Piorun kulisty

Piorun kulisty

Autor: Cixin Liu

Kolejna powieść autora bestsellerowego Problemu trzech ciał.

W trakcie burzy piorun kulisty zabija rodziców czternastoletniego Chena. spalając ich na popiół. Od tego czasu Chen postanawia poświęcić życie badaniu tego bardzo rzadkiego zjawiska atmosferycznego. wciąż otoczonego tajemnicą. Jako naukowiec obsesyjnie poszukuje prawdy w stacjach meteorologicznych. w laboratoriach wojskowych. a nawet w opustoszałej radzieckiej bazie ukrytej na Syberii. Kolejne odkrycia pokazują. że to tajemnicze zjawisko prowadzi na całkowicie nieznane obszary fizyki.

Z czasem Chen odkrywa. że rozszyfrowanie sekretu pioruna kulistego może wywołać katastrofalne wręcz skutki. Badania Chena nadają sens jego życiu. ale wiodą do konfliktu z bezwzględnymi wojskowymi i naukowcami. dla których w poszerzaniu wiedzy nie ma miejsca na etyczne dylematy. Czy piękna pani major. w której Chen jest skrycie zakochany. dąży do stworzenia śmiercionośnej broni?

Cixin Liu – piąta kolumna chińskiej inwazji science fiction!

O Piorunie kulistym:

Znakomita lektura. – „South China Morning Post”

Poruszająca. napisana z polotem książka. niezwykły opis naukowej pasji. – SFBook Reviews.

Trzymająca w napięciu opowieść o technologii i fizyce. która analizuje naturę obsesji i jej mroczną stronę. – The Verge

O Problemie trzech ciał:

Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować. wszak kosmici mieli najechać Ziemię! – Barack Obama.

Bardzo oryginalna książka. wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych. polityki i historii. teorii spiskowych i kosmologii. – George R.R. Martin.

Science fiction w najlepszym wydaniu. – Kim Stanley Robinson

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9


Parabellum. Tom 1

Autor: Remigiusz Mróz

Pierwszy tom kultowej sagi historycznej Remigiusza Mroza!

Misternie skonstruowana fabuła. której wątki łączą się ze sobą w najmniej oczekiwanych momentach.

Jest sierpień 1939 roku. nad Polskę nieuchronnie zbliża się widmo wojny. Życie dwóch braci zmienia się z dnia na dzień. kiedy staje się jasne. że świat. jaki dotychczas znali. chyli się ku upadkowi.

Starszy sierżant Bronek Zaniewski będzie musiał zmierzyć się z wrogiem na linii frontu. podczas gdy Staszek. młodszy z braci. zrobi wszystko. by zapewnić bezpieczeństwo Żydówce. której oświadczył się tuż przed niemiecką inwazją…

Seria Parabellum to nie tylko pełna napięcia opowieść o polskiej historii. ale także okazja do spojrzenia na konflikt oczami oficera Wehrmachtu. Christiana Leitnera – jednej z cieka

:

Cena:angielski w medycynie, navy seals książka, oskar i pani róża online, felicjan faleński, eckhart tolle potęga teraźniejszości audiobook, kazimierz czarnecki, kk 197, pozegnanie jesieni, umowa społeczna rousseau pdf, marcin tomkiel, oswoić narkomana pdf, homo sociologicus, niemcewicz julian, książka terror, chyłka tom 7, dyspota, stara baśń pdf, projektowanie systemów logistycznych, cezary olbrycht, prawo przedsiębiorców pdf, dochodzac do tak, cesarstwo popiołów…