Uważne współczucie

Uważne współczucie

Autor: Choden

Czy jesteś gotowy zmienić swój umysł. swoje emocje i relacje z samym sobą oraz z innymi ludźmi? Stać się bardziej troskliwy i wspierający? Odzyskać życiową równowagę. pewność siebie i dobre samopoczucie? Jeśli tak. to przygotuj się na zmianę sposobu. w jaki doświadczasz swojego życia. dzięki uważności i współczuciu.

Paul Gilbert. twórca terapii skoncentrowanej na współczuciu. i Choden. opierając się na swoim długoletnim doświadczeniu. a także na wynikach badań między innymi z dziedziny psychologii ewolucyjnej i neuronauki. wyjaśniają. w jaki sposób praktykowanie uważnego współczucia sprzyja regulacji emocji. dobrostanowi i pogłębianiu relacji społecznych. Uważność to mająca ogromną moc umiejętność. która może pomóc nam żyć bardziej świadomie. ale sama nie wystarczy. by całkowicie zmienić sposób działania naszego umysłu. Aby w pełni się rozwijać. potrzebujemy współczucia. rozumianego jako wrażliwość na własne i cudze cierpienie powiązana z zaangażowanym działaniem na rzecz zapobiegania mu i jego łagodzenia. Współczucie nie jest więc słabością. pobłażaniem sobie. litością czy poddańczą życzliwością – ono wymaga odwagi. mądrości. życzliwości i zaangażowania.

Z tej książki dowiesz się. jak uważność i współczucie mogą harmonijnie współdziałać. zapewniając skuteczne i praktyczne sposoby radzenia sobie z lękiem. niepokojem. złością czy depresją. Dzięki zamieszczonym w niej ćwiczeniom wykształcisz pełną troski. współczującą postawę wobec siebie i innych. a także otworzysz się na współczucie płynące z rożnych kierunków.

Jeśli chcesz skończyć z toksyczną samokrytyką. uleczyć traumę. pokonać wstyd. czuć się osobą godną szacunku. a także bardziej życzliwie traktować siebie i innych ludzi. to ta książka wskaże ci drogę do tego.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 89.9


My

Autor: Jewgienij Zamiatin

Jedna z najsłynniejszych dystopii w literaturze. pierwowzór Nowego wspaniałego świata Huxleya i 1984 Orwella.

Najlepsze dzieło science fiction. jakie dotąd napisano – Ursula K. Le Guin.

Niech żyje Państwo Jedyne! Jego obywatele poddani są nieustannej inwigilacji. Wolność i indywidualizm są z założenia złe. gdyż wprowadzają tylko chaos i anarchię. Domy mają szklane ściany. by wszyscy żyli na widoku. a seks jest na kartki. Najgorsza z chorób to wyobraźnia. W Państwie Jedynym każdy traktowany jest jednakowo. pozbawiony nazwiska. oznaczony numerem. Wszystko. czego człowiek potrzebuje do życia. dostaje od Państwa. gwaranta porządku. harmonii i szczęścia. Narrator Δ-503 to matematyk. który zapada na nieuleczalną chorobę – wytwarza się w nim dusza. zakochuje się.

Powieść Zamiatina to iście prorocza wizja – opisuje przerażającą i groteskową rzeczywistość. do której współczesne społeczeństwa zaczynają się niepokojąco zbliżać. Za sprawą inwigilacji w stylu chińskich Punktów Oceny Obywateli świat raźnym krokiem zmierza ku totalitarnemu koszmarowi. Czytajcie Zamiatina. póki nie jest za późno…

Dzięki intuicyjnemu zrozumieniu irracjonalnej strony totalitaryzmu (…) powieść Zamiatina przewyższa Nowy wspaniały świat Huxleya. – George Orwell.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


GeoGebra

Autor: Katarzyna Winkowska-Nowak

Książka GeoGebra. Innowacja edukacyjna – kontynuacja jest publikacją przeznaczoną dla nauczycieli.

Przedstawiono w niej wiele przećwiczonych przez nauczycieli szkolnych i akademickich przykładów zastosowania programu GeoGebra do prezentacji różnych zagadnień. które od szkoły podstawowej (np. „Obwody prostokątów i kwadratów”) aż po wyższe uczelnie (np. „Inne Geometrie”) pojawiają się w programach nauczania. Jeden z rozdziałów zawiera rozbudowaną listę „przydatnych trików. które ułatwiają pracę z programem”. czyli popularne w nowoczesnych podręcznikach i „helpach” programy Tips & Tricks. Inny rozdział jest poświęcony najbardziej zaawansowanej informatycznie opcji użytkowania programu. jakim jest tworzenie

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 2.99


ISBN

9788726594454: Wydawnictwo

Format

19.99: https://woblink.com/ebook/fabryka-frajerow-krzysztof-beska-198620u

Cena:


Dzieci królowej elfów 6 – Umierająca dolina

Autor: Gotthardt Peter

Historii o elfach istnieje tyle. ile gwiazd na niebie. Oto jedna z nich.

Jest to opowieść o niewielkiej grupie elfów. które nagle znalazły się bardzo daleko od domu. Drogę powrotną zagradzają im wysokie góry i przepastne morza. Napotykają też wrogów. którzy ścigają ich bez litości.

Ale nic nie jest w stanie sprawić. żeby elfy zaniechały swojej podróży. Na przekór niebezpieczeństwu i wszelkim przeszkodom chcą dotrzeć do domu. Dzień za dniem wędrują na wschód w kierunku Krainy Elfów. gdzie zielenią się bujne lasy. a źródła tryskają życiodajną wodą.

‚Umierająca dolina’ to szósta część serii ‚Dzieci królowej elfów’.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 4.99ogród kobiet, królowa cieni pdf, źródła finansowania przedsiębiorstw literatura, sprawiedliwi zdrajcy, empatia poradnik dla wrażliwych, oriana fallaci biografia, grzeszny doktor pdf, weteran pdf, moje prawa ważna sprawa, manuela gretkowska książki, delikatne uderzenie pioruna, ch beck testy, monika a. oleksa, dieta antyhistaminowa książka, homo deus mobi, polityka społeczna książka pdf, rhys bowen, grażyna gajewska, rozmówki polsko tureckie pdf, marcin scelina…