8 utworów dramatycznych

8 utworów dramatycznych

Autor: Stanisław Wyspiański

Zbiór 8 utworów dramatycznych Stanisława Wyspiańskiego. jednego z najwybitniejszych polskich dramaturgów. zwanego również czwartym wieszczem polskim. Tworzył w epoce Młodej Polski i jako pisarz związany był z dramatem symbolicznym. W skład zbioru wchodzą jego największe dzieła: „Warszawianka”. „Klątwa”. „Wesele”. „Wyzwolenie”. „Bolesław Śmiały”. „Achilleis. Sceny dramatyczne”. „Noc listopadowa” oraz „Akropolis”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Reguły dla dziewczyn

Autor: Katie Cotugno

ZACZYNA SIĘ DUŻO WCZEŚNIEJ. NIŻ SIĘGASZ PAMIĘCIĄ:

STOPNIOWO UCZYSZ SIĘ REGUŁ DLA DZIEWCZYN…

Marin z wprawą lawiruje między tymi niepisanymi zasadami. Jako wzorowa uczennica i redaktorka szkolnej gazetki marzy. by dostać się na Uniwersytet Browna. Jej przyszłość rysuje się w jasnych barwach. w czym utwierdza ją pan Beckett – młody. charyzmatyczny nauczyciel angielskiego. który nigdy nie skąpi jej pochwał i zawsze chętnie spędza z nią czas. dyskutując o książkach.

Kiedy jednak Bex posuwa się za daleko i próbuje się do niej dobrać. dziewczyna jest zaszokowana i przerażona. Czyżby go sprowokowała? Czy to jej wina? 

W końcu Marin zdobywa się na odwagę. by opowiedzieć o wszystkim dyrektorowi. lecz ani on. ani nikt inny nie chce jej wierzyć. W związku z tym Marin dzień w dz

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Stanisław Lem – próba biografii

Autor: Lech Keller

W opracowaniu tym starać się będę pisać o Lemie prawdę – na tyle obiektywną. na ile to jest możliwe w praktyce. Sam Lem napisał przecież w swej autobiografii czyli „Mein Leben” („Neue Rundschau” nr 4 z listopada 1983) że „człowiek potrafi napisać szereg autobiografii zdecydowanie różniących się od siebie. w zależności od przyjętego punktu widzenia i kryteriów wyboru”. Nie chodzi mi tu bynajmniej o próbę jakiegokolwiek „odbrązawiania” Lema. ile o znalezienie jądra prawdy o nim. co jest jednak obecnie dość trudne. jako iż wciąż nie ma ogólnie dostępnego muzeum Lema z odpowiednią biblioteką a dostęp do archiwów Lema jest wciąż zastrzeżony w praktyce tylko dla grona „krewnych i znajomych” syna Stanisława Lema oraz byłego sekretarza osobistego Pisarza.

 

Ni

24.9: https://woblink.com/ebook/aventuras-anaheli-vazquez-liliana-poszumska-193665u

Cena: Liliana Poszumska


Wiersze

Autor: Felicjan Faleński

Felicjan Medard Faleński żył w latach 1825–1910. Był polskim poetą. prozaikiem. dramatopisarzem i tłumaczem. Uważano go za przedstawiciela parnasizmu. Głosił przekonanie. że jako poeta nie jest nikomu potrzebny i nikt nie rozumie jego twórczości. przez co będzie skazany na zapomnienie. I miał rację – spotykał się z ogromną krytyką. która zarzucała mu odtwórcze podejście do romantyzmu. Poeta zmarł w całkowitym osamotnieniu i zapomnieniu. Jednak wątki przewijające się w jego twórczości. dogłębnie humanistyczne. choć ukryte pod płaszczykiem cierpkiej ironii. pozostają wciąż aktualne.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9elżbieta ruman, patrząc w słońce, houellebecq platforma, agnieszka krawczyk uśmiech losu, pieklo pocztowe, orhan pamuk nazywam się czerwień, offside juliana stone, grim pieczęć ognia, samouczek hiszpańskiego, rasputin douglas smith, ekonomia menedżerska pdf, leopold tyrmand zły pdf, hitman poradnik, metoda bradleya, negocjacje w sytuacjach kryzysowych, prace herkulesa, бумеранг, ręka mistrza pdf, małecki wada, atlas zwierząt domowych, dorota masłowska inni ludzie, joanna haberko…