Łzy niewinności. Przemoc seksualna w dzieciństwie. Droga duchowego uzdrowienia Ze wstępem ks. abp. Wojciecha Polaka

Łzy niewinności. Przemoc seksualna w dzieciństwie. Droga duchowego uzdrowienia Ze wstępem ks. abp. Wojciecha Polaka

Autor: Joël Pralong

Istnieją tematy. których nie można przemilczeć. Jednym z nich jest problem nadużyć seksualnych dotykający dzieci i młodzież. W książce Łzy niewinności. Przemoc seksualna w dzieciństwie. Droga duchowego uzdrowienia. opatrzonej wstępem ks. abp. Wojciecha Polaka. Joël Pralong oddaje głos siedmiu osobom wykorzystanym w dzieciństwie przez księży. wychowawców i ojców. Jako ksiądz łamie w ten sposób tabu i przerywa zmowę milczenia.

Autor zdaje sobie doskonale sprawę z tego. że milczenie o własnej krzywdzie prowadzi ofiarę do depresji. poczucia osamotnienia. beznadziei. wstydu. pogardy i nienawiści wobec siebie. Wyjaśnia mechanizm tworzenia się toksycznej i opartej na manipulacji relacji pomiędzy przestępcą seksualnym a jego ofiarą. Proponuje ofiarom drogę uzdrowienia psychicznego i duchowego. które można osiągnąć poprzez modlitwę i pełne otwarcie się na Chrystusa.

Podkreśla. że „Duchowość nie zajmuje się leczeniem rany – bo to rola psychoterapii lub psychiatrii – ani nie relatywizuje powagi zła. posługując się kazaniami na temat „przebaczania wrogom” lub „powierzenia wszystkiego Bogu”! Może jednak pomóc ofierze rozkruszyć zbroję goryczy i nienawiści. dzięki czemu będzie ona mogła odnowić relacje ufności z bliskimi i Bogiem. Będzie mogła rozpoznać się w Chrystusie. tak samo zranionym. upokorzonym. maltretowanym. dać się porwać dynamice zmartwychwstania. W Chrystusie pozwolić zbliżyć się Miłości… Duchowość nie leczy w medycznym znaczeniu tego słowa. ale niszczy karykatury miłości i łamie psychologiczne tarcze. które uniemożliwiają przepływ miłości między ludźmi i Bogiem. „Świadkowie”. którzy zabrali głos na początku tej książki. opisali. co dla nich oznacza „duchowe uzdrowienie””. (fragment książki)

Co warte zaznaczenia Pralong przygląda się także możliwościom pomocy samym oprawcom. bo jak twierdzi często i oni są ofiarami nadużyć seksualnych. „Wiele osób skrzywdzonych może nawet później samemu dokonywać gwałtów na bliskich. Dlatego ważne jest. aby leczyć również dręczycieli i aby mimo wszystko nie przestawać uważać ich za istoty ludzkie. chociaż taki pomysł wielu ofiarom może się wy­dać nie do pomyślenia. Jest to jednak cena. którą należy zapłacić. aby uniknąć ponowienia nadużyć”.

Książka składa się ze szczerych relacji osób skrzywdzonych. których doświadczenie pokazuje. że podczas psychoterapii połączonej z modlitwą. można przepracować traumę. zastępując ją zrozumieniem. pocieszeniem i nadzieją.

Autor podkreśla: „Mówienie jest złotem… Mówienie odblokowuje przeszłość… Dzięki właściwym słowom. które opiszą zaburzo­ną. upodloną. wypartą rzeczywistość. możemy stawić jej czoła. „ukręcić łeb hydrze”. oczyścić ją z trucizny. W prak­tyce jednak. z powodu lęku przed rozdrapaniem bolesnych strzępów intymnych przeżyć. mówienie okazuje się trud­ne. I to mówienie okazało się prawdziwym wyzwaniem dla moich rozmówców! Wyzwaniem. któremu udało im się sprostać. początkowo za pomocą zawoalowanych słów. pojawiających się niczym dyskretne źródło. z czasem prze­kształcających się w prawdziwy potok porywczych emocji. Na koniec niektórzy mi dziękowali: „Mówienie o prze­szłości było niczym terapia w pigułce!”. Tak jakby opowia­dając. sami oczyszczali potok. odgarniając tarasujące go kamienie i pnie drzew. które uniemożliwiały im normalne życie”.

I dodaje: „Jak każda choroba. rana z dzieciństwa pozostawia ślady i blizny w głębokiej tkance emocjonalnej. Jednostka nie­świadomie uruchamia system samoobrony i samoochro­ny. aby nie doznać więcej przemocy. przez co zmienia się jej sposób postępowania. Przyjmuje postawy ucieczki. wyparcia rzeczywistości. ataku. agresji. wyimaginowa­nych scenariuszy. mutyzmu. zamknięcia w sobie i inne. Ta „niewidzialna armia” może spowodować upośledzenie. a wręcz sparaliżowanie relacji z Bogiem i ludźmi. Naj­ważniejszym zadaniem dla terapeuty będzie praca nad traumatyzmem wywołanym przez wydarzenie. poprzez zachęcanie pacjenta do wypowiedzenia i nazwania emo­cji. wzburzenia i wewnętrznych lęków. które wzbierają w nim. kiedy poruszany jest temat agresji. a które przytła­czają jego osobowość. Chodzi o to. aby odnaleźć mecha­nizmy obrony. które mają nad nim władzę. przeszkadzają mu być panem samego siebie oraz uniemożliwiają dzia­łanie w sposób autonomiczny i odpowiedzialny. Rolą towarzysza duchowego będzie natomiast wysłuchanie zranionej emocjonalnie osoby i doprowadzenie do jej ko­munii z Bogiem”. (fragment książki)

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 26.99


Dusza

Autor: Carlan Audrey

Byłam martwa.

Wreszcie ujrzałam. czym jest prawdziwa miłość. uwielbienie i ten rodzaj oddania. które tylko twoja bratnia dusza. twoja druga połowa może ci okazać… dopóki nie zostałam od tego dosłownie oderwana.

Uprowadzona.

Stalker mnie przetrzymywał i prawie nie było nadziei. że zostanę odnaleziona. Wiedziałam. że Chase użyje wszystkich pieniędzy i możliwości. aby mnie szukać nawet na krańcu świata. Znałam jednak potwora. z którym miałam do czynienia. Zbyt wiele lat patrzyłam w oczy czystemu złu. by nie wiedzieć. że moja sytuacja jest tragiczna.

Jeśli Chase szybko mnie nie znajdzie. zniknę na zawsze.

***

Dusza. trzecia i ostatnia części erotycznego thrillera. ukazuje wydarzenia widziane oczami Gillian. Chase’a i mężczyzny. który pragnie posią

34.9: https://woblink.com/ebook/pod-szkarlatnym-niebem-sullivan-mark-anna-klingofer-szostakowska-180253u

Cena:


Pieniądze i cała reszta. Naucz dziecko oszczędzać. dzielić się i mądrze wydawać

Autor: Vaz-Oxlade Gail

Ta inwestycja zwróci Ci się w ciągu kilku najbliższych zakupów z dziećmi.

Wysyłamy dzieci na lekcje tańca. języków obcych czy karate. a zapominamy o umiejętnościach. które pozwolą im zadbać o swoje oszczędności i wydatki.

Dzięki prostym i praktycznym metodom Twoje dziecko:

ü odkryje. czym różni się chcę od potrzebuję

ü za pomocą „magicznych słoików” zapanuje nad swoim kieszonkowym odkładając na wielkie marzenia lub wydając na małe przyjemności

ü zaciągnie pierwszą pożyczkę w banku Mama&Tata i zacznie spłacać pierwsze raty

(z odsetkami!)

ü oswoi temat pieniędzy i wypracuje dobre nawyki na całe życie.

A reszta…? A reszta to inwestycja. która się szybko zw

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


W ciszy i w ciemności

Autor: Michał Majchrzak

Wyobraź sobie. że ograniczenia ciała nie pozwalają ci na to. o czym marzysz. W przedszkolu. w szkole. na studiach masz ograniczone możliwości wchodzenia w relacje z ludźmi. a twoje dorosłe życie towarzyskie i zawodowe jest pełne ustępstw. na jakie musisz iść. aby normalnie funkcjonować… Uff. na szczęście mnie to nie dotyczy. możesz powiedzieć.

Ale dotyczy wielu osób z niepełnosprawnościami. którzy. jak każdy. chcą żyć po swojemu. w pełni korzystając z dobrodziejstw współczesnego świata. Bohater książki. Michał. opisuje swoje życie jako osoba głuchoniewidoma. u której stwierdzono Zespół Ushera. Michał od dziecka ma głęboki niedosłuch. na dodatek powoli. lecz nieubłaganie. traci wzrok. Wspomina trudny czas swojego dorastania. dzieli się przemyśleniami i emocjam

1:

Cena:


Posągi i utopie.

Autor: Katarzyna Trzeciak

Posągi i utopie. Rzeźba jako metafora nowoczesnej formy artystycznej. podmiotowości i politycznej wspólnoty to opowieść o literaturze europejskiego modernizmu poprzez interpretację obecnych w niej rzeźbiarskich metafor. służących konceptualizacji problemów istotnych dla jej twórców: formy artystycznej. podmiotowości i wspólnoty. Rzeźbiarska materialność posągów i ich właściwości wywołują wiele możliwych skojarzeń – od stałości i zamknięcia materii w harmonijnym kształcie klasycystycznego artefaktu po ulotność i kruchość form Alberta Giacomettiego. Nowoczesna literatura rejestruje to zróżnicowanie i szuka w nim utopijnych projektów estetycznych. antropologicznych i politycznych. ocalających przed chaosem modernizującego się świata. Rzeźba daje bowiem poczucie niezmienności świata wobec prz

:

Cena:katarzyna miller ksiazki, jedyna książka, ferdydurke książka, seria magisterium, magiczny wieczór krawczyk, hejwowski kognitywno-komunikacyjna teoria przekładu pdf, zgloski, margielewski marcin, toca race driver 1, angielski słownictwo c2 pdf, bajka o słońcu, obrabiarki sterowane numerycznie, pierwszy dotyk laurelin paige chomikuj, bestsellery kryminalne, oczy wilka alicja sinicka chomikuj, pan balcer, joanna olejnik, wiedza bezużyteczna książka, srebrne parnickiego, nieodnaleziona mroz, syberia poradnik, osobowość infp…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin