Tron Cezara

Tron Cezara

Autor: Steven Saylor

Spisek niejedno ma imię.

Rzym po wojnie domowej. rok 44 p.n.e. Zwycięski Juliusz Cezar ułaskawił pozostałych przy życiu wrogów i wynagrodził przyjaciół. Teraz zamierza wyruszyć na podbój królestwa Partów – przedtem jednak musi załatwić parę spraw.

Gordianus Poszukiwacz. który życie strawił na pracy detektywa. doczekał się awansu do warstwy ekwitów i podjął ostateczną decyzję: czas na emeryturę. Jednakże rankiem 10 marca najpierw wzywa go Cycero. a potem sam Cezar. Obaj proszą o to samo – by się dowiedział. czy ktoś nie knuje zamachu na dyktatora. Cezar postanowił też obdarzyć Poszukiwacza zaszczytem. który odmieniłby losy całej rodziny. Miałoby to nastąpić w idy marcowe.

Jak się okazuje. spisek niejedno ma imię. Termin się zbliża i co najmniej jedna zbrodnia wydaje się nieunikniona.

Saylor potrafi snuć fascynujące (i czasem bardzo zabawne) historie i podbudowuje je niezrównanym talentem do rekonstrukcji historycznej. Rzym Gordianusa jest podupadającą republiką. gdzie ideologia jest słowem wstydliwym; politycy walczą o nagą władzę. nie o zasady; ręce na wyścigi lepią się do pieniędzy; debata polityczna spadła do poziomu widowiska; demokracja jest już tylko pustą skorupą. Choć starożytny Rzym jawi się nam jako twór niezwykle złożony i niezrozumiały. Saylor zdaje się przekonywać. że moglibyśmy się tam poczuć dziwnie swojsko. – Mary Beard. autorka SPQR (REBIS 2017) – „Times Literary Supplement”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Awans gwarantowany

Autor: Jay A. Conger

Co muszę zrobić. aby piąć się w górę w tej organizacji? Na co będzie zwracać uwagę mój szef. oceniając mój potencjał? Co się stanie. gdy trafię na listę talentów? Czy z tej listy można zostać wykreślonym – i co robić. gdyby taki scenariusz się zrealizował?

Potencjał przywódczy to klucz do awansów i najwyższych szczebli hierarchii organizacyjnej. Większość firm trzyma jednak listy swoich największych talentów w ścisłej tajemnicy. Jeszcze ściślej strzeże się informacji dotyczących procesów oceniania wykorzystywanych do typowania przyszłych liderów.

Niniejsza książka uchyla rąbka tej tajemnicy i podpowiada. jak obrać i utrzymać właściwy kurs – jak podążać ścieżką szybkiej kariery. Jay Conger i Allan Church. eksperci w dziedzinie rozw

39.9: https://woblink.com/ebook/gatunki-cyfrowe-piotr-marecki-147333u

Cena:


ISBN

9788366005426: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/stranger-things-mroczne-umysly-gwenda-bond-147424u

Cena:asiunia papuzińska, nathaniel branden 6 filarów poczucia własnej wartości, adam zechenter, dziewczyna która igrała z ogniem pdf, transakcja wojny chocimskiej interpretacja, ftl poradnik, bez serca willow winters pdf, antonio de mello, żmijowsko, andre aciman, survival po polsku, sztuka generatywna, osiedle rzniw audiobook chomikuj, po godzinach książka, dziewulski książka, kopalnia kolorowanka, paul badde, maciej kulig…