Wigilia pełna duchów.

Wigilia pełna duchów.

:

Po popularności „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. w wiktoriańskich gazetach i czasopismach często pojawiały się opowieści o duchach w czasie świąt Bożego Narodzenia. a czytanie ich przy świecach lub przy kominku stało się coroczną tradycją. Zbiór świątecznych opowieści grozy reprezentuje mieszankę różnorodnych stylów i motywów wspólnych dla wiktoriańskiej fikcji o duchach i obejmują dzieła niegdyś popularnych autorów. takich jak Elizabeth Gaskell. Edith Wharton. M.R. James. F. Marion Crawford czy Andrew Haggard. a także wkład anonimowych lub całkowicie zapomnianych pisarzy.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


ISBN

9788381476522: Wydawnictwo

Format

38: https://woblink.com/ebook/pomimo-wszystko-marcin-ziernicki-176380u

Cena:


Wewnętrzny zero

Autor: Branişte Lavinia

Wewnętrzny zero to opowieść o rozczarowaniach i nadziejach rumuńskiego pokolenia lat osiemdziesiątych. prowadzona z perspektywy jednej z jego przedstawicielek. Cristiny. Banalna z pozoru codzienność. opisana oszczędnym. minimalistycznym językiem i z dużą dozą gorzkiej ironii. staje się kluczem do zrozumienia rozterek i dylematów głównej bohaterki. zagubionej trzydziestolatki próbującej odnaleźć sens w życiu zawodowym i osobistym. Proza Braniște to przenikliwa i celna diagnoza współczesności. nie tylko tej rumuńskiej.

 

Lavinia Braniște – urodzona w 1983 r. w Braile prozaiczka. poetka. tłumaczka. Absolwentka studiów filologicznych w Klużu-Napoce. Zadebiutowała w 2006 r. tomikiem poezji Povești cu mine. w następnych latach wydała zbiory opowiadań Cinci minute pe zi (2011)

31: https://woblink.com/ebook/wczorajsza-roza-tom-2-daria-rajda-176696u

Cena:


Angielskie tajemnice. Zestaw 3 ebooków

Autor: Marta Owczarek

Zestaw zawiera 3 ebooki:

 

– „Sfinks bez tajemnicy” Oscar Wilde (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– „Z przygód Sherlocka Holmesa. Tłumacz grecki” Arthur Conan Doyle (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– podręcznik z ćwiczeniami: „Nauka języka angielskiego z książką dwujęzyczną Marta Owczarek.

 

3-pak jest idealnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających spędzać czas z książką. Może stać się także nietuzinkowym sposobem nauki języka obcego.

 

Pakiet ebooków jest pełnym kursem językowym łączącym przyjemność czytania z praktyczną nauką języka angielskiego. Zestaw fascynujących książek prezentujemy w dwóch wersjach językowych; polskiej oraz angielskiej.

W jednym kursie z

20: https://woblink.com/ebook/pisma-wybrane-wiek-xx-lojek-jerzy-176678u

Cena:


Wojny walijskie Edwarda I Długonogiego

Autor: John E. Morris

W książce autor opisuje trwający ponad osiemnaście lat podbój Walii przez króla Edwarda I Długonogiego. Dzięki rejestrom z tamtego okresu. z których skorzystał Morris. w książce można odnaleźć informacje dotyczące ludzi będących na królewskim żołdzie. a także wielkości pozostałych sił królewskich. Czytelnicy mogą również wgłębić się w postać Edwarda I. gdy ten wytrwale walczył z Llewellynem i Dafyddem bez przerwy przez piętnaście miesięcy. nie opuszczając pozycji nawet przez zimę. Ówczesne dokumenty pozwalają także na wgląd w różne poboczne działania: szczegóły na temat drwali. którzy wycinali drogi dla maszerujących żołnierzy. wydatki na budowę zamków itp. Wiele miejsca poświęcono także technice i taktyce walki w omawianym okresie.

Wydawnictwo: W

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/176984/epub

1:

:

Cena:


Wielkie kłamstwa o tłuszczu

Autor: Fleck Anne

Szeroko rozpowszechniony przesąd głosi. że ten. kto chce być zdrowy i szczupły. powinien odmawiać sobie tłustego jedzenia. Tymczasem niskotłuszczowy dogmat wywołał największą epidemię nadwagi i eksplozję chorób przewlekłych wszech czasów.

Dr Anne Fleck. nazywana pionierką zdrowia. z pasją rozprawia się z przestarzałą wiedzą. Przystępnie. z lekkością i z humorem przedstawia udokumentowane naukowo rozwiązania. które mogą umożliwić radykalną poprawę naszego stanu zdrowia.

Mądrze stosowany tłuszcz posiada ukryty potencjał pozwalający nie tylko na zapobieganie chorobom przewlekłym –schorzeniom sercowo-naczyniowym. nadwadze. depresji. chorobie Alzheimera i rakowi –lecz także na łagodzenie ich przebiegu lub leczenie.

Dr Anne Fleck wyjaśnia. jak tłuste oszustwo pr

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10smart city pdf, podstawy przedsiębiorczości, pamiętnik nicholas sparks pdf, matematyka powtórka z gimnazjum, dariusz sarzała, witold morawski, marta bucholc, osiedle rzniw pdf, trzy kroki od siebie pdf, alice miller zniewolone dzieciństwo, dziewczyny z powstania pdf, radzenie sobie ze stresem psychologia, język polski dla cudzoziemców ćwiczenia dla początkujących pdf, instruktarz stanowiskowy, stephen.hawking, masa książka pdf, tozsamosc internetowa, bajoku…