Pusty tron

Pusty tron

Autor: Bernard Cornwell

Jak „Gra o tron”. ale prawdziwa.

„The Observer”

Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy. których czytałem.

George R.R. Martin

Rok 911. Władca Mercji Aethelred umiera. nie pozostawiwszy prawowitego następcy. O sukcesji zdecyduje witan. Uhtred uważa. że rządzić powinna Aethelflaed – córka Alfreda Wielkiego. siostra króla Wessexu Edwarda i wdowa po Aethelredzie. Jednak wszyscy inni oczekują. że Aethel-flaed wstąpi do klasztoru. jak nakazuje zwyczaj. Kto zatem zasiądzie na tronie?

Wydawnictwo: Otwarte

Cena: 39.99


1

:

:

Cena:


Sztuczna Inteligencja. Nieludzka. arcyludzka

Autor: Paweł Oksanowicz

Jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życie

 

Kto już wkrótce zastąpi nas w biurze i fabryce? Czy algorytm może mieć emocje? Czy roboty mają świadomość? Kto steruje dzisiejszą polityką z tylnego fotela? Czy zbliżamy się do momentu. w którym będziemy musieli oddać koronę władców Ziemi?

Sztuczna Inteligencja staje się rzeczywistością.

 

Przyjmujemy wobec niej skrajne stanowiska: od wielkiego technooptymizmu z Doliny Krzemowej do ogromnego lęku. który inspiruje snujących scenariusze rodem z Matrixa i Terminatora. Jakdziała? Po co ją stworzono? Jak zmienia nasze życie?

 

Aleksandra Przegalińska. najbardziej znana w świecie nowych technologii Polka prowadząca badania na MIT. tworzy pasjonującą biografię Sztucznej

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 20.34


Głosy

Autor: Ewa Winnicka

To była zwykła. kochająca się rodzina. On ciężko pracował. ona zajmowała się dziećmi. „Co się stało. że zabił?” – krzyczały pierwsze strony gazet. a obok dramatycznych tytułów pojawiały się zdjęcia atrakcyjnej blondynki i młodego mężczyzny. Mężczyzny. który tuż po niedzielnym grillu zabił nożem sześć osób. w tym dwoje swoich dzieci i jedno przyjaciół. Zbrodnia. której dopuścił się Damian Rzeszowski w piękne niedzielne popołudnie przy zacisznej ulicy Victoria Crescent. zelektryzowała nie tylko brytyjską wyspę Jersey. ale też całe Zjednoczone Królestwo. I przyznać trzeba. że nie poprawiła wizerunku polskiego emigranta.

Ewa Winnicka i Dionisios Sturis w „Głosach” próbują odpowiedzieć na to dręczące pytanie: co się stało. że zabił? Przemierzają brytyjski raj podatkowy. wyspę Jersey. na którą w poszukiwaniu lepszego życia przeprowadziła się rodzina Rzeszowskich. Rozmawiają z policjantami. znajomymi. przyjaciółmi. skrupulatnie śledzą przebieg rozprawy sądowej i przejmująco odmalowują postać zabójcy. Przede wszystkim jednak odczarowują mit emigrantów jako królów życia. pokazując to. o czym zazwyczaj się nie mówi. Cenę. jaką płaci większość wyjeżdżających: poczucie wyobcowania. egzystencję na granicy biedy. stres. choroby psychiczne. przemoc.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45złączeni zemstą, legendy zamków karpackich, świat bez końca serial, maybe someday pdf, bez przebaczenia lingas, pamięć nieulotna audiobook, detektyw konopka, poziom życia, the kissing booth chomikuj, filozofia stoicka, kodeks pracy 2018 z komentarzem pdf, stephen.hawking, leki w ratownictwie medycznym 2017 pdf, ekonomia miedzynarodowa, lalka i perła olga tokarczuk, kultura informacyjna, spacer zdrowie, alicja duryasz, wowa wołodia władimir, prawdziwa historia internetu, paolini dziedzictwo…