OFICER I SZPIEG

OFICER I SZPIEG

Autor: Robert Harris

Oni kłamią. by chronić swój kraj.

On mówi prawdę. by ten kraj ocalić.

Powieść osnuta wokół afery Dreyfusa. politycznego skandalu. który wstrząsnął Europą końca XIX wieku.

Młody francuski oficer odkrywa. że najgłośniejszy proces o zdradę ojczyzny opierał się na sfabrykowanych dowodach. Najwyżsi rangą dowódcy wojskowi robią wszystko. żeby zatuszować sprawę – Georges Picquart podejmuje jednak walkę o ujawnienie prawdy.

Oficer i szpieg to jednocześnie trzymający w napięciu thriller polityczno-szpiegowski i uniwersalna powieść o wynaturzeniach władzy.

To także historia o służbach specjalnych. które wymykają się spod kontroli prawa i uprawiają własną politykę. wedle której w imię „bezpieczeństwa narodowego” można gwałcić prawa jednostki.

:

Cena:


Dwie kobiety

Autor: Hanna Dikta

Mogłyby się nigdy nie spotkać. Jednak przewrotny los splata ich drogi. poddając je niełatwej próbie.

Ewa. mieszkanka Katowic. porzuca męża i pracę na uniwersytecie i wyjeżdża do Glinki. niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku. gdzie zatrudnia się jako pomoc w pensjonacie. Prowadzi go owdowiała przed paroma laty Bogna. Ewa jest zamknięta w sobie i niechętnie nawiązuje nowe znajomości. Jedyny wyjątek czyni dla właścicielki pensjonatu. do której od razu zapałała sympatią. oraz dla nowej sąsiadki. schorowanej matki czworga dzieci. Bogna również jest samotniczką. Ale nie tylko to łączy ją z Ewą. Każda z nich nosi w sobie tajemnicę. Dramatyczne wydarzenia. które wstrząsają życiem lokalnej społeczności. zmieniają wszystko.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 26


ISBN

9788380647770: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/podboj-prus-w-xiii-wieku-przyczyny-krzyzackiego-sukcesu-piotr-szczurowski-169445u

Cena:


Prawie siostry

Autor: Jackson Joshilyn

Superbohaterowie od zawsze byli słabością Lei Birch Briggs. Pewnego zakrapianego tequilą wieczoru podczas zlotu fanów komiksów ta rozsądna zazwyczaj rysowniczka daje się uwieść przystojnemu i anonimowemu Batmanowi.

Okazuje się. że ten odziany w pelerynę obrońca ludzkości zostawił po sobie coś więcej niż miłe. niewyraźne wspomnienie. Leia spodziewa się dziecka – co dla trzydziestoośmiolatki jest zaskoczeniem. ale wcale nie nieprzyjemnym. Nim jednak wiadomość o czekającym ją samotnym macierzyństwie (oraz tym. że jej dziecko jest dwurasowe) przekaże swojej konwencjonalnej rodzinie z Południa. sypie się małżeństwo przyrodniej siostry. Rachel. Co gorsza. okazuje się. że ukochana. dziewięćdziesięcioletnia babcia. Birchie. traci rozum. ukrywając demencję z pomocą Wattie. najlepszej przyjació

31.9: https://woblink.com/ebook/kobiety-holocaustu-joanna-bednarek-waxman-zoe-162939u

Cena:


Morderstwo w pensjonacie

Autor: Pola Andrus

„Morderstwo w pensjonacie”  Poli Andrus to doskonały kryminał na poprawę humoru. Zaginione miliony. niespodziewane zbiegi okoliczności. tajemnice przeszłości i jak to w tych gatunkach literackich bywa – zwłok. Pogodna jesień na Pomorzu. Do pensjonatu prowadzonego przez energiczną Alicję Figiel przybywają goście. Zaprasza ich tam Oskar Miler. wybraniec Fortuny. Niedawno wygrał miliony na loterii i teraz zamierza zmienić swoje życie. Ale po burzliwej nocy Oskara nie ma już wśród żywych. Była żona Lidia. obecna kochanka Lola. przyjaciel Janusz. podwładni Adrian i Łucja tworzą zamknięty krąg podejrzanych. Niespodziewanie. niczym nieproszony gość do pensjonatu przybywa atrakcyjny mężczyzna. Feliks. Czy to on jest mordercą? Inspektor Biegun. rozgadany i nadpobudliwy. nie wie jeszcze. że nie skończy się na jed

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9


ISBN

9788381259231: Wydawnictwo

Format

34: https://woblink.com/ebook/chlopiec-z-latawcem-khaled-hosseini-180123u

Cena:



poradnik hearts of iron 4, woblink.pl, czołgi i wojna światowa, życie po życiu moody, jezus z nazaretu dzieciństwo, sharon kendrick, krzysztof milczarek, widnokrąg wiesław myśliwski, gdesz, natasha oakley, wojciech budzyński, bourne’a, sklepy cynamonowe ile stron, stanislaw kot, junior explorer 6 testy, kantor pestka…