Koran i Chrześcijanie

Koran i Chrześcijanie

Autor: Joachim Gnilka

Jak powstawał Koran? Na ile główna myśl islamu odwołuje się do podstawowych prawd judaizmu? Czy poglądy Mahometa mogły się kształtować pod wpływem wczesnochrześcijańskich wspólnot? Na czym polegała nowość rodzącej się religii dla ówczesnych plemion arabskich? Joachim Gnilka w swoich poszukiwaniach próbuje zgłębić tajemnicę początków islamu. Autor na podstawie samego Koranu oraz wydarzeń z pierwszych wieków chrześcijaństwa. także tych opisanych w Nowym Testamencie. szuka pierwotnego oblicza religii Mahometa. Ukazuje wzajemne wpływy. ale również konflikty między pierwszymi muzułmanami a wyznawcami Chrystusa. Świadomy tego. co dzieli. pragnie. by jego praca mogła być pomocą w dialogu międzyreligijnym.

Wydawnictwo: Jedność

Cena: 18


To nie jest amerykański film

Autor: Szagdaj Nadia

Matka Oliwii została porwana przez nieznanych sprawców. Kiedy wydaje się już. że nie ma szans odnaleźć jej żywej. niespodziewanie wraca do domu. Odmawia współpracy z policją. a o koszmarze. jaki przeszła. świadczą tylko potworne obrażenia na jej ciele. Oliwia jako psychoterapeutka próbuje nakłonić matkę do złożenia zeznań. Nie wie. że sama także jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Brutalny gwałt. rodzinne tajemnice i niewyjaśniona zbrodnia z przeszłości. Powieść Nadii Szagdaj to mocny thriller trzymający w napięciu do ostatniej strony. Nie odgadniesz. jak kończy się ta historia…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dragon

Cena: 19.99


Podróż do wnętrza Ziemi

Autor: Jules Verne

Wspaniała powieść przygodowa klasyka fantastyki – Juliusza Verne. ‚Ze starej księgi wypadł na ziemię kawał brudnego i zaplamionego pargaminu.Stryj mój chciwie schwycił to cacko. Stary jakiś dokument. od niepamiętnych może czasów zamknięty w zapleśniałej księdze. musiał koniecznie ogromną mieć wartość w jego oczach. – Co to jest? – zawołał i w tejże chwili starannie rozwinął na stoliku kawałek pargaminu. długi na pięć a szeroki na trzy cale. na którym w liniach poprzecznych wpisane były tajemnicze głoski runa.’ Tagi: po polsku. język polski. książki polskie. przygodowa. podróżnicza. fantastyka.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


ISBN

9788377854341: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/bridget-jones-szalejac-za-facetem-szalejac-za-facetem-helen-fielding-9512u

Cena:literacki nobel, cities skylines jak budować miasto, angielski w pigułce pdf, jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi mobi, nie mogę cię zapomnieć, czasem czuły czasem barbarzyńca pdf, larry niven pierścień, zakulisowe umowy które zmieniły świat, january weiner, after 4 pdf, bochenek repetytorium, pięćdziesiąt twarzy greya pdf, e libra, hanna kubiak, marian górski, mały konspirator, szłyk, logistyczna obsługa klienta literatura, mroz wyrok…