Architekci i historia

Architekci i historia

Autor: Janusz Sepioł

Zbiór szkiców Janusza Sepioła Architekci i historia to przykład rzadko uprawianego eseju architektonicznego. Na tom ten składają się głównie teksty poświęcone wielkim. ale często pomijanym lub zapomnianym twórcom. Dzieła architektoniczne ukazane zostały w szerszej perspektywie ideowych i artystycznych prądów epok. w których powstały; w kontekście stylistycznych inspiracji i konsekwencji. Jednocześnie autor nie zapomina. że są one dorobkiem konkretnych ludzi. a także przedmiotem osobistego. pełnego emocji spotkania. Ze zbioru wyłania się uzupełniający. by nie powiedzieć – alternatywny obraz historii architektury XX wieku. Po tej lekturze na architekturę będzie się patrzeć inaczej.

 

Czy piękno jest religią? Czy przestrzeń jest tęsknotą? Na te i wiele innych pytań próbuje odp

26: https://woblink.com/ebook/architektura-jako-sztuka-nowakowski-andrzej-basista-andrzej-207349u

Cena: Basista Andrzej


ISBN

9788393257522: Wydawnictwo

Format

21: https://woblink.com/ebook/jak-korzystnie-kupic-lub-sprzedac-mieszkanie-jacek-choloniewski-189313u

Cena:


ISBN

9788324228102: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/co-rzadzi-obrazem-powtorzenie-w-sztukach-audiowizualnych-hirszfeld-aleksandra-20

Cena:


Architektura jako sztuka

Autor: Nowakowski Andrzej

Książka nie prezentuje kompletnej przemyślanej teorii. co czytelnicy mogą zauważyć w wielu jej fragmentach. W całym tego słowa znaczeniu jest zbiorem myśli na podjęty temat architektury jako sztuki. myśli. które kotłowały się przez cały czas jej powstawania.

 

Publikacja Andrzeja Basisty jest autorskim. indywidualnym spojrzeniem na wszystkie poruszone w niej fundamentalne dla teorii architektury kwestie. Jej podstawowym walorem jest erudycja. wnikliwość i szczególne traktowanie architektury: w sposób jednorodny. bez podziału na historyczną i współczesną – lecz po prostu jako dziedziny twórczości podlegającej niezmiennie tym samym procesom. prawom i regułom. niezależnie od czasu i miejsca powstania. Nie ulega wątpliwości. że książka stanowić będzie ważną pozycję wśród publikacj

15: https://woblink.com/ebook/architektura-slowa-i-inne-szkice-o-norwidzie-siewierski-henryk-207355u

Cena:


Myśl. ucz się odnoś sukcesy

Autor: Leaf Caroline

Nasz sposób myślenia ma niezwykły wpływ na nasze umysłowe. emocjonalne a nawet fizyczne samopoczucie.

To. jak myślimy. może ograniczać nasze działania do tego. co wydaje nam się możliwe lub uwolnić nas do korzystania z umiejętności. które przekraczają nasze oczekiwania. Kiedy nasz sposób myślenia poszerza nasze zdolności. zamiast je ograniczać. doświadczamy większej satysfakcji intelektualnej. kontroli nad emocjami oraz poprawy zdrowia fizycznego. Warto więc zadać sobie pytanie. jak to osiągnąć?

Sięgając do biblijnych refleksji oraz najnowszych doniesień naukowych. dr Caroline Leaf prezentuje program 5 kroków. który pomoże ci:

 • wzmocnić pamięć.
 • poprawić procesy uczenia się.
 • sprawność intelektualną.
 • jakość relacji oraz
 • sta

  35.9: https://woblink.com/ebook/przyszlosc-marketingu-magdalena-kalinska-kula-dominika-kaczorowska-spychalska-208239u

  Cena: Dominika Kaczorowska-Spychalska  karina popieluch, risercz ziemkiewiczowski, europa półwyspy, ewaryst kowalczyk, gierek cytaty, age of conan hyborian adventures, bogate dzieci, e-pub, cukierku ty łobuzie pdf, ekshibicjonizm internetowy, królica, jelita wiedzą lepiej. jak zrewolucjonizować sposób odżywiania i zmienić od wewnątrz swoje ciało, fakty i mity pdf, trzecia świątynia jerozolimska 2019, wydawnictwo scholar, upadek gigantów audiobook, elżbieta cherezińska legion, książki do pobrania pdf…