Klawo. jadziem !

Klawo. jadziem !

Autor: Stanisław Grzesiuk

Nieznane opowiadania i felietony barda warszawskiej ulicy.

Czytelnicy pokochali Stanisława Grzesiuka – autora kultowej trylogii – za humor. honor i prawdę. Nikt poza najbliższymi nie wiedział jednak. że pisał on także inne teksty. Zebrane po raz pierwszy w tym tomie niepublikowane opowiadania. felietony o ukochanej Warszawie i wybrane piosenki pokazują niepospolity talent i charakter króla szemranych ulic. Czyli wszystko to. co w pisarstwie Stanisława Grzesiuka najlepsze.

Czytelnicy po raz pierwszy będą mogli też zajrzeć do rękopisów. niepublikowanych zdjęć i rodzinnych pamiątek.

No i klawo. jadziem!

Gdy ktoś w miejscu publicznym zachowuje się inaczej. jak tego wymagał warszawski sposób bycia. słyszy się uwagi: ‚Ty. warszawiak z oranego’. ‚Sieczkobrzęku’. ‚Zielona Warszawa przemawia’. To reaguje typowy warszawiak. Wyczuwa się brak specyficznego. ciętego. lecz grzecznego humoru i swoistego warszawskiego fasonu. ‚Reszty nie trzeba’ – a piechotą wróci do domu. ‚Boso. ale w ostrogach’. Forsy nie ma. ale na spotkanie ostatnie pół kilometra przejedzie taksówką. Warszawski fason.

Stanisław Grzesiuk

Stanisław Grzesiuk (1918-1963) – pisarz. pieśniarz. zwany bardem Czerniakowa. Urodzony w Małkowie koło Chełma. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie. gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W trakcie okupacji aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec. następnie do obozów koncentracyjnych. W lipcu 1945 roku wrócił do kraju; leczył się na gruźlicę płuc. która była konsekwencją pobytu w obozie. Autor autobiograficznej trylogii: ‚Boso. ale w ostrogach’. ‚Pięć lat kacetu’. ‚Na marginesie życia’. Pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego ‚Wiecha’ zaliczany do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Pranajama – uzdrawiająca moc oddechu. Odpręż ciało. oczyść umysł i pozbądź się bólu

Autor: Skuban Ralph

Natłok obowiązków. stres. przemęczenie i brak energii dają Ci się we znaki? Chciałbyś zwolnić tempo i wziąć głęboki oddech? Teraz jest to możliwe dzięki pranajamie. Autor. ekspert z dziedziny jogi. podaje skuteczne techniki ćwiczeń oddechowych na poprawę zdrowia i samopoczucia. Stosując je przejmiesz kontrolę nad umysłem. pozbędziesz się negatywnych myśli i osiągniesz wewnętrzny spokój. Pobudzisz układ nerwowy. uaktywnisz samuouzdrawiające moce organizmu i pozbędziesz się dolegliwości. Z pomocą zawartych w publikacji ćwiczeń odprężysz ciało. uwolnisz się od stresu i bólu. Poczujesz przypływ nowej życiowej energii i będziesz gotowy do działania. Pranajama – zdrowe oddychanie.

Wydawnictwo: Studi

Cena:


Freelance

Autor: Piotr Miller

Książka dotyczy specyfiki życia zawodowego freelancerów („wolnych strzelców”) – profesjonalistów. którzy z różnych względów decydują się na rozpoczęcie kariery na własną rękę. poza strukturami przedsiębiorstwa. Autor. opierając się na badaniach. jakie prowadził wśród „wolnych strzelców” różnych branż. stara się zrekonstruować różnorodne aspekty ich zawodowej codzienności. Charakteryzuje główne czynniki motywujące freelancerów do podjęcia takiego modelu kariery. Pokazuje. z jakich etapów może się składać ich kariera oraz z jakimi trudnościami muszą się mierzyć w swojej pracy. Dokonuje przeglądu ważniejszych koncepcji teoretycznych odnoszących się do współczesnych modeli karier zawodowych oraz opisuje metody i techniki badawcze wykorzystane w publikacji.

34.9: https://woblink.com/ebook/nowy-ateizm-tomasz-sieczkowski-145358u

Cena:


Na granicy

Autor: Jakub Sobczyk

Mężczyzna. który po śmierci żony i syna nie potrafi na nowo ułożyć sobie życia. Tajemniczy pamiętnik. skrywający pewną niezwykłą opowieść z pogranicza snu i jawy. Ciężarna dziewczyna. która wzbudza nienawiść wśród mieszkańców rodzinnej wsi. I grupa podróżujących studentów. przypadkiem odkrywających miejsce. które na zawsze zmieni ich losy…

Te cztery opowieści. pełne niezwykłości. magii i tego. co zwykle uznajemy za nierzeczywiste. udowadniają. że banalna z pozoru codzienność ma także inny. ukryty wymiar. Gdy przebywające w nim istoty wydostaną się na zewnątrz. widmo śmierci stanie się bliższe niż kiedykolwiek wcześniej…

– Mówię ci. dziwnie się czuję – uskarżała się jedna z dziewczyn.

– Czyli jak? – próbował docieka

:

Cena:powieść gombrowicza, scenariusze teatralne dla dorosłych, karty przeciwko ludzkości pdf, rozmówki chorwackie pdf, najlepsze reportaże, agata mierzwa, nathaniel branden 6 filarów poczucia własnej wartości, antoni hanusz, james joyce książki, kapla, jagodowa miłość online za darmo, to czego o mnie nie wiesz, adam kusiak, aleksander łuczak, wypożyczone…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin