ISBN

ISBN

9788365648914: Wydawnictwo

Format

50: https://woblink.com/ebook/startupy-skala-agnieszka-148130u

Cena:


Wybudzenia. Powrót do życia. Polskie historie

Autor: Katarzyna Pinkosz

O życiu decydują sekundy. Wypadek. udar. zakrztuszenie: co roku kilkanaście tysięcy osób w Polsce zapada w śpiączkę. Co powoduje. że niektórzy się z niej budzą. choć lekarze nie dawali im szans?

Rodzicom Agnieszki Terleckiej sugerowano. że jej serce czy nerka może komuś uratować życie. Agnieszka wybudziła się i skończyła studia.

Reżyser Mariusz Kobzdej po ośmiu miesiącach w głębokiej śpiączce wrócił do życia. Żużlowca Piotra Winiarza wybudził warkot motoru. Trzynastoletniego Dawida – gol strzelony przez Cristiano Ronaldo.

„Wybudzenia” to poruszające historie osób. które wyszły ze śpiączki i tych. którzy nadal o to walczą. tak jak Ola – córka Ewy Błaszczyk. Połowa osób nazywanych czasem „roślinami” czuje. widzi. słyszy. Gdzie są. kiedy wydaje się. że „tu” ich nie ma?

„Wybudzenia” to też niezwykłe rozmowy z ludźmi. którzy przeciągają śpiących na „naszą” stronę. to pytania o sens życia. jego wartość i o to. kiedy rzeczywiście jest jego koniec.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Antoni Gaudi

Autor: Przemysław Słowiński

Projekty stworzone przez Gaudiego sprawiają wrażanie jakby nie były poddane siłom grawitacji. Zdarzały mu się budynki. w których nie przewidział ani jednego kąta prostego. Sztuka była dla niego sposobem ewangelizacji. Twierdził. że artysta jest jedynie kontynuatorem dzieła Boga – „Wielkiego Architekta”.
Obiekty architektoniczne katalońskiego mistrza przypominają raczej żywe organizmy niż dzieła ludzkich rąk. Na początku swojej kariery. dla pieniędzy projektował dosłownie wszystko – od kiosków z papierosami do bram wjazdowych. Na wystawie światowej w Paryżu w 1878 roku Europa zachwyciła się projektami Gaudiego; osiedlami domków dla spółdzielni pracowniczej z Matarό i …witryną sklepu fabrykanta rękawiczek.
Barceloński przemysłowiec Eusebi Güell docenił geniusz Gaudiego i sfinansował wiele jego odważnych projektów. Choć za życia Gaudiego władze Barcelony nie potrafiły dogadać się z artystą. to właśnie jego prace po latach stały się najbardziej rozpoznawalnymi wizytówkami stolicy Katalonii. Żadna wycieczka nie ominie fantastycznego Ogrodu Güell. Casa Batlló i opus magnum artysty – bazyliki Sagrada Familia. Tej świątyni od 1914 roku Gaudi poświęcił się zupełnie. zamieszkał nawet na jej terenie.
Po tym jak wpadł pod tramwaj. sanitariusze nie rozpoznali go i przewieźli do hospicjum dla ubogich. Nikomu nie przyszło do głowy. że wielki architekt i wizjoner ubiera się jak włóczęga.
TWORZYŁ JAK GENIUSZ. ŻYŁ JAK ŚWIĘTY. ZMARŁ JAK ŻEBRAK. GAUDI

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Oddziały Wyklętych

Autor: Szymon Nowak

NIE BYŁO JUŻ SZANS? W miarę umacniania się władzy komunistycznej. do wielu z nich docierała świadomość. że nie ma już żadnych szans na taką Polskę o jaką walczą. Jednak nie rezygnowali. Bo ich wartościami były PATRIOTYZM. GODNOŚĆ I HONOR.

BEZNADZIEJA. NĘDZA I TRUD ŻYCIA W PARTYZANTCE. Wegetacja w leśnych kwaterach. głód. choroby. niepewność jutra i stały lęk. Jeden krok – i już można było przejść na TAMTĄ STRONĘ. Za cenę zdrady. Oni jednak trwali. BO TAKI BYŁ ICH WYBÓR.

UMRZEĆ W BITWIE. Z RĄK KBW LUB AGENTÓW BEZPIEKI? To groziło im na każdym kroku. Także śmierć na torturach w czerwonej katowni. I bezimienny pochówek w zbiorowej. anonimowej mogile. Oni jednak byli na to przygotowani. Nawet za cenę skazania na zapomnienie i wyklęcie. Bo uważali. że wykonują SWOJĄ POWINNOŚĆ. ŻE MAJĄ DŁUG WOBEC POLSKI.

ŻOŁNIERZE ODDZIAŁÓW WYKLĘTYCH. Za życia pozostający zwykle w cieniu swoich dowódców. lecz równi im męstwem. duchem i patriotyzmem. Przez wiele lat pozostawali na marginesie życia. Ich dramatyczne losy. arcytrudne ludzkie wybory dopiero teraz stają się nam coraz bardziej znane i coraz bliższe.

Książka zawiera historię działań 22 oddziałów antykomunistycznej partyzantki. kilkadziesiąt mało znanych. oryginalnych fotografii. a także mapę działań operacyjnych i tras przemarszów oddziałów wyklętych.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Znikający stopień

Autor: Johnson Maureen

Największym pragnieniem Stevie Bell jest rozwiązanie zagadki kryminalnej z przeszłości: w 1936 roku zaginęły żona i córka Alberta Ellinghama. a jedynym śladem w sprawie był tajemniczy list-zagadka od Nieodgadnionego. Stevie. uczennica pierwszego roku Akademii Ellinghama. zamiast odpowiedzi znajduje kolegę z roku – martwego. Przejęci rodzice zabierają ją do domu.

W drugim tomie Stevie powraca do Vermontu – za namową znienawidzonego Edwarda Kinga. Polityk jest w trakcie kampanii prezydenckiej i nie na rękę są mu wybryki syna. Davida. King proponuje układ: Stevie będzie kontynuować naukę. a w zamian dopilnuje. żeby David. z którym łączy ją coś więcej niż tylko znajomość. nie sprawiał problemów.

Stawka jest jednak znacznie wyższa. Kim jest morderca? Jakie znaczenie ma zagadka pozostawion

24.9: https://woblink.com/ebook/wladczyni-mroku-k-c-hiddenstorm-147874u

Cena:siewca wiatru, kokot franciszek, monika jaruzelska towarzyszka panienka, umysł doskonały, władysław reymont książki, magiczne drzewo olbrzym mp3, ferdydurka pdf, ibuk libra prz, opinie.mobi, pieśń swietojanska o sobotce, ballady i romanse opracowanie, larry niven pierścień, dekalog nawałki, wroga miłość pdf, psychiatria psychodynamiczna w praktyce klinicznej…