Jak rozliczać VAT od dostaw towarów na rzecz zagranicznych kontrahentów

Jak rozliczać VAT od dostaw towarów na rzecz zagranicznych kontrahentów

Autor: Marcin Jasiński

Polski podatnik. który sprzedaje towar zagranicznym kontrahentom. jest zazwyczaj uprawniony do rozliczenia WDT. gdy towar jest transportowany do UE. lub eksportu. gdy towar jest transportowany poza UE. i może zastosować stawkę 0%. Nie zawsze sytuacja jest tak prosta. szczególnie gdy mamy do czynienia z transakcją łańcuchową. Wtedy jako eksport lub WDT może być rozliczona tylko jedna transakcja w łańcuchu dostaw. Obrót towarowy z zagranicą wymaga od podatników odpowiedniego udokumentowania. aby mogli zastosować stawkę 0%. Nie zawsze jest możliwe. Z publikacji dowiesz się m.in.:

• Jak ustalić miejsca dostawy towarów

• Jak rozliczyć sprzedaż towarów na rzecz kontrahenta z UE. gdy towar jest wywożony bezpośrednio z

:

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 768

Autor: autor zbiorowy

Książki Michela Houellebecqa cieszą się niesłabnącą popularnością. We Francji miesiąc po premierze najnowszej Serotoniny konieczny był dodruk. Poprzednia powieść. Uległość. rozeszła się tam w 800 tys. egzemplarzy. Także w Polsce trafiła na listę bestsellerów. Być może nie ma dziś innego pisarza. na którego nowe powieści czeka z zapartym tchem cała Europa. Houellebecq nie tylko opowiada ciekawe historie. ale także prorokuje. jak potoczą się losy Zachodu i stawia publicystyczne diagnozy. Czasami trafiają one w sedno. choć znacznie częściej budzą uzasadniony sprzeciw. Niewątpliwie jest to intelektualista. wobec którego należy umieć zająć własne stanowisko. Na czym opiera się Houellebecqowska wizja świata? Co nowego przynosi Serotonina? Czy Houellebecq jest mizoginem? Dlaczego kusi go katolicyzm?

:

Cena:


ISBN

9788380885189: Wydawnictwo

Format

22.45: https://woblink.com/ebook/rajmund-rembielinski-krzysztof-pawel-wozniak-147467u

Cena:bohumił hrabal, chyłka 3, imperium osmańskie 1914, jarosław kaczmarek, cudowna podróż pdf, pypcie, historia wewnetrzna, zapach boga, 14 dzielnica paryża, john flanagan drużyna, danuta adamska-rutkowska, genialna przyjaciolka, anna zielak, wołyń za darmo, quidam norwid, wielka ksiega siusiakow, moje dwie głowy download, exel 2016, joe navarro, amerykańskie pieszczochy, sklep ebook, nieśmiałość. co to jest jak sobie z nią radzić, chaos on deponia osiągnięcia…