https://woblink.com/product-publication/download/13474/epub

https://woblink.com/product-publication/download/13474/epub

1:

:

Cena:


5/25

Autor: Politowski Bogusław

5/25 to podstawowa procedura saperskiej kontroli bezpieczeństwa podczas działań bojowych. Po zatrzymaniu pojazdu w miejscu. które wzbudziło podejrzenie. saperzy szczegółowo przeszukują teren w promieniu pięciu metrów od wozu. a następnie powiększają strefę do dwudziestu pięciu metrów. Od ich dokładności i skupienia zależy bezpieczeństwo całej kolumny. Od ich opanowania i czujności – życie wojskowych i cywili.

Dziennikarz i korespondent wojenny Bogusław Politowski z pasją i szacunkiem opisuje trudne zadania oddziałów saperskich. Opowiada o niebezpiecznej służbie polskich saperów i zadaniach bojowych. jakie wykonywali między innymi podczas misji w Afganistanie. Pisze o wykorzystaniu do poszukiwania min pułapek specjalistycznego sprzętu i wyszkolonych psów. Opisuje tragiczne wypadki. których na wojnie nie da się uniknąć. Przybliża również pracę żołnierzy wojsk inżynieryjnych w czasie pokoju – kiedy trzeba wysadzić zator lodowy na rzece. usunąć powojenny niewybuch znaleziony podczas budowy nowego osiedla czy wysadzić wał przeciwpowodziowy.

5/25 to książka o żołnierzach jednej z najciekawszych formacji wojskowych i hołd dla etosu saperskiej służby.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9


https://woblink.com/product-publication/download/33943/epub

1:

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/9537/epub

1:

:

Cena:antoni kępiński melancholia, polskie art deco, pan kuleczka audiobook, zabawne zdarzenie, giza poleszczuk, gra geralda king, najlepsze baśnie, maciej bagłaj, kuba bielak z żoną, prawo karne gardocki pdf, słownik psychologiczny pdf, grzech. gordian. tom 1 pdf, mróz ekspozycja pdf, zrozumiec montessori…