Dotąd dobrze

Dotąd dobrze

Autor: Ursula K. Le Guin

Legendarną Ursulę K. Le Guin miliony czytelników znają jako autorkę niezwykłych powieści science-fiction. ale jej dorobek obejmuje znacznie więcej gatunków literackich. Szczególne miejsce zajmuje w jej twórczości poezja. którą Le Guin pisała całe życie.
Ten ostatni zbiór wierszy ukończyła tuż przed swoją śmiercią w 2018 roku. W ‚Dotąd dobrze’ bezkompromisowo mierzy się ze śmiertelnością. pełna zdumienia dla tajemnicy. która się za nią kryje. Przesiąknięta naturalnym pięknem północno-zachodniego Wybrzeża. gdzie echo niesie melodię dziecięcych piosenek i mitów. ostatnia książka Le Guin jest ukoronowaniem jej długiej i bujnej kariery pisarskiej.

Nie ma drugiego autora z wyobraźnią tak potężną i delikatną jednocześnie. jak Le Guin.
Grace Paley – pisarka

[Le Guin] Nigdy nie traci szacunku dla ogromu istnienia.
Margaret Atwood – pisarka. poetka i krytyczka literacka

Ursula K. Le Guin (1929-2018) – wielokrotnie nagradzana amerykańska pisarka science fiction i fantasy. Jej książki stały się klasyką nie tylko fantastyki. to kanon literatury pięknej – analizowany. poddawany badaniom literackim. antropologicznym i psychoanalitycznym. Pisała dla dorosłych. młodzieży i dzieci. Autorka scenariuszy filmowych. esejów. wierszy. tekstów piosenek. Uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy. z Nebulą. Hugo i World Fantasy Award na czele.

Justyna Bargielska – poetka. pisarka. dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej Gdynia. dwukrotna finalistka nagrody literackiej Nike. Tłumaczona na wiele języków. ‚Dotąd dobrze’ to jej debiut translatorski.

Jerzy Jarniewicz – tłumacz Joyce’a. Rotha. Banville’a. Carvera i wielu innych. Krytyk literacki. znawca kontrkultury. autor trzynastu. tomów wierszy nagradzanych m.in. Wrocławską Nagrodą Literacką Silesius. dwukrotnie nominowany do Nike.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Potop

Autor: Henryk Sienkiewicz

Książka opisuje dzieje potopu szwedzkiego z lat 1655–1660. Dramatyczne Potop jest drugą powieścią historyczną tworzącą Trylogię Henryka Sienkiewicza. w skład której wchodzą także Ogniem i mieczem i Pan Wołodyjowski. wydarzenia historyczne z dziejów Rzeczypospolitej z oblężeniem Częstochowy na pierwszym planie. przeplatają się z losami bohaterów powołanych do życia przez Henryka Sienkiewicza: Andrzeja Kmicica. Oleńki Billewiczówny. Bogusława Radziwiłła. Jana Onufrego Zagłoby czy Michała Wołodyjowskiego. Dzięki geniuszowi autora. postacie stały się w odczuciu czytelników autentyczne. a ich pasjonujące losy znalazły ważne miejsce w sercach i w świadomości narodowej Polaków. Potop. wydany w 1886 roku. odegrał ważną rolę w formowaniu się postaw patriotycznych w końcowym

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 25


Stracony

Autor: Jane Harper

Kolejny kryminał pióra Jane Harper. autorki światowych bestsellerów. takich jak Susza i Siły natury. potwierdza jej umiejętności w kreowaniu zagadek i mrocznej atmosfery. Spalone słońcem pustkowia stają się świadkiem odkrywanych powoli tajemnic. jakie ma każda pozornie idealna rodzina.

Bracia Bright mieszkają trzy godziny jazdy samochodem od siebie. Na australijskim pustkowiu czyni ich to najbliższymi sąsiadami. Nathan i Bub przez kilka miesięcy się nie widzieli. Gdy się spotykają. Cameron. trzeci z ich rodzeństwa. leży martwy u ich stóp.

Cameron prowadził rodzinne gospodarstwo. Zostawił żonę. córki oraz matkę. Coś. czego ani Nathan. ani Bub nie są w stanie sobie wyobrazić. sprawiło. że ich brat znalazł się sam na spalonym słońcem pustkowiu.

Na ranczu zmarłego oprócz rodziny mieszkają jeszcze wieloletni pracownicy oraz dwaj zatrudnieni niedawno sezonowcy. Mimo żałoby Nathan nie może uwolnić się od podejrzeń. Stopniowo odkrywa sekrety. o których jego rodzina wolałaby zapomnieć.

Jeśli ktoś doprowadził do śmierci Camerona. to nie mógł się ukryć pośrodku niczego.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


ISBN

: Wydawnictwo

Format

12.9: https://woblink.com/ebook_czasopisma/miesiecznik-znak-nr-779-autor-zbiorowy-184637

Cena:rachunek tensorowy, andrzej szyjewski, przetrwac belize, www e bookowo pl, harda elżbieta cherezińska, masa o kobietach polskiej mafii, audiobooki bajki za darmo do pobrania, sennik sprzedawca, adam bede, tomaszewska małgorzata wiek, darmowe ebook, try ella frank, czasy język angielski pdf, rick i morty książka, łucja wilewska, frondy, joanna jasińska, władca pierścieni książki…