Cień w cień

Cień w cień

Autor: Jarosław Mikołajewski

Pewnego dnia z książki na zagraconym biurku wysuwa się oderwany fragment starej gazety z pytaniem: Kim jesteś. Zuzanno?

Jarosław Mikołajewski nie pamięta. kiedy zapisał to zdanie. Ale pamięta. że pierwszy raz usłyszał o Ginczance. gdy miał kilkanaście lat. „Moja fascynacja zrodziła się z szoku. że chodziło o młodą. zamordowaną poetkę żydowską. o której mówiono. że była piękna jak nikt. jako człowiek i jako kobieta”.

Jedno oko miała niebieskie. drugie zielone. Nie. jedno ciemne. drugie pomarańczowe. „Jej własna twarz ją zdradziła. jej piękna twarz” – powie ktoś później. Wysoka. smukła. ładna. elegancka. piękna. najpiękniejsza. dowcipna. inteligentna. łagodna. choć ironiczna… Poeta goni za cieniem zamordowanej poetki. po której zostało niewiele ponad wspomni

:

Cena:


ISBN

9788327724519: Wydawnictwo

Format

33.68: https://woblink.com/ebook/siec-alice-quinn-kate-185790u

Cena:


Pierwszy bandzior

Autor: Miranda July

Gdy szefowie proszą Cheryl o udzielenie gościny ich córce Clee. poukładany świat kobiety zaczyna się chwiać w posadach. Z czasem okazuje się jednak. że właśnie Clee – młoda. samolubna. przekonana o swojej doskonałości. piękna i leniwa blondynka – wniesie do hermetycznego życia Cheryl to wszystko. czego potrzebowała i ciągle poszukiwała.

Miranda July opowiada historię znerwicowanej. przytłoczonej codziennością czterdziestotrzyletniej kobiety. Wiecznie zestresowana Cheryl mieszka sama. walczy z natręctwami. ale także z humorystycznymi przypadłościami. To bohaterka. w której każda z nas odnajdzie część samej siebie i będzie się zżymać. że można być tak strasznie dziwną. a jednocześnie ujmującą osobą.

„Czy rzeczywiście «życie składa się głównie z rezygnowania z rze

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788377858202: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/golem-gustav-meyrink-jerzy-lozinski-18266u

Cena:


Stulecie Winnych. Opowiadania

Autor: Ałbena Grabowska

Powrót do frapującego świata rodziny Winnych

Stulecie Winnych. Opowiadania to książka o niezwykłych losach dwóch sióstr Ani i Mani Winnych. z podwarszawskiego Brwinowa. W jednym z opowiadań przeczytamy o dramatycznym przebiegu Wigilii w 1943 roku. w kolejnym poznamy losy Kazimierza. męża Ani. które doprowadziły go na szczyt warszawskiego półświatka. Co więcej. jedna z historii opisanych w książce. wydarzyła się naprawdę.

Losy bohaterów osadzone w realiach dwudziestego wieku. opisane przez jedną z najlepszych polskich pisarek Ałbenę Grabowską. skradły już serca tysięcy czytelników a saga Stulecie Winnych znalazła się na listach bestsellerów. Wiosną 2019 roku będzie można śledzić losy bohaterów sagi w serialu telewizyjnym.

 

<

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/124324/epub

1:

:

Cena:pocałunek archanioła, kultys, emancypantki prus, grudziński inny świat pdf, jedzenie które leczy, historia transportu pdf, www e bookowo pl, oszczędzać leksykon, rynek nieruchomości książka pdf, victor hugo katedra notre dame, zły tyrmand, oscar wilde książki, dzieje jednego pocisku, współczesne społeczeństwo polskie pdf, anime bajki, skandal w bohemii…