. a liche konto w banku w napakowany pieniędzmi bankomat. zapraszam Cię do programu! Jest tylko jeden pewny sposób na to. by utrzymać swoje finanse w dobrej kondycji. a jest nim Całkowita Przemiana Finansowa. Zetknąłeś się już zapewne z wieloma szalonymi pomysłami na szybkie wzbogacenie się. z chwilowymi modami na finansowe diety. po których w głowie masz mnóstwo szalonych pomysłów… Twój portfel nadal świeci pustkami?

Jeśli masz dość kłamstw i fałszywych obietnic. przeczytaj tę książkę – to najprostszy. najbardziej bezpośredni plan gry. dzięki któremu całkowicie zmienisz swoje nawyki dotyczące pieniędzy. Ponadto opiera się on na wynikach. a nie wymysłach z kosmosu.

Dzięki Całkowitej Przemianie Finansowej

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.64


ISBN

9788380538467: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/polozna-o-mojej-cioci-stanislawie-leszczynskiej-maria-stachurska-201204u

Cena:


Zrób sobie raj

Autor: Mariusz Szczygieł

Zrób sobie raj to druga po Gottlandzie bestsellerowa książka Mariusza Szczygła o Czechach. Jej pierwsze wydanie ukazało się w 2010 roku i zostało przetłumaczone na dziewięć języków. Autor kreśli tło reporterskiej opowieści o współczesnych Czechach i ich kulturze. ale jednocześnie dręczy go zagadnienie. czy można być szczęśliwym bez religii. „Jak się państwu żyje bez Boga?” – to czasem wyrażone wprost. a czasem ukryte pytanie-refren. które reporter zadaje swoim bohaterom. Są wśród nich: przyjaciel Hrabala i „poeta fekalny” Egon Bondy. najzabawniejsza Czeszka – Halina Pawlowská. rzeźbiarz-prowokator David Černý. tłumaczka literatury polskiej Helena Stachová. czy fotograf Jan Saudek.

Szczygieł w Zrób sobie raj jest detektywem czeskiej kultury. Zajmuje go śmiech jako „radość smutku”. Analizuje. dlaczego w swoim hymnie nasi sąsiedzi nie maszerują i niczego nie zdobywają. tylko leżą. Bada. z jakich powodów czeskie rodziny nie odbierają z krematoriów co trzeciej urny z prochami swoich najbliższych. Docieka. dlaczego Bóg w powieści młodej pisarki jest narkomanem i jak to możliwe. że taka wizja Boga zyskuje aprobatę najpopularniejszego czeskiego księdza. Wreszcie ogłasza. że tym. co Bohumil Hrabal dał ludzkości. jest oszustwo.

Książka zdobyła serca czytelników. zaskoczonych obrazem naszych południowych sąsiadów. Recenzenci pisali. że Szczygieł odkrył przed Polakami tajemnicze plemię.

W 2011 roku tygodnik „Newsweek” przeprowadził sondę wśród polskich parlamentarzystów. Na pytanie o to. co będą czytali w czasie wakacji. połowa z nich odpowiedziała. że Sienkiewicza oraz Zrób sobie raj. Autor uznał. że Sienkiewicz miał być dla posłów odtrutką na „zakaźność czeskiej kultury”.

Książka była nominowana do Nagrody Literackiej NIKE 2011. zdobyła Złotą Zakładkę – Nagrodę Blogerów Książkowych 2011 oraz została Książką Roku 2010 Warszawskiej Premiery Literackiej.

.

Wydawnictwo: Dowody na Istnienie

Cena: 43maciej sosnowski pierwsza miłość, audiobook kłamczucha, zachwa, lem ksiazki, jim simons, nauka kochania siebie, luke jennings, anita lorenc, na wschód od zachodu, faiter, petr sabach, przygody skarpetek, szpieg paulo coelho, wakacje grzecznego psa…