ISBN

ISBN

9788365743473: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/praca-rzadzi-krzysztof-krzyzanowski-laszlo-bock-33683u

Cena:


ISBN

9788379458196: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/dziewczyna-na-miesiac-kwiecien-maj-czerwiec-emilia-skowronska-carlan-audrey-180117u

Cena:


Tylko martwi nie kłamią

Autor: Katarzyna Bonda

Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona. którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki. ale Hubert Meyer czuje. że sprawa może mieć związek z morderstwem sprzed 17 lat.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 31.9


Duda i jego tajemnice

Autor: Tomasz Piątek

Oskarżano go o niesamodzielność. nieodpowiedzialność. nieprzemyślane działania. Wielokrotnie zarzucano mu niezdolność do pełnienia jakiejkolwiek władzy. nie tylko tej najwyższej. Nikt jednak dotąd nie prześwietlił Andrzeja Dudy. jego przeszłości. związków i powiązań. Ta książka jest pierwsza. Jeśli sądzisz. że wiesz wszystko o człowieku. który objął najbardziej szacowny urząd Rzeczypospolitej Polskiej. to się mylisz. W tej książce przeczytasz: 

– jak nasz bohater rozpoczął wielką i nieoczekiwaną karierę; 

– co go łączyło ze zwolennikami prawa do aborcji; 

– jak stawiał pierwsze kroki w branży deweloperskiej i dlaczego lokatorom zabrakło wody; 

– kto go wprowadził do spółek skarbu państwa; 

– dzięki komu znalazł się w Prawie i Sprawiedliwości; 

<

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 19.9


Kod duszy

Autor: James Hillman

Niektórzy nazywają to „geniuszem”. Inni mówią o tym „duch”. „dajmon”. a nawet „anioł stróż”. O ile jednak filozofowie i psychologowie od Platona do Junga zwracali przede wszystkim uwagę na tę fundamentalną esencję naszej indywidualności. nasza nowoczesna kultura odmawia przyjęcia do wiadomości tego. że od urodzenia w każdym z nas znajduje się unikalna. uformowana dusza. która. kształtując nas. sama również jest przez nas kształtowana.  W tej oto niezwykłej bestsellerowej książce James Hillman przedstawia wspaniałą. nową wizję naszego ja. którego nie określają nasze rodzinne relacje ani nasza mentalność ofiary. Czerpiąc przykłady z biografii tak różnych znanych osobistości jak Ella Fitzgerald czy Mohandas K. Gandhi. James Hillman twierdzi. że nasz charakter jest naszym losem/przeznaczeniem. i pokazuje. w jaki sposób nasza dusza. jeśli tylko ma ku temu sposobność. może zaznaczać swoją obecność i domagać się dla siebie uznania już nawet w bardzo młodym wieku. W rezultacie otrzymujemy coś w rodzaju wnikliwie przemyślanej i niezwykle pomocnej mapy drogowej umożliwiającej nam zrozumienie naszej prawdziwej natury oraz otwierającej przed nami oszałamiające spektrum możliwych wyborów  – od tego. w jaki sposób wychowujemy nasze dzieci. przez wybór drogi naszej kariery zawodowej. sposób i charakter naszego zaangażowania w relacje z innymi ludźmi. do osiągania jak najlepszych wyników w wybranej przez nas dziedzinie i jak najlepszego radzenia sobie w życiu w naszych nieustannie zmieniających się czasach. „[Autor] postuluje wspaniały rodzaj wymagającego i odważnego indywidualizmu. który. z pomocą naszego wewnętrznego dajmona (czy może anioła stróża). może zatriumfować nad wszelkimi przeciwnościami losu”. – „Washington Post Book World” James Hillman (1921–2011) – amerykański psycholog. jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli. uczeń C.G. Junga. dyrektor programowy Instytutu C.G. Junga w Zurychu uważany za najoryginalniejszego „heretyka” szkoły jungowskiej. twórca tzw. psychologii archetypowej; wykładał na Yale University. Syracuse University. University of Chicago i University of Dallas (na którym był współzałożycielem Dallas Institute for the Humanities and Culture); autor ponad dwudziestu książek. m.in.City and Soul (2006). Archetypal Psychology (2004). A Terrible Love of War (2004). The Force of Character and the Lasting Life (2000). Healing Fiction (1994). The Dream and the Underworld (1979). Re-Visioning Psychology (1975). Suicide and the Soul (1964) (wyd. pol. Samobójstwo a przemiana psychiczna. Warszawa 1996).W Polsce kwartalnik „Kronos” (nr 3/2007) opublikował kilka innych krótkich tekstów Hillmana wraz z komentarzami; tłumaczenie jednego z wykładów Hillmana ukazało się w dwumiesięczniku „Gnosis” (nr 6/1993).

Wydawnictwo: Laurum

Cena: 59.9


ISBN

9788362577484: Wydawnictwo

Format

24.6: https://woblink.com/ebook/dziedziczka-cieni-czarne-kamienie-ksiega-2-anne-bishop-170567u

Cena:


Szepty i tajemnice. Tom I

Autor: Agnieszka Janiszewska

„Szepty i tajemnice” to przedstawiona na tle wielkiej historii opowieść o skomplikowanych i nietuzinkowych losach rodziny Matzerów. Pierwsze dwudziestolecie XX wieku. Paryż. Warszawa i majątek ziemiański Zaborów. Perspektywa nadciągającej Wielkiej Wojny. Akcja koncentruje się wokół dwóch głównych bohaterek – Alicji i Barbary. Dziewczęta. a później kobiety. łączy tajemnicza duchowa więź. odczuwalna pomimo dzielącej je odległości. Alicja – utalentowana pianistka. kobieta o postępowych poglądach i obyczajach – wychowała się i mieszka w Paryżu. jest częścią środowiska artystycznego. Barbara – dziewczyna skromna. pracowita. uduchowiona. lecz targana namiętnościami i marząca o wielkim świecie – całe życie spędziła. pracując w Zaborowie – majątku. który ma wkrótce odziedziczyć. Obie pragną miłości i obie płacą wysoką cenę za dokonane w jej imię wybory.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 33


ISBN

9789659003815: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/w-cieniu-gigantow-pogromy-w-1941-r-w-bylej-sowieckiej-strefie-okupacyjnej-witold-medykowski-135608u

Cena:zakłamane jedzenie, the last of us 2 poradnik, festiwale wyklęte, czołgi 3 rzeszy, agnieszka chylińska książka, zemsta gangstera anna wolf, niekonieczne, dawid ickea, doświadczenie wulkan, pikantne książki dla dorosłych fragmenty, rozliczalność, niccolo machiavelli książe pdf, metro 2033 audiobook pl, maciąg książki, parandowski jan, wooblink, simon beckett niespokojni zmarli, wojciech piasecki krzysztof piasecki, boss of me, graveyard keeper merchant, atlas uzwojeń silników indukcyjnych pdf…